Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.01.2012, 18:27:16
BebeGeo BebeGeo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 42
Exclamation O mama cu 3 copilasi are nevoie de un servici

Buna ziua. Am o mare rugaminte la dumnevoastra, toti cei care veti citi acest mesaj. Cunosc o doamna in varsa de 35 de ani care are 3 copilasi si sunt foarte saraci. Dansa nu are loc de munca, sta acasa ca sa aiba grija de copii mai ales de cel mic care are numai 2 anisori iar tatal munceste pe unde apuca, uneori poate nu are saptamani la randul ceva de lucru. Familia aceasta traieste deci doar din alocatiile celor 3 copii. Sunt tare amarati. Eu o cunosc pe aceasta doamna, i-am cunoscut si copilasii si va pot spune ca este foarte credincioasa, are mult bun simt si smerenie. M-am intalnit de cateva ori cu dansa ca sa-i dau cate ceva de mancare insa oricat le-ai da, mancarea tot se termina pana la urma si raman iar fara. Deci aceasta mama are nevoie de un loc de munca. Menajera, bona, femeie de servici, orice. Poate sa faca de mancare, sa spele, sa aiba grija de copii mici, sa faca cumparaturi. Macar 2-3 zile pe saptamana , o slujba part-time. In Bucuresti sau Ilfov. Va asigur ca este o persoana fosrte sociabila si cinstita!
Imi doresc foarte mult sa o ajut, caci mi-e mila de familia ei cand stiu ca nu are ce sa le dea de mancare copiilor sai.
Asa ca va rog, daca cineva poate sa-i ofere o slujba, oricat de prost platita, sa stiti ca va va fi foarte recunoscatoare!
Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O viitoare mama are nevoie de rugaciunea noastra mara2008 Umanitare 5 13.02.2012 15:57:26
ce rugaciune spunem pt servici nou? Mirela0110 Generalitati 7 21.11.2011 15:35:25
Familie VS Servici Mirela0110 Generalitati 16 19.06.2010 18:52:00
Caut un servici cat de urgent emiliulia Stiri, actualitati, anunturi 6 23.03.2010 22:16:48
rugaciune/acatist pentru a obtine un servici/reusi la un interviu lexie_uk Rugaciuni 4 21.03.2010 23:00:59