Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.09.2011, 14:53:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu doresc revenirea parintelui Gheorghe pe forum. De asemenea, si alti preoti sunt asteptati sa ne incurajeze sau sa ne mustre atunci cand gresim. Nu cred ca e timp pierdut timpul petrecut pe un forum mai ales atunci cand cineva are ceva de spus. Nici in biserica si nici pe forum nu se stie unde va rodi vorba cea folositoare. In plus, exista frati plecati in strainatate care n-au intotdeauna un preot ortodox in apropiere pentru a-i cere sfaturi.

Cred ca parintele s-a suparat din cauza topicului ,,Preotii din Romania nu au credinta". Nu e placut ca un preot care vine spre noi cu cele mai bune intentii sa vada scris asa ceva. E bine ca pe viitor sa nu mai dam curs unor astfel de discutii generalizatoare. Prin retragerea de pe forum, parintele ne-a dat si o lectie. De aceea, parinte, iertati-ne si rugati-va pentru noi, pacatosii.

Doamne, Iisuse Hristoase, trimite-i parintelui Gheorghe un gand bun pentru noi, cei care l-am suparat!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nelamuriri din citate - "nu esti de-al Nostru" sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 61 15.12.2012 20:09:01
Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru! cristiboss56 Generalitati 502 17.08.2011 15:07:01
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 22:06:45
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36