Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.02.2010, 15:02:07
grecu68kls grecu68kls is offline
 
Data înregistrării: 07.09.2009
Mesaje: 1
Implicit critic!

mai trebuie cautat... studiat... INVATAT!!! daca el e cel care ne reprezinta , atunci ce sa zicem de cei ce picteaza biserici intregi si raman anonimi? ...rusine...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.02.2010, 12:02:45
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit @grecu68kls

\\\"mai trebuie cautat... studiat... INVATAT!!! daca el e cel care ne reprezinta , atunci ce sa zicem de cei ce picteaza biserici intregi si raman anonimi? ...rusine... \\\".Nu intentionam sa raspund unui \\\"ilustru\\\" anonim in prima zi a Marelui Post .Dar nu pot decat sa constat un adevar universal valabil\\\"omul limitat si semidoct este intotdeauna frustrat cand altcineva are succes\\\".Succes real , mon cher anonim grecu68kls, cladit pe multa munca, rugaciune si respect pt. cei mai inzestrati decat mine, de la care am invatat permanent.Eu nu reprezint o scursura ca tine, eu imi reprezint Tara si sunt mandru de asta, iar recunoasterea muncii mele vine de la profesionisti si mediul academic, din ROMANIA sau din lume.Sa iti dea DUMNEZEU sanatate , mai multa minte si mai putina ura.Daca esti cumva pictor bisericesc, iesi din anonimat si combate argumentat, daca nu taci, ca sa nu te umpli de ridicol.Noi, iconarii, ramanem pana la sfarsit ucenicii SF.AP.EV.LUCA , iar cei smeriti-te asigur!-cauta, studiaza si invata continuu.Iar judecatile de valoare le accepta de la arhierei si mari pictori-teologi:PAUL GHERASIM, SORIN DUMITRESCU si GRIGORE POPESCU, nu de la tot felul de diletanti care-si exprima otrava neputintei in scris.Pt. conformitate, Claudiu Victor Gheorghiu
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.02.2010, 15:02:18
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit @ianis grecu, utilizator grecu68...

Sa iti dea DUMNEZEU sanatate, umil fariseu care arunci cu piatra fara sa cunosti nimic despre persoana respectiva.
\"

Invitation for participation

To:
Ms Claudiu Victor Gheorghiu

Dear Mr Gheorghiu,

The University of Patras,
the Zervas Art Productions,
the Scientific Committee of the University of Patras,
and the International Scientific Artistic Committee (I.S.A.C.)
have the honor to invite you to participate in the
2nd INTERNATIONAL ART AND SCIENCE FESTIVAL
We request you to honor this great cultural and scientific event by representing your country & your University with your participation. \"

Asta reprezinta invitatia mea la Patras in 2010-in tara strabunilor tai, probabil-unde voi picta \"MARTIRIUL SF. APOSTOL ANDREI LA PATRAS\".Am fost selectat de comitetul stiintific al Universitatii din PATRAS, diletantule, ca sa imi reprezint Tara-din nou-la cel mai inalt nivel.Si te asigur ca este inca o recunoastere a muncii mele, coroborata cu premii in Italia si selectii la cele mai prestigioase manifestari artistice din Italia, Franta, Elvetia sau Coreea de Sud.Totul cu harul DOMNULUI si cu munca mea, fara proptele, pile si relatii.Sa te miluiasca DUMNEZEU.Claudiu Victor Gheorghiu
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Portret de femeie Pelerin spre Rasarit Despre Sfanta Scriptura 7 03.10.2014 10:39:39
UN MARE MAESTRU ICONAR ROMAN sofiaiuga Pictura si Sculptura Bisericeasca 5 21.04.2010 16:18:02