Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 22.03.2012, 22:53:33
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Doamne ajuta!
In urma celor postate, toti cei 14 sunteti de acord sa ne unim rugaciunile pe 15 aprilie, la ora 21?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 23.03.2012, 15:53:08
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Smile

mi-ar face o deosebită placere...!
Reply With Quote
  #113  
Vechi 23.03.2012, 20:02:44
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Doamne ajuta!
In urma celor postate, toti cei 14 sunteti de acord sa ne unim rugaciunile pe 15 aprilie, la ora 21?
Incerc sa ma incadrez in timp! Doamne ajuta!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #114  
Vechi 24.03.2012, 18:30:42
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit reminder

Va reamintesc planificarea zilnica de rugaciune:

1. 7 martie - Zaharia 2009 a citit paraclis II plus catisma 1. Pe 7 martie seara voi citi eu acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
2. 8 martie - Lacrimi - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie
3. 9 martie - Andrusca CIM - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie
4. 10 martie - un user anonim - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie
5.11 martie - alt user anonim - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie
6. 12 martie - Anna 21 - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
7. 13 martie - anita - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
8. 14 martie - Annyta - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
9. 15 martie - Myself - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
10. 16 martie -Adriana Cluj - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
11. 17 martie - Rodica 50 - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
12. 18 martie - Beliver - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
13. 19 martie - anonim - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
14. 20 maYasminartie - LaraG - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
15. 21 martie - Daniela87 - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
16. 22 martie - Adriana Cluj - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
17. 23 martie - Danabt acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
18. 24 martie - yasmina + Alecsander_van_doom - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
19. 25 martie - Albinutza + Beliver - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
20. 26 martie -Arwein + Beliver - acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
21. 27 martie - Geomica + Beliver - acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
22. 28 martie - Ioan Cezar + Beliver - acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
23. 29 martie - Glykys + Beliver - acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
24. 30 martie - Beliver - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
25. 31martie - Beliver -Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
26. 1 aprilie - Beliver - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
27. 2 aprilie - Adriana Cluj - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
28. 3 aprilie - Beliver + Myself - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
29. 4 aprilie - Beliver + Myself Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
30.5 aprilie - Beliver + Myself Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
31. 6 aprilie - Beliver - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
32. 7 aprilie (Sambata lui Lazar) - Beliver Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
33. 8 aprilie (Floriile) Beliver Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
34. 9 aprilie (Lunea Mare) - Yasmina - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
35. 10 aprilie (Martea Mare) - anonim Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
36. 11aprilie (Miercurea Mare) - Mirela Marius - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
37. 12 aprilie (Joia Mare) - Anna 21 - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
38. 13 aprilie (Vinerea Mare) - Zaharia 2009 - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
39. 14 aprilie (Sambata Mare) glykys Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
40. 15 aprilie (Invierea) - urmatorii 14, in ordine alfabetica: Adriana Cluj, Albinutza, anita, Annyta, danabt, geomica, glykys, LaraG, Mirela Marius, Myself, Rodica50, Zaharia, doi useri anonimi (verificati-va mesageria privata).

Daca mai doreste cineva sa participe la rugaciunile pentru Patricia-Diana-Maria, sa posteze.
Dumnezeu sa o vindece pe fetita si sa va rasplateasca efortul!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #115  
Vechi 01.04.2012, 16:51:39
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Doamne ajuta!
Ce vesti mai aveti despre fetita? E totul in regula? Ma rog si eu cand de cate ori am posibilitatea; m-as bucura sa aud ca sunt vesti bune.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 02.04.2012, 14:08:38
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Va reamintesc planificarea zilnica de rugaciune:



16. 22 martie - Adriana Cluj - Acatistul Maicii Domnului Pantanassa si al Sfantului Nectarie.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #117  
Vechi 02.04.2012, 15:15:08
19781978 19781978 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2012
Locație: Bucuresti
Mesaje: 1
Implicit apel la rugaciune

Doamne ajuta!
Va rog daca se poate si nu supar pe nimeni fac un apel la rugaciune pentru sora mea grav bolnava Serban Valentina are 24 ani, si a fost diagnosticata prea tarziu - are encefalita virala. In continuare este intubata si nu si revine

"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu, inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine"
Reply With Quote
  #118  
Vechi 02.04.2012, 16:33:53
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 19781978 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Va rog daca se poate si nu supar pe nimeni fac un apel la rugaciune pentru sora mea grav bolnava Serban Valentina are 24 ani, si a fost diagnosticata prea tarziu - are encefalita virala. In continuare este intubata si nu si revine

"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu, inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine"
Dumnezeu sa aibe mila de sora ta, Valentina, si de tine! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #119  
Vechi 02.04.2012, 23:44:23
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 19781978 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Va rog daca se poate si nu supar pe nimeni fac un apel la rugaciune pentru sora mea grav bolnava Serban Valentina are 24 ani, si a fost diagnosticata prea tarziu - are encefalita virala. In continuare este intubata si nu si revine

"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu, inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine"
Bunul Dumnezeu sa-i dea sanatate surorii tale iar familiei multa tarie. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #120  
Vechi 04.04.2012, 14:46:44
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Din cauza unor probleme tehnice, nu am mai intrat si nici nu cred ca voi mai intra prea curand pe forum (deh, vorba aia, cine nu se infraneaza de voie, ajunge sa se infraneze de nevoie - asa si eu cu calculatorul). Cand voi avea vesti despre fetita, vi le voi comunica. Domnul sa asculte rugaciunea tuturor pentru acest copilas!

Ramane rugaciunea din ziua Invierii pentru orele 21.30, asa cum am stabilit pe privat !
Va rog sa ma iertati daca v-am gresit cu ceva!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugati-va rog frumos si pentru bunica mea..e f bolnava.. suparata Rugaciuni 7 21.04.2012 00:00:35
O rugaciune ptr Andreea,bolnava de leucemie alinutza109 Umanitare 9 24.05.2011 21:21:37
sa ajutam o fetita de 6 ani bolnava de leucemie cmihai Umanitare 7 05.04.2011 13:12:01
Apel la rugaciune pentru fratii nostri din Rusia mihailt Generalitati 1 23.08.2010 00:32:41
Apel pentru rugaciune! snowdrop Umanitare 6 24.11.2008 16:56:43