Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.02.2008, 12:40:07
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de admin
olivian, devenit psolivian a fost banat
Admin, multumesc!
Iti multumesc pentru promptitudinea cu care m-ai ajutat in alt caz (tot despre un "ban" este vorba).
  #22  
Vechi 19.02.2008, 14:10:06
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de ancah
Foarte rau, fratilor, ca nu dati pe forum asemenea mesaje, ca cei care mai au chef de trimite invective pe privat, sa piarda curajul de a le scrie, stiind ca a doua zi ele vor putea fi citite de tot omul. A scrie mesaje urate denota lipsa de respect in primul rand fata de sine.
Dicutie cu "psolivian".
I-am reprosat ca in loc sa meaga la Liturghie sata pe forum, desi pretinde ca este episcop. Dupa ce, initial, a spus ca am vorbit cu ucenicul a zis ca intre 10 si 13 a fost, cu ucenicul la slujba. Replica mea a fost ca Utrenia si Liturhãghia arhiereasca nu se pot termina in 3 ore asa ca e ceva dubios.
Raspuns al lui "psolivian": "AUZI, NEURONUL ACELA AL TAU FUNCTIONEAZA? NU CRED!
PAI EU AM FOST DE LA 10 PANA LA 13. CAT CREZI CA TINE O JUMATATE DE ZI? 12 ORE? SI DACA VREI SA STII CEVA, LA NOI SE PUNE TOT CE SCRIE LA TIPIC. DAR TU VREI SA MA SCOTI DIN SARITE SA TE PUN LA PROSCOMIDIAR. DACA ASTA VREI, PUNE-MI RABDARILE LA INCERCARE!

Am raspuns: "Puiule, daca ai face totul dupa tipic nu ai termina Liturghia arhiereasca, care este precedata de Utrenie, in 3 ore!
Ma ameninti ca ma pui la Proscomidiar? Nu ti-e rusine? Calugar esti tu? Caricatura de episcop!
Ai impresia ca daca umbli cu sutana si ai cumparat obiectele distinctive pentru un ierarh esti ceea ce pretinzi? Esti un impostor!

Baiete, daca ai fi ceea ce pretinzi ca est te-ai ruga pentru un "ratacit" ca mine, nu m-ai ameninta. Dar esti "fals"!
Nu uita: "Haina nu face omul", cun nici "Barba nu face inteleptul!"

e bine ca intr-un fel prin postarile tale mai scoti la iveala si oameni de genul asta
nu iti iau apararea ca uneori esti cam enervant dar e si ceva pozitiv in asta
ramaneti tari pe pozitii:) (mirelat,cristiboss si cei care mai primiti astfel de mesaje .sper sa nu mai primiti )
e o dovada de imaturitate de cei care nu isi asuma cele ce au scris si se ascund sub diverse masti ca apoi sa-si arate adevarata fata in privat
dau dovada de lipsa de caracter
e bine sa scrieti daca primiti mesaje nepotrivite ca sa stim si noi cu cine intram in dialog
  #23  
Vechi 19.02.2008, 14:16:09
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim, admin, ca iti faci simtita prezenta atunci cand e nevoie.
S-au luat masuri impotriva celor care vorbesc urat. Dar ce ne sfatuiesti cu privire la cei, care vorbesc frumos, dar raspandesc idei anticrestine. Cat sa ii toleram?
  #24  
Vechi 19.02.2008, 14:24:01
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

putem sa-i eliminam si noi prin ignorare
chiar este un exemplu de topic la generalitati in care oamenii in loc sa ignore subiectul are cele mai multe raspunsuri atunci ce poate face admin daca noi ii raspundem?
  #25  
Vechi 19.02.2008, 14:55:35
Tudor Tudor is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.07.2005
Mesaje: 88
Implicit

Anca, eu spun sa-i toleram pana cand nu o sa mai rasara soarele si peste ei. Cer sa-i iubim pentru ceea ce pot deveni.
  #26  
Vechi 19.02.2008, 16:09:45
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

dar pana cand vor deveni altceva poate sa traga in jos pe cativa chiar si pt un moment

  #27  
Vechi 19.02.2008, 16:16:36
omulet omulet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2007
Locație: Belfast, UK
Mesaje: 275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
dar pana cand vor deveni altceva poate sa traga in jos pe cativa chiar si pt un moment
In cazul asta sa ne fie spre smerenie, noua care suntem trasi in jos.

Toata viata e o lupta pentru a urca catre Domnul.
  #28  
Vechi 19.02.2008, 16:19:55
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nici nu se pune problema sa-i lipsim de dragostea pentru aproapele, asa cum ne-a poruncit Domnul. Ma gandesc numai ca, asa cum icoana are un efect benefic asupra tuturor, la fel si imaginea acelui satanist are un efect negativ asupra noastra, ca ne dam sa ca nu ne dam seama (el insusi afirma ca a pus-o ca sa ne arda). Ar trebui macar limitat accesul acestora la topicuri legate de satanism, altfel impanzeste tot forumul. Sau macar sa indeparteze imaginea cu pricina. Fiind totusi un forum crestin-ortodox, nici un satanist nu ar trebui sa fie membru deplin, caci intoxica locul.
  #29  
Vechi 19.02.2008, 16:22:00
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
putem sa-i eliminam si noi prin ignorare
chiar este un exemplu de topic la generalitati in care oamenii in loc sa ignore subiectul are cele mai multe raspunsuri atunci ce poate face admin daca noi ii raspundem?
Da, aceasta e atitudinea corecta, dar cu toate semnalele de alarma trase de mine, dialogul a continuat.
  #30  
Vechi 19.02.2008, 17:02:51
nicoletajuravle's Avatar
nicoletajuravle nicoletajuravle is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Locație: prin vest
Religia: Ortodox
Mesaje: 220
Implicit

Citat:
În prealabil postat de omulet
Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
dar pana cand vor deveni altceva poate sa traga in jos pe cativa chiar si pt un moment
In cazul asta sa ne fie spre smerenie, noua care suntem trasi in jos.

Toata viata e o lupta pentru a urca catre Domnul.
ai inteles gresit m-am referit la faptul ca unele persoane vor sa bage zazanie sau sa-si bata joc de cei care cred in ortodoxie si atunci de ce sa le dam apa la moara?
ma gandeam si la acei oameni care inca nu cred suficient in Dumnezeu si care pot fi atrasi de ceilalti care nu cred in El sau cred in altceva
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Forumul nostru II (sau de ce se judeca ortodocsii unii pe altii) sophia Biserica Ortodoxa si Massmedia 362 28.04.2010 16:47:40
Forumul nostru - forum de educatie crestina??? geo.nektarios Generalitati 89 30.12.2009 13:00:19
pe forumul edu.ro(profesorilor) urzicuta Generalitati 0 29.02.2008 20:16:07