Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Maslul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.05.2008, 19:01:18
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Cand un om se vindeca in mod miraculos de o boala, atunci se vede cu adevarat credinta lui, eu asa cred. Dar este si posibil sa nu se vindece, chiar daca are credinta necesara, din motive numai de Dumnezeu stiute, poate ca boala respectiva il va ajuta pe acel om din punct de vedere duhovnicesc, poate este suferinta ce ii va aduce mantuirea. Oare de cata credinta are nevoie un om pentru a se vindeca peste noapte de o boala incurabila? Parintele Ilie Cleopa spunea ca Rugaciunea este hrana si aer pentru suflet, rugaciunea este totul si poate scoate pe om din orice necaz sau impas.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.06.2008, 14:08:52
EDI EDI is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2007
Mesaje: 27
Implicit

Buna!Eu cred din ceea ce am citit ca boala este o dovada a iubirii lui Dumnezeu fata de tine pentru ca suferinta de pe acest pamant se va transforma intr-o viata cat mai frumoasa si fericita in viata de dincolo.Sa traiesti in gand tot timpul cu aceasta nadejde.Este o rugaciune foarte buna pe care ti-o recomand:Nadejdea mea este Tatal,Scaparea este Fiul,Acoperamantul meu este Duhul Sfant,Treime Sfanta Slava Tie!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.06.2008, 20:45:48
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

:)ms Edi Daca vrei mi-ar placea si ai id sa tinem legatura:)Imi place sa imi fac multi prieteni
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.06.2008, 12:54:02
EDI EDI is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2007
Mesaje: 27
Implicit

Buna!Imi pare bine ca ti-a placut mesajul meu!Despre id nu stiu ce inseamna insa iti pot da adresa mea de e-mail sau messenger care este aceeasi in ambele cazuri adica iordacheedi@hotmail.com
Sper sa vorbim.Pa.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.06.2008, 14:02:52
EDI EDI is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2007
Mesaje: 27
Implicit

Buna!Revin cu un nou mesaj,iti doresc multa sanatate,te-am inteles sufleteste dar sunt casatorit si daca as dialoga cu tine simt ca o parte din sufletul meu s-ar indrepta spre tine(m-a impresionat mult situatia ta) si as avea mustrari mari de constiinta fata de sotia mea.Cu speranta ca m-ai inteles si nu te-ai suparat iti doresc inca o data multa sanatate si credinta in Dumnezeu!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.06.2008, 17:15:02
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CM
citeste si ce am postat astazi pe www.gradinamea.ro la sectiunea Sanatate

daca ai intrebari scrie-mi pe mesaj privat
Am citit si eu si ma intreb daca este crestineste sa vinzi iluzii unor bolnavi disperati? Hepatitele virale NU SE VINDECA CU SUC DE CARTOFI! Sint convins ca ai preluat stirea de altundeva dar fa un mic efort si nu cistiga bani din disperarea altuia VERIFICA ASTFEL DE LEACURI!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.06.2008, 20:23:11
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de EDI
Buna!Revin cu un nou mesaj,iti doresc multa sanatate,te-am inteles sufleteste dar sunt casatorit si daca as dialoga cu tine simt ca o parte din sufletul meu s-ar indrepta spre tine(m-a impresionat mult situatia ta) si as avea mustrari mari de constiinta fata de sotia mea.Cu speranta ca m-ai inteles si nu te-ai suparat iti doresc inca o data multa sanatate si credinta in Dumnezeu!
:)Iti multumesc mult Stai linistit am inteles Doamne nu ma supar:) Doamne ajuta:)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cat de des mergem la biserica? cristian sergiu Generalitati 30 16.07.2011 21:25:20
E pacat sa mergem la opera?? gogulet Generalitati 70 12.07.2011 23:57:16
Copiii nascuti prematur trebuie botezati si preotul trebuie chemat spre_rasarit Botezul 3 08.04.2011 19:23:54
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37