Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2009, 14:53:11
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Prietena noastră Dorina, la a doua lansare de carte !

Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.04.2009, 14:59:43
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Smile Felicitari!!!

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.
Felicitari Dorinei!!! Multumesc Cristi pentru veste, sa speram ca vom citi si noi poezii din cartea lansata. Abia astept, Dorina!!!
FELICITARI!!!Ma bucur pentru tine!
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.04.2009, 16:52:52
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.04.2009, 16:55:19
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Felicitari,ce poti sa spui decat felicitari si LAUDA!

SA O TII TOT ASA!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.04.2009, 18:21:15
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ma bucur din tot sufletul ca ai gasit bani sa-ti publici si a doua carte, dorina draga. Felicitari si la mai multe. Cu ajutorul lui Dumnezeu totul e posibil.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.04.2009, 19:08:02
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR]

Felicitari atat Dorinei cat si Siviei, si la cat mai multe impliniri pe toate planurile!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.04.2009, 19:11:40
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cu mare bucurie în suflet, vă anunț că buna noastră prietenă de pe forum Dorina, și-a lansat astăzi 25 aprile , la Biblioteca Municipală din Bârlad, cea de a doua carte de poezie creștină , intitulată sugestiv: "Daruri". Un suflet sensibil și plin de talent ce dăruiește celor din jur, bucuria și iubirea in Hristos. Dragă Dorina te rugăm din suflet când dorești și poți , să ne dăruiești din darurile tale minunate, postând pe forum , poeziile tale, întru bucuria noastră a tuturor.
Cristi.Cristi.! M-ai și aflat.Da într-adevăr a fost atât de fumos,am avut o mare bucurie .Vă vor povesti părintele Adrian și adorcristi(Cristi) din Vaslui cum au fost.Îmi promisese că vine și Jenica dar era tare afectată de moartea Preasfințitului.
Am postat câteva poze pe pagina mea și le puteți vedea, iar dacă vreți să citiți din poeziile mele voi scrie cele două adrese de pe Scribd unde le găsiți.
Să vă bucurați atunci când Dumnezeu vă dă suferințe căci,numai credința și încercările ne fac mai buni și mai curați.Vă mulțumesc pentru cuvintele minunate tuturor dar nu știu dacă sunt eu vrednică de atâta atenție.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.04.2009, 19:14:56
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Da, astăzi ar fi trebuit să mă întâlnesc cu Dorina la Iași, dar pentru că este ocupată cu lansarea cărții, va fi probabil joi, 30 apr, dacă și ea va fi de acord. Atunci, sigur voi avea un volum de poezii, neapărat cu autograf așa cum și ea va primi de la mine volumul de "Poezii premoniționale.[/COLOR]
Să înțeleg că nu ai mai mers la Iași?Mă bucur că ai amânat pe joi.Poate ne vom întâlni la Cuvioasa și cu alți frați de pe forum. Eu voi veni negreșit.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 25.04.2009, 19:16:19
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu am citit deja de aseara poezii de ale Dorinei pe blogul lui Adorcrysti.
sunt minunate, pline de gingasie si de finete!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 25.04.2009, 19:19:37
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit "Daruri"-Dorina Stoica

Am citit cu mult drag volumul de poezii al D-nei Dorina.Cartea este intitulata sugestiv "Daruri".adica un dar de la dansa pentru noi toti,si un dar trebuie primit negresit,avand multumirea ,ca am avut ocazia si prilejul de a fi printre cei ce primesc daruri.
Poeziile sunt scrise cu multa dragoste si impartesc din frumosul de langa noi si binecuvantarea Lui Dumnezeu.
Attached Images
File Type: jpg buchet-131.jpg (98,4 KB, 4 views)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pentru Vasilica colega și prietena noastră de pe forum cristiboss56 Umanitare 1 23.06.2009 13:10:02