Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 05.01.2024, 13:05:56
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 280
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Prostănacule care te încurci în mizeriile tale,
Ce frumos te-nvață să vorbești „tăicuțu” Streza.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Claudiu Târziu a fost în consiliul de conducere a Coaliției pt Familie, (...)

De fapt CPF fără 2 personalități care sunt în siajul PSD, s-a reunit sub cupola AUR.
În caz că nu știai, te informez că Târziu Claudiu nu a făcut parte din nicio conducere a Coaliției pentru Familie. Mai mult, asociația condusă de el s-a retras din Coaliție în iunie 2017:

Citat:
(...) Claudiu Târziu, liderul Asociației Rost, organizație care a făcut parte din Coaliția pentru Familie până în iunie 2017. Atunci, Târziu a hotărât să iasă din coaliție pentru a evita asocierea referendumului cu simpatia asociației sale pentru anumiți lideri ai mișcării legionare. (...)
https://pressone.ro/cu-ce-se-mai-ocu...entru-familie/

Târziu se pare că are o problemă cu ieșirile în decor. Probabil cum a ieșit din CpF, tot cam așa a fost îndepărtat de la președinția AUR, cel mai probabil de către Simion și stăpînii lui Simion, pentru ca Simion să se înfileteze bine la planurile lui de trădare pe mai departe, el însă urmărind să treacă la un alt nivel al ticăloșiei, vrând probabil să își depășească tăticii lui întru trădare, adevărații lui precursori.

Problema lui Târziu este că se pare că ar mai fi în AUR, deși am văzut o știre cu el la o întrunire a unui alt partid, și el încă este asociat cu Simion, el prin tăcerea lui practic devine complicele lui Simion, măcar din punct de vedere moral și politic. Târziu nu are dreptul să tacă din gură, discutăm despre o chestiune mult prea gravă.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 05.01.2024, 14:07:25
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 280
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
(...) De fapt CPF fără 2 personalități care sunt în siajul PSD, s-a reunit sub cupola AUR.
Asta este o inepție, dacă nu o minciună, cât casa.

(Apropo de Târziu, nu îmi aduc aminte să îl fi văzut vreodată reprezentând CpF; i-am văzut pe Mihai Gheorghiu și alții, însă niciodată pe Târziu. Iar Simion, cel care în urmă cu 2-3 ani vroia să colaboreze cu homosexualii, după propria sa afirmație la tv, îi prostea pe unii români cu minciunile lui „unioniste”, parazitând atunci unionismul, iar mai nou conservatorismul, ba chiar și suveranismul, „parazitul cameleonic” fiind într-o permanentă căutare de valori pe care să le paraziteze și să le ducă în derizoriu, socio-politic vorbind, după care să le „arunce la lada de gunoi”, că el cu asta s-a ocupat toată viața lui așa-zis publică, „civico-politică”.)

De fapt, după desființarea CpF, liderii, adevărata conducere, nu Târziu sau Simion (ei erau înfiletați la „manevra / operațiunea AUR”), dar și mulți membri au format platforma civică „Împreună”, care a și avut ceva activități la nivelul anilor 2019-2020, în prezent nu știu ce se întîmplă pe-acolo.

Platforma civică „Împreună” era formată din peste 500 de ONG-uri, probabil venite tot din CpF sau ulterior, și peste 130.000 de membri susținători persoane fizice. Conducerea era cam aceeași ca a CpF.

Apropo de această platformă, văzusem la un moment dat pe cineva spunînd că fosta CpF (noua platformă, deci) va fi „lăsată din brațe” de conducerea BOR; n-am știut la ce se referea, însă de-atunci au trecut câțiva ani și acest lucru s-a adeverit. (După ce le-au pus un asemenea referendum la îndemână, au fost aruncați de către conducerea BOR ca niște „măsele stricate”, ăsta fiind probabil „respectul cuvenit” pentru că i-au „deranjat” pe „chiriarhi”.)

Și tot apropo de această platformă, cu o altă ocazie am mai menționat, din informațiile pe care le-am primit, despre o întrunire a acestei platforme, inclusiv Mihai Gheorghiu fiind de față, la Sibiu, la care într-un mod bizar a fost invitat și „protopopul” IPS Streza, și redau ceea ce am menționat atunci referitor la atitudinea lui Streza.

Citat:
Apropo de context, parcă prin 2019 IPS Streza fusese invitat la Sibiu la o întrunire a fostei Coaliții pentru Familii, atunci într-o formă redenumită, asta deși poate n-ar fi trebuit să îl mai invite, avînd în vedere rezultatul referendumului.

În primul rînd că IPS Streza nici măcar nu a cerut iertare pentru conducerea BOR, deși ei au fost și sînt principalii responsabili și vinovați pentru eșecul referendumului, idee la care au început să achieseze și unii jurnaliști (și pot da și nume, dacă e cazul); bine, în mod normal, personajul nu mai trebuia invitat, avînd în vedere prestația preoțimii la pregătirea referendumului, neimplicare care se explică în primul rînd prin pasivitatea masivă a ierarhilor, dar dacă totuși a fost invitat, ar fi fost de un minim bun simț să își ceară iertare într-un mod cât mai umil în fața auditoriului care se chinuise cu implicarea socială pentru strângerea de semnături și în general activitatea de ONG specifică în cazul respectiv.

În al doilea rînd, Streza a început la un moment dat să se „dea lovit”, că, cică, ar fi fost „un proces”, ar fi fost „dat în judecată” sau ceva de genul pentru contextul de dinainte în general, pentru participarea la context. Din câte știu, nu am auzit nici la vremea respectivă și nici până acum ca să fi existat vreo informație publică în acest sens; eventual poate i s-o fi făcut vreo plângere pe la CNCD, însă nu cred că asta ar putea fi numită „dare în judecată”. Oricum, prestația personajului a fost atât de jalnică din acest punct de vedere, de, dacă era cineva în locul lui Gheorghiu sau altcuiva din conducere, mai, mai că s-ar fi „cuvenit” să se simtă „vinovat” pentru așa-zisa problemă a IPS-ului Streza. Mai, mai că în loc să vină el să își ceară iertare plin de umilință, parcă se duceau lucrurile în direcția că ar fi trebuit cei din conducerea fostei CpF să își ceară ei iertare, ba poate chiar să „aibă probleme”, pentru închipuita „dare în judecată” a lui Streza. Aproape că a fost o tentativă de inversare a vinovaților, probabil pe principiul că „lui i se cuvine”, el „își permite” să aibă astfel de abordări lipsite de cel mai elementar bun simț și de „obraz”.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 05.01.2024, 14:42:38
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 280
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Claudiu Târziu a fost devotat Sfinților Închisorilor toată cariera, în anii '90 avea cenaclu cultural numit Radu Gyr. Are o carieră imensă în slujba acestui ideal, nu poate fi ignorat trecutul său și cu siguranță dă un avantaj partidului AUR în fața oricărui alt partid.
În ce îl privește pe Târziu, aș vrea să spun că revista „Rost” pe care o edita, la care el era director, era în marea majoritate scrisă de alții, nu de el; avea și el niște editoriale sau articolașe, însă marea parte a conținutului, a articolelor nu îi aparținea. Asta nu înseamnă că n-a avut merite, însă opinia mea este că el a încercat să își supraevalueze aceste merite. (Am și acum numere ale revistei respective, din 2006, știu ce vorbesc.)

Iar în acest context, acest trecut al lui constituie o CIRCUMSTANȚĂ AGRAVANTĂ referitor la tăcerea care se transformă practic în complicitate la trădarea morală și politică a „parazitului” Simion.

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Nu există niciun partid în țară care se poate compara cu ei dpdv duhovnicesc, pentru mine e ori AUR ori niciun partid ca de obicei.
A vota AUR și / sau Simion este echivalent cu un act de trădare de țară, de credință și de nație, trădare morală și politică așa cum am mai menționat, o spun cu toată răspunderea! Faptele lui Streza de a îi face imagine acestui nemernic trădător sînt de o extremă gravitate!

Last edited by David_1859; 05.01.2024 at 14:50:06.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 05.01.2024, 15:04:47
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În ce îl privește pe Târziu, aș vrea să spun că revista „Rost” pe care o edita, la care el era director, era în marea majoritate scrisă de alții, nu de el; avea și el niște editoriale sau articolașe, însă marea parte a conținutului, a articolelor nu îi aparținea. Asta nu înseamnă că n-a avut merite, însă opinia mea este că el a încercat să își supraevalueze aceste merite. (Am și acum numere ale revistei respective, din 2006, știu ce vorbesc.)
Târziu are carieră jurnalistică bogată, găsești și pe blogul lui vechi destule articole.

https://c-tarziu.blogspot.com/search/label/anticomunism
https://c-tarziu.blogspot.com/search...ea%20legionara
https://claudiutarziu.ro/despre-mine/curriculum-vitae/
Edit: Și articolele lui de pe Rost Online: https://www.rostonline.ro/author/claudiu-tarziu/

Citat:
A vota AUR și / sau Simion este echivalent cu un act de trădare de țară, de credință și de nație, trădare morală și politică așa cum am mai menționat, o spun cu toată răspunderea!
Iar ești amuzant, chiar m-ai făcut să râd.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa

Last edited by RappY; 08.01.2024 at 13:18:16.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 05.01.2024, 22:29:37
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Nu știu în ce realitate zici că trăiești, însă Diana Șoșoacă l-a băgat și îl bagă sub masă pe Simion la orice oră, Simion este mult sub Diana Șoșoacă inclusiv în așa-zisele sondaje ale sistemului.
Dovada ?
Abia se chinuie să facă filiale în unele zone, chiar se lăuda că i-a dat afară pe toți dintr-un județ și se plângea că au plecat la Călin Georgescu.

Cel mai probabil Șoșoacă nu va avea delegați în toate secțiile de vot, nu face mare scor pe diaspora, și la un moment dat lumea se va sătura de ce face, nu livrează nimic, nu are un program coerent de guvernare.

Șoșoacă are răbufniri de ură și de aceea foarte greu coagulează oameni în jurul ei, vrea să fie ea mereu prima.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
De aceea disperatul total Simion încearcă să paraziteze în orice chip imaginea Dianei Șoșoacă, crezînd că prin această asociere permanentă pe care o joacă în stilul lui parazitar își crește și el procentele nu doar de popularitate, ci mai ales de credibilitate; pentru că Simion stă foarte slab la credibilitate.
Asta e o minciună de-a ta, Șoșoacă se agață de AUR în scandaluri când sunt camerele reunite ale Parlamentului în ședință, ea s-a dus spre Simion și i-a strigat că ai fost la Papă și altele care n-aveau legătură cu subiectul - adoptarea bugetului, se vede clar că AUR protesta legat de buget și ea a deturnat discuția ca să pară că se ia Simion de ea.


Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Se știe că multă vreme mîrlanii de la AUR au răspândit prin țară cum că Diana Șoșoacă era încă în AUR, mai nou auzim că Simion dispare în Austria exact când Șoșoacă era acolo cică să o „protejeze” (auzi la el, a devenit „protector”, el, galeristul fără profesie și fără meserie, fără Dumnezeu și fără nicio valoare autentică, în afară de „alba-neagra”, singura lui „valoare” în viață...). Și mai nou, se agită pe la toate televiziunile că el ar colabora cu Diana Șoșoacă, deși n-am auzit să i se fi făcut nulității malefice, trădătorului abject vreo propunere. (Dar la ce te poți aștepta de la un „parazit”, de la o „lipitoare” ca Simion?)
E fals ce zici că ar colabora, mîrlănie a fost când Șoșoacă i-a pus în umbră nunta a zis că fata aia nu vrea să se mărite cu el, că nu știe la ce se bagă și altele, majoritatea i-au urat de bine, inclusiv useriștii, doar ea o dădea în ură.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Am înțeles, atunci i-au adunat unii oameni pe care să îi prostească cu unionismul, între timp se pare că a primit ordine să scoată complet unionismul din programul de guvernare și din discursul public. Deci Simion este la ordin? Lucrurile sînt mai mult decât evidente! O „nulitate parazitară” ca Simion nici nu poate fi altfel.
Și cum poți să faci programul de guvernare asupra altor teritorii pe care nu guvernezi, cine mai bagă în programul de guvernare unirea cu alte teritorii dintre partidele din România ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 05.01.2024, 22:44:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Ce frumos te-nvață să vorbești „tăicuțu” Streza.
Nu sunt în Sibiu, să aparțin de domnia sa, mi-ar plăcea să schimb câteva vorbe cu ÎPS Laurențiu, un om de o vastă cultură teologică, care a avut o copilărie grea, a fost orfan de tată, și a muncit mult, plus că e unul dintre ierarhii care știu ce înseamnă să ai grijă de o familie.

Tu parcă ești mălinbotul site-ului pus să dai cu rahat în ventilator legat de AUR, Simion, ÎPS Laurențiu și pr Necula și mai nou și Târziu.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În caz că nu știai, te informez că Târziu Claudiu nu a făcut parte din nicio conducere a Coaliției pentru Familie. Mai mult, asociația condusă de el s-a retras din Coaliție în iunie 2017:


https://pressone.ro/cu-ce-se-mai-ocu...entru-familie/
A fost la originea inițiativei:

Între 2015 și 2017 a fost membru în Consiliul Național de Coordonare a campaniei pentru modificarea constituției desfășurată de Coaliția pentru Familie, cu scopul definirii noțiunii de familie în legea fundamentală a statului, ca putând fi întemeiată doar de un bărbat și o femeie.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Târziu se pare că are o problemă cu ieșirile în decor. Probabil cum a ieșit din CpF, tot cam așa a fost îndepărtat de la președinția AUR, cel mai probabil de către Simion și stăpînii lui Simion, pentru ca Simion să se înfileteze bine la planurile lui de trădare pe mai departe, el însă urmărind să treacă la un alt nivel al ticăloșiei, vrând probabil să își depășească tăticii lui întru trădare, adevărații lui precursori.
Tu ești singurul care ai un tătuc, daddy Dragnea.

Cât privește CPF au explicat și Mihai Neamțu și Claudiu Târziu, că au avut momente unii lideri când nu s-au dus la emisiuni că erau prea comozi, sau că era prea târziu programată emisiunea sau că s-a comunicat slăbuț.

Au făcut greșeli de un amatorism teribil unii, dar e justificabil, fiindcă au fost presiuni.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Problema lui Târziu este că se pare că ar mai fi în AUR, deși am văzut o știre cu el la o întrunire a unui alt partid, și el încă este asociat cu Simion, el prin tăcerea lui practic devine complicele lui Simion, măcar din punct de vedere moral și politic. Târziu nu are dreptul să tacă din gură, discutăm despre o chestiune mult prea gravă.
Fără Simion nu trece pragul nici el, nici Sorin Lavric nici alții aia e, vedem pe câți îi trece pragul electoral Șoșoacă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.01.2024, 22:59:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În ce îl privește pe Târziu, aș vrea să spun că revista „Rost” pe care o edita, la care el era director, era în marea majoritate scrisă de alții, nu de el; avea și el niște editoriale sau articolașe, însă marea parte a conținutului, a articolelor nu îi aparținea. Asta nu înseamnă că n-a avut merite, însă opinia mea este că el a încercat să își supraevalueze aceste merite. (Am și acum numere ale revistei respective, din 2006, știu ce vorbesc.)
Da frățioare nu edita el textele, și nu le compila, erai tu ghostwriterul lui și de fapt el își asuma merite pt munca ta și a altora.

Dacă tu crezi că e ușor să suporți doar costurile de tipărire, vreau să văd cum ții tu pe picioare o revistă ani de zile, până și Lumea Credinței a lui Bucuroiu, a dat faliment.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Iar în acest context, acest trecut al lui constituie o CIRCUMSTANȚĂ AGRAVANTĂ referitor la tăcerea care se transformă practic în complicitate la trădarea morală și politică a „parazitului” Simion.
Parazitul Simion merge prin țară mai des decât o fac putorile din partidele clasice, că politică nu înseamnă să fii comod, să dormi cât vrei, să ai slugi după tine, să stai numai la resorturi de lux.
Poate de aia are succes, că putorile din partidele clasice nu s-ar mișca prin țară nici în an electoral, darămite de 3 ani de când merge Simion și face anual turul țării.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
A vota AUR și / sau Simion este echivalent cu un act de trădare de țară, de credință și de nație, trădare morală și politică așa cum am mai menționat, o spun cu toată răspunderea! Faptele lui Streza de a îi face imagine acestui nemernic trădător sînt de o extremă gravitate!
Să mori tu ?

A vota AUR e trădare de țară, nu a vota PSD,PNL, care au nenorocit țara de 30 de ani și o țin într-un feudalism baronial și parazitează toate palierele administrative ale statului, nici USR nu ar fi departe la cât de distructivi au fost în scurta perioadă de guvernare și în primăriile conduse ?

Ți-am mai zis că tu ești un jeg de partid încuibat în vreo funcție călduță sau un om care nu muncește ci stă ca parazit prin vreo primărie și trebuie să scrie pt PSD dând inverse contra AUR.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.01.2024, 13:04:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Gata, ne-or confiscat si drapelul si imnul. Sa vezi ce amenzi usturatoare le da la sustinatorii AUR sau alti patrioti care umbla cu drapelul cu cruce sau cu sarpele dac pe el sau cu alte insemne. Si secuii trebuie sa se teama...

Din amenzi pe iubitorii de tara, de drapel si de imn vrea sa-si completeze bugetul risipit. Daca iei in maini steagul si cine stie ce faci cu el deja esti pasibil sa fi amendat. Daca mai si canti imnul si canti fals iar iti poate da amenda. E clar o lege a infricosarii indreptata impotriva celor ce umbla cu patriotismul, cu steagul Romaniei. E clar, sistemul mafiotizat al politicienilor corupti ne-au confiscat patriotismul si asa cum ne-au amendat pentru nepurtarea mastii asa o sa ne amendeze pentru ca purtam un stegulet tricolor sau o insigna in piept. Te pot baga baietii la ce vor ei mai ales daca au lege semnata de Iohannis iar amenzile sunt de 20.000 de ron, adica 4000 euro, cat o masina. Astia au innebunit de tot. Amenzi din astea la un popor care are 1000-2000 ron penesie. Batjocura la cote maxime!

Jos USLamistii si neomarxistii tradatori! Sa vina altii ca ne-am saturat pana peste cap de mafiotii astia care mimeaza in aparatorii simbolurilor nationale in timp ce umilesc si amendeaza poporul iar pe patriotii luminati ii socotesc extremisti periculosi in timp ce se impauneaza cu realizarile romanilor, tocmai ei care au pus tara pe butuci in ultimii 34 de ani, ca numai sa ne decapiteze mai lipseste... daca indraznim cumva sa strigam Hai Romania!

Nu-s egoist nationalist, respect toate etniile si culturile si toti cetatenii si strainii cu care orice roman trebuie sa fie in cele mai bune si mai calduroase relatii de cinste si respect reciproc mai ales daca e vorba de crestini (osandind ereziile si paganismele si pacatul si adictiile din noi insine) insa nici sa ni se ia drepturile de a ne manifesta romaneste, numai pentru ca nu pot profita electoral unii politicieni ce s-au erijat la butoane pe viata ca sa aiba privilegii maxime, nu mi se para normal, si asta fix la noi in tara. E dementa!

Prin aceasta lege anti-romaneasca, anti-crestina, anti-populara defapt ni se confisca simbolurile nationale, steagul, imnul, si posibilitatea de a ne manifesta in public in mod pasnic, popular, iubirea jertfelnica de Dumnezeu si de tara, de simbolurile nationale, de steag si de imn.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.01.2024 at 13:09:18.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 09.01.2024, 00:31:25
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Jos USLamistii si neomarxistii tradatori! Sa vina altii ca ne-am saturat pana peste cap de mafiotii astia care mimeaza in aparatorii simbolurilor nationale in timp ce umilesc si amendeaza poporul iar pe patriotii luminati ii socotesc extremisti periculosi in timp ce se impauneaza cu realizarile romanilor, tocmai ei care au pus tara pe butuci in ultimii 34 de ani, ca numai sa ne decapiteze mai lipseste... daca indraznim cumva sa strigam Hai Romania!
Trebuie să votăm masiv AUR la următoarele alegeri, încă de la primele ore ale dimineții, să nu uităm lecțiile lui Traian Băsescu singurul care a bătut alianța PNL - PSD + televiziuni și a reușit să ducă partidul la 30% cu care a putut guverna.

Plus lecțiile din turul 1 prezidențial, când Stolojan se ducea spre o predictibilă înfrângere și cu rocada a dinamizat jocul, a recuperat mai mult de 1 milion de voturi în turul 2.

George Simion e ucenicul care și-a învins maestrul, când PMP cădea sub prag, AUR intra cu scor dublu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.01.2024, 14:06:45
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 280
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Iar ești amuzant, chiar m-ai făcut să râd.
Nu mă mir; am remarcat că ai anumite probleme serioase de înțelegere a realității și de raportare la ea. Numai pe prima pagină a acestei discuții ai mai comis-o o dată:

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
E hai, mai decredibilizat ca tine nu are cum sa fie. Fiecare om cu pacatele lui.
Nu am reținut de când pretinzi mata că ai cunoaște „păcatele” mele și „gravitatea” lor, însă „signore” Simion, după cum s-a prezentat singur la recenta parazitare a imaginii papei de la Roma, s-a băgat singur în „groapa de gunoi, de excremente”, s-a băgat până peste cap și într-o lume normală acest măscărici sinistru nu ar mai avea cum să iasă de acolo „basma curată”, cel puțin nu în fața românilor. Bine, el de fapt nici măcar nu mai are cum să iasă, darămite să iasă „basma curată”; singura lui șansă să mai repare ceva ar fi să dispară de îndată din politică pentru totdeauna, altfel fiecare zi care trece nu face decât să îi agraveze permanent situația, și bineînțeles și pe a complicilor lui de diverse grade.
Reply With Quote
Răspunde