Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.03.2010, 20:48:41
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

Dumnezeu sa il ajute ! Sa ne ti la curent cu starea lui si cum este dupa operatie !
Reply With Quote
  #12  
Vechi 24.03.2010, 04:08:31
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit energie

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Ce ciudata e natura umana!un om care si-a sacrificat sanatatea ptr a darui sanatatea,care in 30 de ani a avut in maini mi de pacienti,are nevoie de oameni,de voi,are nevoie sa i se intoarca binele dat,dar nu reactioneaza nimeni.sunt oare pe un forum crestin?
Kiralina ma gindeam ca poate il ajuti tu energia de care vorbeai !!!

Am precizat clar,de mai multe ori,ca nu am cautat nici un dar!am fost intr-o mare suferinta,m-am rugat mult sa ma vindec,intrucat medicina clasica nu imi oferea nici un fel de solutie,si la un moment dat,incet,discret,fara sa imi faca nic un rau,fara sa ma zguduie,au intrat in fiinta mea cateva daruri de la Dumnezeu,ca plata ptr suferinta mea!un calugar m-a invatat sa nu resping nimic din ce imi da Dumnezeu,sa primesc!nu stiu de ce ai inteles ca eu am cautat aceste daruri.am cautat vindecare.atat.rastul a venit ca asa a vrut Dumnezeu!acum dau altora ce am primit!
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 24.03.2010, 08:35:55
ica1 ica1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2008
Mesaje: 1
Post

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Ce ciudata e natura umana!un om care si-a sacrificat sanatatea ptr a darui sanatatea,care in 30 de ani a avut in maini mi de pacienti,are nevoie de oameni,de voi,are nevoie sa i se intoarca binele dat,dar nu reactioneaza nimeni.sunt oare pe un forum crestin?

N-am postat niciodata si nici nu stiu daca o sa reusesc.Dar de citit am citit si m-am rugat pentru toti cei care au avut sau au nevoie de ajutorul lui Dumnezeu.Sint sigura ca mai sint multi ca mine.Dumnezeu sa-i dea sanatate si sa-l ocroteasca in incercarea prin care trece.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 24.03.2010, 08:54:25
Danialex Danialex is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Arges
Religia: Ortodox
Mesaje: 50
Implicit pentru Ioan Viorel

Maicuta Domnul sa-l aiba in paza pe Ioan Viorel si sa-l ajute sa-si recapete sanatatea! Sf. Ioan Rusul sa-l ocroteasca si sa-l ajute, pentru ca multe minuni a facut si este un sfant grabnic ajutator.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 24.03.2010, 09:32:48
Callyope Callyope is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.12.2009
Mesaje: 59
Implicit

Kiralina, domnul doctor a fost la Biserica, in casa Domnului sa ceara ajutor? Pentru ca de multe ori Dumnezeu vrea sa venim la el sa ne rugam si sa cerem ce avem nevoie. Eu am fost bolnava, mi-a fost frica, si mi-a fost foarte rau, am fost la Manastirea Radu-Voda din Bucuresti, m-am rugat la moastele Sfantului Nectarie , am stat la Slujba Sfantului Maslu, m-am spovedit si Dumnezeu m-a auzit si m-a ajutat, am facut operatia, am stat doar o noapte in spital si acum sunt bine!! Inainte sa ma imbolnavesc mergeam la Biserica doar de Pasti si de Craciun, nu ma mai spovedisem niciodata, acum mi-am vindecat nu numai trupul ci usor , usor si sufletul....
Sa-i ajute, Dumnezeu, sa treaca cu bine operatia si sa se faca bine!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 24.03.2010, 22:05:15
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Kiralina ma gindeam ca poate il ajuti tu energia de care vorbeai !!!

Am precizat clar,de mai multe ori,ca nu am cautat nici un dar!am fost intr-o mare suferinta,m-am rugat mult sa ma vindec,intrucat medicina clasica nu imi oferea nici un fel de solutie,si la un moment dat,incet,discret,fara sa imi faca nic un rau,fara sa ma zguduie,au intrat in fiinta mea cateva daruri de la Dumnezeu,ca plata ptr suferinta mea!un calugar m-a invatat sa nu resping nimic din ce imi da Dumnezeu,sa primesc!nu stiu de ce ai inteles ca eu am cautat aceste daruri.am cautat vindecare.atat.rastul a venit ca asa a vrut Dumnezeu!acum dau altora ce am primit!
Asteptam o interventie ca a ta!l-am ajutat de multe ori,in sensul ca i-am usurat,in multe randuri,durerile ce nu mai cedau la nimic!insa nu pot sa ii dau articulatie la sold acolo unde nu mai e si nu pot sa dau 5 cm unui picior ce s-a scurtat in timp din cauza bolii!deci raspunsul meu e foarte afirmativ!l-am ajutat in mod concret cu energia palmelor mele,dar nu pot rezolva orice!am limite!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.03.2010, 22:22:39
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

IL va opera o veche cunostinta,recomandat de multa lume ptr reusita in operatii de protezare de sold.Ioan,se numeste,pomeniti-l si pe el in ruga,sa ii dea Dumnezeu mana buna!maine domnul doctor se va spovedi si impartasi,sa nu blocheze nici un pacat desfasurarea operatiei!deci e o pregatire ptr operatie pe toate fronturile!asa ar trebui sa procedeze toti!si punandu-te sub protectie divina,stii sigur ca intr-adevar finalul,indiferent care e,reprezinta cu adevarat voia Domnului!si eviti astfel intrebari gen:oare era totul bine daca inainte de operatie apelam si la cele sfinte?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 24.03.2010, 22:25:24
liliana1 liliana1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Unhappy Ne rugam pentru domnul doctor...

Draga Kiralina, sunt fiica de medic stomatolog, tata este pensionar si are si el o problema similara, dar e artrita, vasele sangvine plus genunchii, te inteleg perfect, sa maierti ca nu ti-am vazut mesajul dar din criza de timp asa se intampla, vizualizam titlurile articolelor din newsletter si de multe ori nu mai intram si pe forum... tine-ne la curent, maine este Buna Vestire si apoi Sfintele Paste nu se poate sa nu-l ajute Bunul Dumnezeu, suntem multi care ne vom ruga...acum ca stim, sa nu-i fie teama! imi pare rau ca trecem fara sa vrem neaparat peste aemenea apeluri la umanitate...
Sanatate multa ...
Doina
Reply With Quote
  #19  
Vechi 25.03.2010, 03:20:16
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit Doamne ajuta

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Asteptam o interventie ca a ta!l-am ajutat de multe ori,in sensul ca i-am usurat,in multe randuri,durerile ce nu mai cedau la nimic!insa nu pot sa ii dau articulatie la sold acolo unde nu mai e si nu pot sa dau 5 cm unui picior ce s-a scurtat in timp din cauza bolii!deci raspunsul meu e foarte afirmativ!l-am ajutat in mod concret cu energia palmelor mele,dar nu pot rezolva orice!am limite!
Sa-l ajute Maica Domnului sa treaca cu usurinta prin aceasta operatie.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 25.03.2010, 09:24:28
Callyope Callyope is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.12.2009
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
IL va opera o veche cunostinta,recomandat de multa lume ptr reusita in operatii de protezare de sold.Ioan,se numeste,pomeniti-l si pe el in ruga,sa ii dea Dumnezeu mana buna!maine domnul doctor se va spovedi si impartasi,sa nu blocheze nici un pacat desfasurarea operatiei!deci e o pregatire ptr operatie pe toate fronturile!asa ar trebui sa procedeze toti!si punandu-te sub protectie divina,stii sigur ca intr-adevar finalul,indiferent care e,reprezinta cu adevarat voia Domnului!si eviti astfel intrebari gen:oare era totul bine daca inainte de operatie apelam si la cele sfinte?
Duhovnicul meu inainte de operatie mi-a spus sa citesc Acatistul Sfantului Pantelimon....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
medic ginecolog ally123 Generalitati 11 13.09.2015 11:20:58
Medic ginecolog CristinaAdriana Generalitati 19 09.05.2015 14:09:04
Sa-l ajutam pe Marin! silvia55 Umanitare 1 19.01.2012 14:32:16
Sa-l ajutam pe Siluan! glykys Generalitati 12 04.12.2010 22:42:42
Sa ajutam pe cineva!!! mario1983 Umanitare 1 26.01.2009 11:33:59