Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #941  
Vechi 22.02.2017, 20:24:11
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Ma tem ca minciuna mai mare decat la aia pe care ii asculti tu acum nu gasesti nici la martorii lui Iehova. Lipsa totala de discernamant, mai distrugator decat ecumenismul e felul in care pescuitorii in ape tulburi musca din Biserica in aceste zile. Cu dintii dreptei credinte, desigur.
Reply With Quote
  #942  
Vechi 22.02.2017, 20:42:25
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

sofiaiuga

tie si antoniei vi s-au implantat deja cipuri, experimental.
Reply With Quote
  #943  
Vechi 22.02.2017, 21:02:57
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
sofiaiuga

tie si antoniei vi s-au implantat deja cipuri, experimental.
Cipuri stultogene.
Adica generatoare de prostie.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #944  
Vechi 22.02.2017, 22:04:24
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Cipuri stultogene.
Adica generatoare de prostie.
Ecumenismul nu e sinonim cu inteligenta. Așa ca nu trebuie sa-mi fac complexe. Antiecumenismul nu e sinonim cu prostia. Dumnezeu va arata cat valorează desteptaciunea ecumenistilor. Dar nu acum. Deja anatemele își fac efectul. Ecumenistii se vor indraci. Trist, dar adevărat. Se văd pe ei dumnezei. Mândrie și trufie drăceasca. Dar le spui degeaba. Căci ei se văd inteligenți și modești! Semn de înșelare drăceasca. Dar e vremea lor!
Reply With Quote
  #945  
Vechi 22.02.2017, 23:49:36
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iata aici o multime de ,,prosti" care au semnat petitia:

,,Cerem respectarea dreptului de a ne apara credinta ortodoxa”
https://www.petitieonline.com/cerem_respectarea_dreptului_de_a_ne_apara_credinta _ortodoxa#sig
Reply With Quote
  #946  
Vechi 23.02.2017, 01:04:02
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Iata aici o multime de ,,prosti" care au semnat petitia:

,,Cerem respectarea dreptului de a ne apara credinta ortodoxa”
https://www.petitieonline.com/cerem_respectarea_dreptului_de_a_ne_apara_credinta _ortodoxa#sig
400 de oameni?
Da, da, stiu, ceata cea mica, Sf. Maxim Marturisitorul, ultimii samurai,etc.
Dar cred ca pot gasi pana si mai multi stilisti sau lipoveni(tot din aceeasi sursa sunteti toti, pana la urma).
Ma bucur ca doar sunt atatia, si nu mai multi.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #947  
Vechi 23.02.2017, 09:28:05
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
400 de oameni?
Da, da, stiu, ceata cea mica, Sf. Maxim Marturisitorul, ultimii samurai,etc.
Dar cred ca pot gasi pana si mai multi stilisti sau lipoveni(tot din aceeasi sursa sunteti toti, pana la urma).
Ma bucur ca doar sunt atatia, si nu mai multi.
Ti se pare normal ca preoții sa fie lăsați pe drumuri, iar călugării sa fie izgoniți din manastiri doar pentru ca se opun hotărârilor luate la Creta! Compasiuni pentru credință și pentru patriotism!!! Biserica este acolo unde e Adevărul. Așa ca ecumenistii se îndreaptă cu pași grăbiți spre ieșirea din Biserica. Nu cei care apara credinta strămoșească. Citeste ce e schisma.
Reply With Quote
  #948  
Vechi 23.02.2017, 09:52:26
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

las ca va primeste putin in crimeea, dar le implanteaza cipuri si celorlalti.
Reply With Quote
  #949  
Vechi 23.02.2017, 10:27:07
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ti se pare normal ca preoții sa fie lăsați pe drumuri, iar călugării sa fie izgoniți din manastiri doar pentru ca se opun hotărârilor luate la Creta! Compasiuni pentru credință și pentru patriotism!!! Biserica este acolo unde e Adevărul. Așa ca ecumenistii se îndreaptă cu pași grăbiți spre ieșirea din Biserica. Nu cei care apara credinta strămoșească. Citeste ce e schisma.
E absolut normal. Daca preotii si calugarii aia gresesc atunci cu siguranta trebuiesc dati afara. Iar daca au dreptate ( desi eu cred ca nu au dreptate ) atunci trebuie sa se astepte sa fie dati afara de catre oamenii rai si sa spere ca adevarul va iesi la iveala mai tarziu.

Schisma e cand rupi comuniunea in Biserica de capul tau, pentru ca ti-a spus tie duhul sau saccsiv sau parintele Sava ca ierarhii sunt eretici. E posibil sa greseasca pana si parintele Sava, un sfant intre oameni. Chiar si saccsiv, desi pare greu de crezut. :)
Reply With Quote
  #950  
Vechi 23.02.2017, 11:02:15
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
E absolut normal. Daca preotii si calugarii aia gresesc atunci cu siguranta trebuiesc dati afara. Iar daca au dreptate ( desi eu cred ca nu au dreptate ) atunci trebuie sa se astepte sa fie dati afara de catre oamenii rai si sa spere ca adevarul va iesi la iveala mai tarziu.

Schisma e cand rupi comuniunea in Biserica de capul tau, pentru ca ti-a spus tie duhul sau saccsiv sau parintele Sava ca ierarhii sunt eretici. E posibil sa greseasca pana si parintele Sava, un sfant intre oameni. Chiar si saccsiv, desi pare greu de crezut. :)
Cine ti-a spus ca saccsiv a initiat opinii cu privire la sinodul din Creta? Saccsiv permite preotilor și călugărilor care au opinii diferite de cele ale cretanilor sa le posteze pe blogul sau. Atât. Iar în afară de părintele Sava, mai exista mulți alții de la noi și din alte tari ortodoxe care au aceleași păreri. Du-te la bulgari, ca nu ți se da nici anafura dacă ești ecumenist!
Reply With Quote
Răspunde