Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.02.2016, 21:42:26
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
consumator de Oreste? La multi li s-a aplecat!
ps: glumesc!
Pai daca gen Strainu nu face mai multe emisiuni ? Ma uit si eu la Oreste.

Am glumit cand am spus ca-s consumator. Oreste e unul din cei mai eretici oameni din media romaneasca si mai degraba i-as indemna pe oameni sa se uite la Remus Cernea decat la el.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 09.02.2016, 00:44:29
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
imi dau seama ca niciunul nu ati urmarit filmul .Copilul era INAINTEVAZATOR.El si -a facut cunoscuta aceasta harisma prima data la scoala cind i-a soptit invatatoarei ca are in pintec un copil .Ea s-a dus la medic si s-a confirmat.Misiunea lui a fost ca sa-i intoarca pe oameni la credinta ,adica sa-i faca sa se roage in nevoile lor si ii indemna ca spovedanie si impartasanie.El copil fiind se impartasea in fiecare dumninica.Afirmatiile lui sunt asociate cu stiri din acel rimp care condfirma cele spuse d el Sfintul copil are acatist ca si la noi Arsenie Boca ,se fac multe vindecari de boli la cei care se roaga la mormintul lui .
De fapt ce a vazut acel copil poate face orice ghicitor, cu asta se ocupa ei. Chiar am cunoscut un ghicitor care i-a spus unei prietene ca a facut avort, acest lucru nestiindu-l decat prietena ei. Inainte vedere ar insemna si vederea viitorului, dar acel copil a vazut doar ce se intampla in prezent, deci ar fi vazator cu duhul. E greu de diferentiat o astfel de minune, pentru ca, asa cum am spus, e comuna tuturor ghicitorilor, care lucreaza (fara sa isi dea seama), cu ingerii cazuti.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 09.02.2016, 03:11:10
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai daca gen Strainu nu face mai multe emisiuni ? Ma uit si eu la Oreste.

Am glumit cand am spus ca-s consumator. Oreste e unul din cei mai eretici oameni din media romaneasca si mai degraba i-as indemna pe oameni sa se uite la Remus Cernea decat la el.
Darth Marr approves.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 22.10.2017, 16:43:07
Bucuriepedrum's Avatar
Bucuriepedrum Bucuriepedrum is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2017
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 455
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Motronea Vezi mesajul
Piei Drace :)) Numai țar ortodox ne mai lipsește anul asta..
:)))))))))))))
__________________
"Mergeți și propovăduiți Evanghelia. Dacă va fi nevoie, folosiți și cuvintele."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare