Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #731  
Vechi 23.05.2012, 09:14:53
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
NICIODATA NU am sa strig Raducu rege. Jos cu securistul. Imi pare rau pentru Mihai. Merita sa aiba liniste la batranetile sale. Din pacate nu are. Raducu stie de ce!
De ce nu pricepi oare că e întoxicare bârfa asta scoasă de ceva ziariști străini, din dorință de rating pe nedrept, de ce vrei tu neapărat să crezi că ar fi fost securist? De ce vă pace vouă ca neapărat să credeți că și nevinovații ar fi fost vinovați? Păi dacă tată-so era prieten cu ceva comuniști suspuși, ce sens mai avea ca să-l vrea securitatea în securitate ca informator pentru ca să-l compromită? Securitatea nu compromitea decât pe cei ce intrau în conflict cu ei sau cu comuniștii, care nu se învoiseră cu comunismul, deci de ce crezi tu că un copil al unui apropiat și prieten cu PCR-ul ar fi stârnit interes pentru a-l compromite. Este un nonsens și o mare prostie mai ales când el a și recunoscut că a fost curtat de securitate și i-a refuzat amabil și l-au lăsat în pace... de ce? Păi pentru că nu era un om important, era un student, un asistent care putea să pârască discuțiile dintre profesori, dar dacă el n-a vrut, găseau ei pe alții fără probleme... deci eu îl cred pe el pe cuvânt, și practic este compet nevinovat.

Tu n-ai minte ca să te păzești de intoxicările flașnetarilor roșii... de aceea am zis ca să strigi cu mine Răducu Rege!.. că altfel iar te conving ''băieții buni'' ca să urăști ''păcătosul'' pentru ca să ignori faptele lor proprii... ca să nu mai vezi cât de urât și blestemat mint ei mereu ca să urâți voi pe nedrept păcătosul pentru păcatul lor, când voi trebuia să rugați pe Domnul ca să ucidă păcatele voastre.

Hai lasă-te convins și strigă cu mine: Radu Vodă, Răducu Rege...

...căci asta e voia Domnului... iar voia Lui este lege sfântă pentru toți creștinii cei adevărați.

Nici mie nu mi-l plăcea, nu mi-a prea plăcut de el, un actor e practic un măscărici care face pe lacul publicului, de aceea vorbește foarte afectat, cu rezonanțe actoricești, dar pentru Iisus Hristos, iată că m-am biruit și îl vreau acum musai pe el pe tronul României creștine, pe tronul regelui Mihail, căci el este alesul Domnului pentru tron și pentru conducerea României, iar în 2012 este proorocit că va veni la conducerea României, așa a zis un preot pe TV prin telefon că în 2012 v-a veni alesul Domnului la conducerea României, n-a zis cine este acela alesul, dar eu vă spun: Radu Vodă este alesul Domnului, Radu Duda. Bine ar fi dacă asta s-ar face prin referendum național de alegere a monarhiei constituționale de către popor.

Asta este, cine crede crede și cine nu crede nu crede... Eu vă spun doar ceea ce știu, voi însă faceți după cum vă lasă dreptatea din voi.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 09:39:07.
  #732  
Vechi 23.05.2012, 10:25:58
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Iată-l aici pe unul din prietenii lui Antonsecu, și îi mai are ca mari prieteni pe Voiculescu și pe Geoană, bine că a scăpat de Mona Muscă, din misoginism firește, deci ăștia sunt prietenașii domnului cîrlan, așa cum a zis președintele lor de onoare, ăștia afără de Cotstantin și Pontaju cu care formează trioul marionetă, și tocmai el bătea apropuri în parlament de Ungureanu că ar fi fost UTCist supleant, păi Geniile erau obligate să intre cât mai sus ca să se laude cu ei, și tot el bătea în parlament apropoul că cică a fost desemnat prin ''telefon''... de Băsescu ca premier, parafrazând Scriptura că cică ''la origine a fost un telefon''. Nu e nimic ilegal dacă președintele desemnează prin telefon pe primul ministru, sau îi propune asta... însă el a stârnit aplauze deșarte pe nedrept, căci a născocit o prostie viceversată cu care s-a lăudat că el poate spune fraze distractive în parlament. Păi să se ducă la teatru și să ne lase pe noi... dacă poate face din rahat bici!

Și tocmai au votat defapt legea lui Băsescu, însă și-au pus ei numele pe ea, deci i-au furat-o, sau nu Băsescu a fost cel ce a cerut permanent uninominal pur?.. iar acum i-au scos pragurile că era absurd, câștigai colegiul dar nu intrai în parlament dacă nu scoteai 5% cu partidul, și asta tot pentru că Băsescu a scos în evidență absurditatea asta că unii ajung în parlament de pe poziția 2 sau 3.

Deci ipocritul ''de dreapta'' a furat împreună cu gașca lor de USLași tocmai legea lui Băsescu și și-a pus numele pe ea împreună cu maimuțica utomobilista ce s-a dus în Afganistan ca să se erijeze el la meritele eroilor, până și acolo s-a dus să fure, susținând că și dacă ne vom retrage el speră să nu fie zadarnice pierderile de vieți omenești. Păi nu erau ei cei ce voiau să se retragă încă de pe vremea lu' Tăriceanu?.. lăsând pe americani cu ochii-n soare?.. ca alții? Iată cum au dat-o la întors ca la Ploiești și cum guvernul ăsta USList-e defapt nu numai ipocrit ci cel mai mare ipocrit plagiator care nu recunoaște ci zice că e înscenare politică, adică e guvernul cel hoț al hoților... care tot ei mai și strigă hoții, adică tot ei strigă... că acum dacă au văzut că UE le oprește fondurile din pricina lui Dragnea și Oprișan și Mazăre și Nichita lăudărosul au căutat ei rapid cum să se scape politic și electoral și au scos zvonul că e vina lui Sulfina și a sărmanului domn Lăzărescu că cică n-au făcut nimic pe POSDRU, pardon, Lăzăroiu. Deci au aruncat vina pe ei, prin mâna ''tehnocratului'' Orban care semnalase de mult problemele respective, defapt tot un mercenar la fel ca ceilalți tehnocrați 'independenți' în frunte cu Oprescu, don Giorgio, Mugurel și ceilalți economiști sau judecători.

Dar mai bine să zic ceva de legea Antonescu & Ponta:

Legea este și ar fi foarte bună,

Însă prin ea:

1. Se calcă în picioare referendumul validat, voința și suveranitatea poporului, practic se mărește numărul de parlamentari în loc să se reducă la 300 maxim, și camerele nu se comasează ci rămân aceleași.

2. Sunt favorizați aleșii locali în funcție căci au notorietate și bani și ei organizează alegerile.

3. Pe viitor vor câștiga persoanele cu notorietate și cu bani, care în general sunt vedete imorale, mafiote, perverse, și au doar minterese de bani și putere pe spatele fraierilor plătitori de taxe și impozite și foarte ușor expropiabili de toate bunurile și drepturile lor naționale sau locale.

4. Și deci per ansamblu, vor rămâne la putere și de neclintit de pe poziții, mafiiile locale și parlamentare care vor face totul să se permanentizeze numai ei sau apropiații lor pe funcții.

Deci legea asta va forma cele mai mari clanuri politico-mafiote antinaționale și antilocale și antidemocratice și antichristice!

Singura măsură pentru a evita baronizarea și mafiotizarea totală a țării este:

Limitarea mandatelor la 1 unul singur ca să nu pățim figura pe care a făcut-o Putin cu Medvedev în Rusia, însă replicată la nesfârșit în mai mic, sub denumirea de descentralizare. Adică să poți candida la un singur mandat: de primar, de consilier, președinte de consiliu județean, deputat parlamentar, și numai unul oricare din ele. Deci dacă ai fost ales odată consilier gata, nu mai poți candida a doua oară pe niciun alt mandat nci ca primar și nici ca parlamentar sau la altceva.

Un singur mandat de 4 ani într-o viață!

Și atunci se dă șansa ca să primeze nu omul ci proiectul, și fiecare va căuta să continue proiectele anterioare și eventual să aducă noi proiecte utile comunității și nu perpetuării lui sau a ''famigliei'' lui pe funcție, ori a apropiaților lui, a clanului.

Dar tot se naște problema lăsării scaunului pe care a stat 4 ani familiei sau găștii prădătoare din care face parte.

Deci e obligator ca familia și apropiații sau partidul din care făcea parte să nu mai poată candida pentru același scaun de primar sau președinte de consiliu județean, adică mandatele ocupate de gașcă trebuie să nu fie succesive, deci să poată candida doar din 8 în 8 ani membrii ai familiei sau ai partidului din care a făcut parte un șef ales o dată în viață pentru 4 ani.

Dacă v-a rămâne legea asta așa cum este ea, atunci ea vor naște fiefuri de baroni și partide căpușă care vor mitui și ispiti popolația la nesfârșit ca să se mențină pe funcție la nesfârșit!

Practic pare că începe bine însă se va sfârși foarte rău căci toți imoralii, toate vedetele, toți nebunii plini de bani sau de ''succes'' vor ajunge să facă legea la nivel local sau național.

Sigur că e bună legea, însă nu tot ce e bun aduce dreptate și liniște ci asta va naște monștrii, căci este noaptea minții. Mie îmi place legea asta însă nu tot ce îmi place mie este bun cu adevărat.

Dar ca să fie ceva de capul ei de legea asta și să nu pățim figura ca în Rusia unde Putin și Medvedev se rotesc la bară la nesfârșit din 8 în 8 ani, e obligator ca Radu Duda să fie ales rege prin referendum de trecere la monarhie constituțională! Dacă vrea poporul, și dacă mai aplică cineva în țara asta voința lui suverană.

Deci strigați cu mine: Radu Vodă, Duda Rege!.. pe tronul lui Mihai... și candidații la alegeri pe un singur mandat într-o viață să fie garantați de cel puțin 10 oameni care au un statut moral creștin neîndoielnic, oricine ar fi ei dintre sfinți.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 11:18:23.
  #733  
Vechi 23.05.2012, 10:50:43
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Iată-l aici pe unul din prietenii lui Antonsecu,
Auzi nene?
Dacă zici că prin voia Domnului, nenea Radu secu a ajuns prințișor, de ce nu zici că tot prin voia Lui a ajuns și Antonsecu (apropos, nu-i frumos să-i pocești numele) la (efemera) putere, nu?
Că doar bunul Dumnezeu vede și știe toate.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #734  
Vechi 23.05.2012, 12:29:16
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Auzi nene?
Dacă zici că prin voia Domnului, nenea Radu secu a ajuns prințișor, de ce nu zici că tot prin voia Lui a ajuns și Antonsecu (apropos, nu-i frumos să-i pocești numele) la (efemera) putere, nu?
Că doar bunul Dumnezeu vede și știe toate.
Întrebi și dumneata fără sens cam ca ăsta. Păi pentru că voia Lui nu este să sprijini prin lovituri de stat și de parlament și de guvern impostorii și să te aliezi cu toți hoții care fură prerogativele altcuiva pentru slavă deșartă, căci de ce ar vrea Ponta musai ca el să meargă și să semneze tratatele în locul președintelui? Păi dacă chiar vrea, de ce nu-i cere lui Băsescu să-l delege frumos, la origine aflându-se tot un telefon? Nu, ci el vrea să se autoimpună ca să se laude și să se erijeze că nu respectă președintele dictator, adică vrea ca singur să se auto-emane cam ca președintele de onoare al USLașilor prin '89 și 2000... inducând iluzia că ei sunt salvatorii României și ei sunt în asentimentul poporului și ei reprezintă poporul... păi ăla ce-i reprezintă pe ei e poporul păcălit pe care îl dezinformează în mod continuu și-l îndobitocesc ei de 66 de ani încoace cu propaganda roșie și în ultimii 22 de ani cu tembelizoarele și antenele mafihoților lor, sau nu cu tembelizorul și ziarele lor pline de mercenari au păcălit mereu poporul până azi?

Deci nu mă mai tot întreba degeaba ci mai bine citește acolo unde scrie că ''...principalul partid monarhist PNȚCD, în prezent extra-parlamentar, a respins orice rol pentru el sau principesa Margareta într-o monarhie restaurată. În 2003, însă, filiala CLUJ a PNȚCD a invitat-o în mod oficial pe principesa Margareta să-i fie candidat la Senat în următoarele alegeri.''

Și cum Domnul pe cei ce se smeresc pe sine sau care sunt umiliți îi înalță iar pe cei ce se înalță pe sine pe nedrept îi lasă spre a fi smeriți iată de ce pe auto-emanații Ponta & Antonescu o să-i smerească poporul de nu se vor vedea, căci dacă nu-i va smeri poporul atunci îi va smerii îngerul Domnului sau vor fi lepădați și lăsați pe mâna satanei ajungând ei pe fundul căpușei roșii care după ce se va umfla pe nedrept va și exploda împroșcând cu mocirlă pe toți pereții, stâlpii și gardurile, iar ei se vor băălăci mult și bine într-o astfel de baaltă grețoasă pe placul și pe gustul lor ipocrit, misogin, șovin, infatuat care dă lecții de teatru și circ prin parlament și la microfoane căci ei pot să facă din rahat bici... din propriul lor rahat verbal căci ei nu citesc de pe foaie ci ei pot lega câteva fraze ridicole de la ei înșiși.

Deci pe unii îi lasă, îi tolerează ca pe draci, însă pe alții îi alege mărindu-i ca pe fii! Nu este deci același lucru... însă lupta Lui este cu păcatul și mândria și nicidecum cu păcătosul păcălit de draci... și doar este scris că... păcătosul care nu se pocăiește și nu se întoarce din fărădelegi va muri... deci dacă și așa moare singur ce mai vrei să-i facă? Păi oricum va fi vaai și amar de capul celor pe care Domnul îi leapădă și-i alungă de la fața Sa, căci neândoielnic se preschimbă ei în diavoli mai înainte de a muri și mai înainte de a se coborâ ei în iadul cel spurcat din burta cea mare a căpușei roșii și proz. Dar va pocni și aia cu pocnet mare, așa că ce să la facă dacă nu vor să audă?.. cu ochii și cu mintea și cu voia lor. Dragoste și mântuire teroristă cu deasila nu există, decât un fel de surogat capitalist, un fel de nechezool comunist, sau un fel de cafea turcească veritabilă, neagră și foarte tare. Însă aia nu se poate numi dragoste decât este un înlocuitor infidel el ei mimând credința și fiind văruit cu legalitate sfântă.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 12:55:21.
  #735  
Vechi 23.05.2012, 12:45:37
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ok, ok.
Am înțeles chestia cu zmerenia. Da' Răducu' când s-a zmerit? C-am ratat momentul...
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #736  
Vechi 23.05.2012, 13:06:10
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ok, ok.
Am înțeles chestia cu zmerenia. Da' Răducu' când s-a zmerit? C-am ratat momentul...
Când a lepădat actoria pentru slava deșartă și a făcut teatru doar pentru a bucura săracii, handicapații și orfanii... și atunci când s-a retras din cursa prezidențială spre a nu provoca confuzie în popor și nici umilință Casei Regale de la adversarii politici... și atunci când s-a retras din a mai reprezenta guvernele României care toate i-au furat meritele diplomatice fără să reproșeze cuiva ceva... și chiar la finala europeană de pe stadionul național s-a smerit căci n-a căutat să fie în prim-plan...

...însă mai ales atunci s-a smerit când și-a dedicat viața întreagă spre a-i alina bătrânețele regelui Mihail al României, făcându-i reclamă și susținându-l în toate proiectele Maiestății Sale... și ăsta e cel mai smerit și cel mai frumos și milostiv gest al unui confrate român, căci asta a fost voia Domnului.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 13:10:12.
  #737  
Vechi 23.05.2012, 13:37:59
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

S-a zmeurit moacă? Sau a trebuit s-o ia la pachet și pe prințesa "Margarina"?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #738  
Vechi 23.05.2012, 14:11:21
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit zbor deasupra unui cuib de cuci

Dar să continuăm cu 'nebuniile' guvernului autoemant și autoîntronat de peștii din parlament care au dat lovitură de stat, de guvern și parlament și vor să dea și lovitură de constituție, de referendum și de președenție... deci a mai trecut aproape o zi și trebuie să constatăm, volensc nolensc, ce prostioare și năzbâtii a mai pus la cale acest guvern fanfaron, ipocrit și plagiator erijat la merite ca să-și facă ei auto-campanie electorală timp de 6 luni, că măsurile promise cică le vor implementa abea din 2013.

Păi vedem cum primul ministru măscărici, maimuțica utomobilista face gât și scut împreună cu tot guvernul pentru a apăra provocatoarea senilă care delirează biciclete ascunse prin crame și excursii prin Antalia și Mamaia de 1 Mai ca și campanie electorală din bani publici... deci iată ce o neliniștește pe nebunatica nomenclaturistă polițistă apărată de ceilalți membrii ai cuibului de cuci cățărați pe nedrept în guvern, pe bază de sondaje și pe papagalul mercenarilor din presă și pe loviturile de dărâmare de guverne și cumpărare de curve politice ale peștilor politici din ascuns care programează marionetele văruite la fațadă.

Păi se pare că madam nomenclaturista psihotică din guvern, 'bunica' de la ministerul muncii, a luat-o pe câmp și s-a dus de tot pe arătură, i s-o fi urcat la cap propriile vorbe goale căci după ce a promis că va face și va drage și va da toate pomenile posibile și imposibile ale statului paternalist din bani publici oamenilor nesimțiți ca să-i păcălească spre a-i vota pe ei, pe banii noștrii, însă nu acum ci din 2013 că acum nu e decât reclama, nu e decât circ și propagandă electorală că altfel pentru ce să vrea să vie ei la guvernare fără mandat de la popor, deci iată cum pe ciociasă o roade la inimă invidia că nu știe ea din ce bani a cumpărat Roberta biciclete la copii. Păi din sponsorizări, și din banii ei, asta dacă e să credem în visele delirante paranoide ale nomenclaturistei de la muncă... apărată în corpore 'săraca' de ceilalți cuci rătăciți rin guvernul României.

Deci asta este, ei își apără pe nedrept ca o haită de lupi puși pe prădat toți nomenclaturiștii căpiați de la atâtea promisiuni deșarte făcute poporului... din 2013 firește.

Mi-e lehamite să văd cum trece timpul căci cu fiecare oră apar noi și noi aspecte ale bolii de care suferim, lăcomie și corupție și slavă deșartă și impostură și victorie cu oricepreț...

Vai de noi cine a ajuns să ne guverneze... nu știu dacă mai scăpăm de căpușele roșii care-și fac reclamă proz în loc să asigure guvernarea țării.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 14:16:28.
  #739  
Vechi 23.05.2012, 14:22:11
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
S-a zmeurit moacă? Sau a trebuit s-o ia la pachet și pe prințesa "Margarina"?
Hă, Hă...

Păi tu faci mișto de viitorul rege? Pișicherule, cum îți permiți să o faci pe principesă... prințesa ''Margarina''? Du-te și te zmeurește la moacă în altă parte... fă-te cu mure și cu zmeură roșie în altă parte că precis or să te primească cucii din guvern la ei în partid și o să-ți dea și ție ceva pe nedrept, dar nu acu' ci din 2013, acu' doar fac propagandă electorală din parlament și guvern timp de 6 luni, sau de ce crezi că au ieșit ei din grevă? Din dragoste de țară?

Du-te plimbă ursu păcălit de vulpea argintie ca să-ți dea și ție o coadă de pește prăjit pe jarul de cărbuni încinși...Du-te plimbă ursu împreună cu ei... că o să-ți dea, precis o să-ți dea ceva.

Last edited by vsovivi; 23.05.2012 at 14:24:44.
  #740  
Vechi 23.05.2012, 14:26:56
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Hă, Hă...

Păi tu faci mișto de viitorul rege? Pișicherule, cum îți permiți să o faci pe principesă... prințesa ''Margarina''?
Da' tu cum îți permiți să-l face pe Antonescu "Antosecu", sau cum i-ai zis? Și pe Ponta cum îl faci? Nu sunt tot OAMENI în fața Domnului? Ia mai du-te și lasă-mă cu dubla ta măsură! În plus, "Margarina" i-a zis nu'ș ce prezentatoare tv acu' ceva ani, din greșeală desigur, dar cu voia Domnului negreșit.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27