Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.09.2011, 04:06:59
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit Intelegerile cu ingerul cazut pot fi desfacute in timpul vietii prin rugaciune

1.Cine citeste zilnic psalmul 26 de 3 ori nu va putea fi atins de ingerul cazut, deci acesta nu va putea retalia impotriva nimanui care citeste psalmul 26 de 3 ori pe zi
2. Prin rugaciune, un episcop s-a rugat Maicii Domnului pentru salvarea lui si Maica Domnului i-a adus contractul de la diavol, semnat de episcop cu sange, si l-a rupt si episcopul s-a mantuit scapand de iad

Deci solutia e rugaciunea. Picteaza in mintea ta cum va fi viata ta in viitor si roaga-te ca sa se intampla. Pentru ca Dumnezeu e cel mai puternic si pentru ca Dumnezeu asculta rugaciunile oamenilor, ce vei cere se va intampla. Nu uita sa adaugi daca considera Dumnezeu ca este bine la sfarsit ca sa se intample doar daca este bine. Si pentru ca rugaciunea sa fie un miliard de miliarde + de ori mai puternica roaga-te si pentru mantuirea si binele semenilor tai. Nu vezi nici o solutie de scapare. Nici o problema. Dumnezeu vede o infinitate de solutii. Roaga-te la Dumnezeu pentru scaparea ta si a fartatilor si sa ai incredere case va intampla si atunci bine ai venit in liberate bine ai venit in rai. Amin.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.09.2011, 04:30:40
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Ingerul cazut iti va promite marea cu sarea in viata viitoare dar cum se va intampla asta daca el va fi aruncat in foc dupa judecata finala neavand nici putere sa se elibereze pe el darmite sa ajute pe altii.
Problema e ca cei ce au lucrat cu el pot ajunge si ei in foc.
Mergeti cu Dumnezeu sopre bine spre rai. Nu-ti fie frica si deseneaza-ti viata ta , a familiei tale si a celor din jur, a tarii asa cum o doresti si roaga-te sa se intample si se va intampla.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.09.2011, 04:45:44
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Uite si Ciprian a invins si a ajuns sfant. Poti si tu. Prin puterile tale nu stiu daca se poate insa prin rugaciune sigur.


Din viața Sfântului Ciprian

în care se arată cât de mare vrăjitor a fost el (înainte de a se

pocăi). Așa și Antihrist, cu farmecele și cu vrăjitoriile lui, are

să farmece vederile oamenilor celor pecetluiți cu 666

LA 30 de ani ai vârstei lui, a mers Sfântul Ciprian la haldei și acolo, învățând citirea stelelor, a completat învățătura sa. Apoi a mers în Antiohia unde s-a desăvârșit în toată răutatea: vrăjitorii și farmece de suflete pierzătoare. Mare prieten și credincioasă slugă a stăpânitorului iadului, cu care singur, de față, a vorbit, și de mare cinste diavolească, de la dânsul, s-a învrednicit. Aceste lucruri le-a mărturisit, zicând:„Să mă credeți pe mine, că pe însuși diavolul singur l-am văzut

și el mi-a zis: Iată, noul Amvrie, grabnicul spre ascultarea noastră, vrednic de împărăția noastră.” Și mi-a făgăduit să mă pună boier, după ieșirea mea din trup, iar cât voi mai petrece pe pământ în toate să-mi ajute, și mi-a dat spre slujire mie un grup de draci. Drept aceea, boierii lui mă ascultau, văzându-mi cinstea ce mi-o făcuse diavolul.Și era chipul lui ca o floare și capul lui încununat cu o coroană prefăcută, nu adevărată, ci cu năluciri. Toată coroana era din aur și pietre luminoase, care tot câmpul din jurul lui îl lumina; și hainele lui erau minunate. Iar când se întorcea încolo și încoace, se cutremura tot locul acela și mulți stăteau lângă scaunul lui în diferite rânduieli de duhuri ale răutății, în mare supunere, și eu, cu totul supunându-mă la toate poruncile lui.”Acestea toate, despre dânsul, le-a spus Sfântul Ciprian,după lepădarea sa de diavol și întoarcerea la credința cea Ortodoxă în Hristos.De aici se vede cam ce fel de om era el, care era prieten al dracilor și făcea toate lucrurile lor, supărând pe oameni și inșelându-i. Petrecând el în Antiohia, a adus multă mulțime de oameni spre toată spurcata fărădelege. Pe mulți i-a ucis cu

otrăvurile și cu farmecele lui, pe copii și pe copile spre jertfa dracilor îi înjunghia; pe mulți i-a învățat vrăjitoriile cele rele,pe unii să zboare prin văzduh, pe alții să înoate cu barca prin nori, pe alții i-a făcut să umble pe apă, încât de către toți păgânii era slăvit și cinstit ca un mare vrăjitor și prea înțelept slujitor al spurcaților lor dumnezei. Și mulți la dânsul alergau, pentru nevoile lor, și acestora le ajuta cu drăceasca sa putereLa sfârșitul lumii se va dezlega satana din iad și are să

dea toată puterea sa lui Antihrist și va locui într-însul, după cum zice Sfântul Efrem Sirul în cărțile lui.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.09.2011, 06:28:49
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

pE PATUL MORTII, sau imediat in clipa mortii, Cine nu a resuit sa se salveze pana atunci sa-l cheme pe IIsus sau pe sfanta MAria SAU PE SFINTI CA SA FIE SALVATI ATUNCI SAU SA FIE TRIMISI INAPOI IN VIATA SA SE MANTUIASCA. Sa spuna in genul , ne-am purtat ca talharul de pe cruce si ne pare rau dar vrem iertare si mantuire sau ce au ei de spus.

Acuma e momentul sa te rogi pentru moarte mantuitoare si crestineasca. se va intampla daca te rogi pentru mantuirea ta.

Last edited by spre_rasarit; 19.09.2011 at 06:31:42.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.09.2011, 08:10:18
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Multe se pot rezolva prin rugaciune . De la mantuire la a apare bine in fata sefilor in orice situatie.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.09.2011, 09:10:36
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
1.Cine citeste zilnic psalmul 26 de 3 ori ...
de ce de 3 ori?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Timpul , un element important al vietii noastre, o investitie pretioasa cristiboss56 Pocainta 40 08.06.2017 21:01:49
Tristetea se vindeca prin rugaciune. Bautar Generalitati 48 27.09.2012 02:55:01
Invierea Duhovniceasca a Sufletului prin Dumnezeiasca Rugaciune. alexmatei Spiritualitatea ortodoxa 5 09.04.2012 03:20:10
Ingerul pazitor in timpul Sfintei Liturghii giovaninnaa Sfanta Liturghie 6 11.09.2009 14:52:27
Rugaciune lui iisus.balsam vietii? iulyaan Generalitati 4 13.05.2009 22:53:24