Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #501  
Vechi 07.11.2014, 16:52:19
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
gpalama, am intrat si eu pe saiturile alea; putin discernamant, nu credeti? Povestea conspirationsit-patologica cu "casele regale, masonii si Papa omoara copii" e cea mai scarboasa teorie posibila.
Chiar credeti asemenea idiotenii? Proabail ati intrat sub influenta unui calugaras nespalat grecotei din aceia care latra tot timpul "papistasii e masoni si omoara copii, ma jur pe Sf. Musaka din Lesbos", mai ales cand intra subiectul "Papa" sau "nemti" in discutie. Dar, de! daca se aglutineaza pentru cauza (?) "alor nostri" poate spune orice. Fituicile astea virtuale ar trebui interzise. Va dati seama ca dl . Iohannis ii poate da in judecata?
Eu sunt poate cel mai anti-capitalist, anti-occidental si anti-arian din cati a vazut forumul asta. Dar una e sa stii si sa spui, putind dovedi cu cartea de istorie in mana, ca "spalacitii", indeosebi anglo-saxonii, dar nici cu nordicii nu mi-e rusine, sunt din ce in ce mai putrezi spiritual, avand nu ca indivizi, ca la noi sau altii, sange pe maini, ci cam tot poporul are un stramos care a participat la masacre si exploatari in epoca coloniala, si alta e sa dai linkuri penibile.
Eu nu tin nici cu unul, nici cu altul. Dar daca mai vin ciudati in albastru, respectiv rosu cu tot felul de pixuri, sacose, etc., prin blocul meu, ii rog frumos de un abtibild uatarpruf cu meclele celor doi presedintoizi.
Ca sa lipesc respectivele abtibilde pe limba de la veceu. Aia pe care curge cascada purificatoare.
  #502  
Vechi 07.11.2014, 18:47:49
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Ca și chestie...

Ați văzut cum și-a sabotat Tăriceanu pe Ponta? A declarată că imediat ce va fi premier va reconsidera cota unică în sensul că fie o va mări fie o va strica impunând o impozitare graduală în trepte.... și mi se pare normal din moment ce trebuie să acopere gaura din buget ce va apare în 2015 de la atâtea pomeni electorale fără acoperire date ca mită acoperită! A încercat să găsească soluții și luându-l gura pe dinainte și pe dinapoi nu și-a dat seama ce înseamnă declarația asta la nivelul subconștientului colectiv ca propagandă electorală. Sau poate că a făcut-o intenționat!

Apoi imediat a sărit Ponta și eminențele foarte cenușii din USD și l-au pus să declare că nu se va schimba cota unică până în 2016 da' n-au zis că va rămâne la 16% ci au lăsat să se înțeleagă că ea poate să scadă deși e clar că o vor crește cu mâna FMI sau banca mondial și cerințele UE...

Bravo Tăriceanule alias Iuda Iscarioteanul... ați văzut? Nu se mai poate abține... trădează iar și iar da' nu cum ar fi fost normal ci viceversa. Păcatul săvârșit devine robie și sevraj ispititor!

În mod normal ar fi trebuit să învețe de la Domnitorul Brâncoveanu care a trădat pe turci și a plătit cu viața, de la regele Mihai care a trădat pe național-socialiștii germani și apoi pe bolșevici și a plătit cu abdicarea forțată, sau de la copilul său de suflet Crin care l-a trădat și el pe Ponta USL deși a făcut-o numai după ce a înțeles că vicleanul păcălici roșu i-a furat candidatura la președenție după ce l-a păcălit să-l pună premier în ideea că cică o să se țină de cuvânt și Antonescu va fi candidatul sigur al USL.

Așa se întâmplă întotdeauna când ești lacom și așa a pățit și Ponta și Tăriceanu: cine nu trădează pe satana o să se lepede sigur de Dumnezeu până la urmă! Deci mai bine lepădați-vă de voi înșivă ca să rămâneți fideli Domnului... până la sfârșit.

Last edited by vsovivivi; 07.11.2014 at 18:55:47.
  #503  
Vechi 07.11.2014, 19:11:09
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Acum indiferent care dintre cei doi va iesi, nu cred ca se va schimba semnificativ in bine situatia sociala si economica din Romania.

La stadiul de degradare la care s-a ajuns (si economic, si social si moral) in societatea romaneasca, poate doar un cutremur din temelii sa mai schimbe ceva! Intreg mecanismul de functionare a statului trebuie reacut si regandit din temelii.
Complet de acord sunt cu ce ati scris pana aici, ati scris numai lucruri de bun simt si ati adus mereu argumente pentru ce ati scris.
  #504  
Vechi 07.11.2014, 20:33:31
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.stiridecluj.ro/social/dov...-ortodox-video

Asta nu e prea frumos...
  #505  
Vechi 07.11.2014, 21:15:00
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Complet de acord sunt cu ce ati scris pana aici, ati scris numai lucruri de bun simt si ati adus mereu argumente pentru ce ati scris.
Multumesc!
  #506  
Vechi 07.11.2014, 21:38:34
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu stiu daca abaaaa... a pus linkul din spirit de fronda antiecleziala sau nu, dar daca e adevarat, atunci am pus-o ca perspectiva morala la nivel de popor si pe termen cel putin mediu.
Ce isi face un popor cu manutele lui se cheama istorie.
  #507  
Vechi 07.11.2014, 21:45:31
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodore_of_Mopsuestia Vezi mesajul
Nu stiu daca abaaaa... a pus linkul din spirit de fronda antiecleziala sau nu, dar daca e adevarat, atunci am pus-o ca perspectiva morala la nivel de popor si pe termen cel putin mediu.
Ce isi face un popor cu manutele lui se cheama istorie.
Am pus pentru ca are legatura cu subiectul topicului, si ca tot se discuta politica pe acest thread. Sa stie lumea cum se face campanie in tara asta.
  #508  
Vechi 07.11.2014, 21:53:54
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Am pus pentru ca are legatura cu subiectul topicului, si ca tot se discuta politica pe acest thread. Sa stie lumea cum se face campanie in tara asta.
Ai dreptate. Ce porcarie!
  #509  
Vechi 08.11.2014, 12:08:24
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodore_of_Mopsuestia Vezi mesajul
Ai dreptate. Ce porcarie!
Evident ca intr-o lume normala, cel care distribuie mizerii ar trebui sa si probeze ca sunt adevarate dar asta nu mai conteaza.

Eu il pot suna si pe Papa de la Roma si-i pot pune in gura orice mizerii. Intrebarea e : chiar s-a intamplat asta sau este doar o lovitura electorala (si care intamplator loveste si in BOR ) ?
  #510  
Vechi 08.11.2014, 12:11:07
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Evident ca intr-o lume normala, cel care distribuie mizerii ar trebui sa si probeze ca sunt adevarate dar asta nu mai conteaza.

Eu il pot suna si pe Papa de la Roma si-i pot pune in gura orice mizerii. Intrebarea e : chiar s-a intamplat asta sau este doar o lovitura electorala (si care intamplator loveste si in BOR ) ?
Reportarii sunt de la TVR Cluj (TVR se chinuie sa ramana cat mai neutra posibil, dand ceva pe post numai cand are dovezi sigure), si au sunat nu numai un popa, ci mai multi, avand confirmarea ca au primit "instructiuni" de la mitropolie.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare