Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.04.2007, 23:15:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Negroponte
:)Hristos a inviat!Rugaciune,post si ascultare de duhovnic.Doamne ajuta!
Hristos a inviat ! bine ai revenit Negroponte, chiar ne-ai lipsit .
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.07.2007, 11:50:08
corinutzasibad corinutzasibad is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annan
buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc
buna ziua,sunt noua pe acest forum si vreau sa va zic bine v am gasit,am o intrebare...stie cineva un preot care dezleaga si desface farmece si cununii?! in dr.Taberei?!am o prietena,care are probleme... a fost cam peste tot si numic...e mai delicata problemea ei..si sincer as vrea si eu sa merg la un preot,de multi ani nu s a legat nimic pt mine...o zi placuta!!si multumesc
Reply With Quote
  #13  
Vechi 26.07.2007, 10:52:43
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Corinutzasibad,eu zic ca tu nu ai cautat destul,sfatul meu e sa mergi si pe la Sfanta Manastire Cernica,sau la Sfantul Schit Darvari ori multe alte Sfinte Manastiri,Schituri si Biserici Sfinte.Cauta si vei afla ceea ce tu vrei sa gasesti,o persoana care sa fie compatibila cu tine la suflet si care sa te sfatuiasca,sa te spovedeasca si sa te impartaseasca,cerceteaza mai mult locurile sfinte si sfintele lacasuri ortodoxe si Dumnezeu te va rasplati si iti va scoate in cale persoana sau persoanele de care ai nevoie daca te lasi cu mare credinta in seama Lui rostind mereu rugaciunile de lasare in Voia LUi si nu numai,dar si alte rugaciuni ca cea a mintii sau a inimii si multe altele.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 26.07.2007, 17:29:50
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Practic, toti preotii pot "dezlega". In sensul asta exista o rugaciune in Molitfelnic. Dar eficienta ei depinde si de "vrednicia" preotului. Asa ca recomandarile Sebastianei sunt binevenite.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 26.07.2007, 23:07:12
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Multumesc de urare Cristi.Sper sa-mi fac mai mult timp pt.forum.Iertare pentru intarziere???Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.08.2007, 23:10:08
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

Drumul Taberei-Biserica Sf.vineri,pr.Burlan,langa parc
Reply With Quote
  #17  
Vechi 04.08.2007, 08:23:56
D.C. D.C. is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2007
Mesaje: 133
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta
Drumul Taberei-Biserica Sf.vineri,pr.Burlan,langa parc
Chiar esti preuteasa Urzicuta? Nu ai deloc atitudinea unei preutese.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 18.09.2007, 11:49:02
kammy kammy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.09.2007
Mesaje: 8
Implicit

Va rog sa ma ajutati si pe mine si sa imi spuneti daca e posibil sa fiu vrajita de cineva, pentru ca viata mea este ca un cosmar, am numai certuri si scandaluri cu parintii mei de la un timp in coace si nu mai am nici un strop de liniste. Pe langa aceasta nu imi gasesc nimic de lucru, cu toate ca am terminat facultatea anul acesta. Numai nenorociri si necazuri se abat asupra mea, incat cateodata imi vine sa imi iau zilele. As putea apela la un preot(eu sunt din cluj) si mai exact la ce preot sa apelez? Ar trebui sa citesc ceva rugaciuni de dezlegare? Va rog din tot sufletul sa ma ajutati.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 18.09.2007, 14:26:15
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

cam ce atitudine ar trebui sa-mi fabric?lucrez la "imaginea"mea,as avea nevoie clar de un consilier de imagine.sunt f.curioasa chiar exista un model standard de "preUtese" si intreb cu toata sinceritatea fiindca nu prea cunosc preotese,nu le-am luat seama celor pe care le cunosc.Oricum sunt mai atenta(daca la asta te-ai referit)cu oamenii pe care personal ii cunosc,ii vad, stiu ca au o identitate adevarata...cati dintre cei care aplica aici sunt ei insisi???????????????????
Reply With Quote
  #20  
Vechi 18.09.2007, 14:28:48
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kammy
Va rog sa ma ajutati si pe mine si sa imi spuneti daca e posibil sa fiu vrajita de cineva, pentru ca viata mea este ca un cosmar, am numai certuri si scandaluri cu parintii mei de la un timp in coace si nu mai am nici un strop de liniste. Pe langa aceasta nu imi gasesc nimic de lucru, cu toate ca am terminat facultatea anul acesta. Numai nenorociri si necazuri se abat asupra mea, incat cateodata imi vine sa imi iau zilele. As putea apela la un preot(eu sunt din cluj) si mai exact la ce preot sa apelez? Ar trebui sa citesc ceva rugaciuni de dezlegare? Va rog din tot sufletul sa ma ajutati.
Nu e obligatoriu sa ai facute farmece ca sa ai asemenea probleme.
Par.Porfirie zice ca necazurile vin asupra noastra cand l-am scos pe Hristos din sufletul nostru si din viata noastra.
Un preot poate sa ajute dar trebuie ascultate sfaturile lui.
Stiu ca pentru scandaluri in casa se fac slujbe de sfestanie dar nu cred ca e suficient.
De fapt sfestania se face cel putin o data pe an.
Unde e duh de cearta cineva si-a bagat coada.
E necredinta in familie?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Caut un preot care e iscusit si are timp de mine zriyac Generalitati 2 16.10.2010 15:27:33
Preot calugar - care este sensul? sophia Preotul 33 23.11.2009 12:09:40