Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #28  
Vechi 23.01.2011, 18:32:03
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Am fost formată să apreciez oamenii corecți,cinstiți, educați cu un comportament civilizat și cu bun simț.

Când eram copii părinții ne spuneau "nu face aia că ai să ajungi o golancă sau o c..." Iar dacă uneori faceam lucruri neconforme cu morala primeam corecții.

Iată de ce golănia din Piața Universității mi s-a părut și o consider încălcare gravă a normelor de conviețuire în societate. Presa de atunci prezenta cu lux de amănunte ce se petrecea, acolo și anume golănie acolo era Sodoma și Gomora ( așa reieșea din pozele și comentariile din ziare).

Acum culegem ce a fost semanat atunci. Acei care au semanat știu bine ce samânță au folosit.
"Cine seamană vânt, culege furtună "
Piata Universitatii nu a fosr golanie.
"presa vremii" ... care presa?! cate posturi de televiziune existau?
cand prezentau imagini, aratau mai ales cei cativa oameni ai strazii care se alaturase-ra manifestarii. iar noua securitate lansau zvonuri cum ca se practica prostitutia, ca se vindeau droguri. nimic mai fals.

golanie a fost ce a facut Iliescu si ai lui.
dar despre felul in care i s-a pus capat acestei manifestatii ce parere ai?
mineriada ce a fost?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Cristian Pomohaci nutzy Mari Duhovnici si predicile lor 332 26.05.2013 15:37:11
Cristian Gog si,, Romanii au talent" dumitrucelmare2000 Generalitati 123 19.05.2012 12:05:55
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37