Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.03.2012, 23:16:34
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Marșuri pentru viață în mai multe orașe din România

Doamne ajută!
M-am bucurat din tot sufletul la aflarea acestei știri:
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...sti-constanta/

Deci, există și la noi creștini adevărați, care știu să-L mărturisească pe Hristos și să-i apere pe cei lipsiți de orice protecție (pe copilașii nenăscuți).
Frumos, admirabil!
Îi felicit din toată inima pe cei care au participat la aceste marșuri pentru viață pașnice și cu adevărat creștine!
Mărturisesc cu sincer regret că, în comoditatea mea duhovnicească, am aflat de organizarea acestor acțiuni după ce ele au avut loc...
Dumnezeu să-i întărească în credință pe cei care, în numele lui Hristos, au ieșit în stradă săptămâna trecută și au afirmat cu hotărâre valoarea inestimabilă a vieții și a fiecărei persoane umane!

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!!!

Laura Stifter
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.03.2012, 23:20:38
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
Doamne ajută!
M-am bucurat din tot sufletul la aflarea acestei știri:
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...sti-constanta/

Deci, există și la noi creștini adevărați, care știu să-L mărturisească pe Hristos și să-i apere pe cei lipsiți de orice protecție (pe copilașii nenăscuți).
Frumos, admirabil!
Îi felicit din toată inima pe cei care au participat la aceste marșuri pentru viață pașnice și cu adevărat creștine!
Mărturisesc cu sincer regret că, în comoditatea mea duhovnicească, am aflat de organizarea acestor acțiuni după ce ele au avut loc...
Dumnezeu să-i întărească în credință pe cei care, în numele lui Hristos, au ieșit în stradă săptămâna trecută și au afirmat cu hotărâre valoarea inestimabilă a vieții și a fiecărei persoane umane!

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!!!

Laura Stifter
Stirea a fost data intai aici pe acest site , nu pe site-ul concurent la care faci trimitere !http://www.crestinortodox.ro/forum/s...t=5118&page=26
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.03.2012, 23:28:21
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Si tot aici pe Topicul urmator de resurse ortodoxe a fost publicata adresa organizatorului , care a "inspirat" pe cei de la razboiintrucuvant !
Iata adresa directa fara "intermediari":http://marsulpentruviata.blogspot.com/ :
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.03.2012, 23:55:15
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Stirea a fost data intai aici pe acest site , nu pe site-ul concurent la care faci trimitere !http://www.crestinortodox.ro/forum/s...t=5118&page=26
Îmi cer scuze, chiar n-am știut că acela este un site concurent.
Vă mulțumesc că mi-ați atras atenția.
Îmi cer scuze față de admini dacă i-am supărat prin postarea acelui link. Am avut doar intenția de a atrage atenția asupra unui gest creștinesc petrecut în țara noastră, un gest care a solidarizat creștini de diverse confesiuni, din mai multe orașe ale țării și din organizații diferite. N-am știut că anunțul respectiv a fost postat și pe acest site și - mai important - n-am știut că site-ul crestinortodox.ro este într-o relație de competiție cu razbointrucuvant.ro.

Să ne ajute Dumnezeu pe noi, toți credincioșii Săi, să câștigăm principalul concurs al vieții noastre, în care - spre deosebire de toate competițiile din lumea aceasta - doar împreună putem fi învingători!

P. S. Dacă astfel cere regulamentul forum-ului, voi posta doar informații preluate de pe acest site, iar dacă voi avea de menționat ceva în legătură cu alte spații virtuale creștine, o voi face exclusiv în rubrica dedicată resurselor ortodoxe.
Doamne ajută !
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca

Last edited by laurastifter; 29.03.2012 at 00:07:19.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.03.2012, 22:27:47
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
Îmi cer scuze, chiar n-am știut că acela este un site concurent.
Vă mulțumesc că mi-ați atras atenția.
Îmi cer scuze față de admini dacă i-am supărat prin postarea acelui link. Am avut doar intenția de a atrage atenția asupra unui gest creștinesc petrecut în țara noastră, un gest care a solidarizat creștini de diverse confesiuni, din mai multe orașe ale țării și din organizații diferite. N-am știut că anunțul respectiv a fost postat și pe acest site și - mai important - n-am știut că site-ul crestinortodox.ro este într-o relație de competiție cu razbointrucuvant.ro.

Să ne ajute Dumnezeu pe noi, toți credincioșii Săi, să câștigăm principalul concurs al vieții noastre, în care - spre deosebire de toate competițiile din lumea aceasta - doar împreună putem fi învingători!

P. S. Dacă astfel cere regulamentul forum-ului, voi posta doar informații preluate de pe acest site, iar dacă voi avea de menționat ceva în legătură cu alte spații virtuale creștine, o voi face exclusiv în rubrica dedicată resurselor ortodoxe.
Doamne ajută !
Nici eu nu stiam ca este o concurenta intre cele doua siteuri. Ambele au infromatii foarte utile si de pe ambele siteuri am invatat lucruri bune si de folos. Chiar nu stiam ca e interzis sau urat sa postezi articole de pe siteul RIC. Gestul si calitatea infromatiilor ar trebui sa conteze, nu de unde este luata informatia.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
avertizari pentru Romania sunsray Generalitati 21 15.12.2011 19:28:15
Viața copilului pusă pe cântar: site-ul care lasă cititorii să voteze pentru o viață colaps Generalitati 24 23.11.2010 22:27:05
Caut o Biblie pentru copii cu multe desene anika12 Stiri, actualitati, anunturi 11 01.08.2010 00:24:06
Pentru tineri și nu numai ( Răspunsuri despre viață și Dumnezeu ) cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 54 01.12.2009 19:42:50