Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.02.2007, 19:15:09
clau23dari clau23dari is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2007
Mesaje: 2
Implicit

Am ajuns la Arad prea tarziu din pacate nu am cunoscut-o pe doamna Desanca dar am aflat adevarul despre ce este acolo in Templul Luminii unde misiunea este dusa mai departe de Domnul Oliver Nicolai. cine este doamna? intruparea duhului sfant nu va convine acest lucru nici doamnei nu i-a convenit a fost mereu lovita de oameni in special de biserica de preoti. si pentru ce? oricine a ajuns acolo s-a vindecat a fost bine si nu vorbesc doar de vindecarea fizica ci n special de cea sufleteasca care nu poate fi data de nici un medic. Da sunt ortodoxa, da cred in Dumnezeu si da cred ca Doamna DESANCA a fost intruparea duhului sfant pe acest pamant. Cititi oameni apocalipsa capitolul 12 si ve-ti vedea cine sunt cei doi straini de care Biblia vorbeste. Nu fiti orbi oameni.
Spunem ca traim vremuri apocaliptice dar nu vedem ceea ce Dumnezeu ne trimite
  #2  
Vechi 12.02.2007, 00:04:51
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clau23dari
Am ajuns la Arad prea tarziu din pacate nu am cunoscut-o pe doamna Desanca dar am aflat adevarul despre ce este acolo in Templul Luminii unde misiunea este dusa mai departe de Domnul Oliver Nicolai. cine este doamna? intruparea duhului sfant nu va convine acest lucru nici doamnei nu i-a convenit a fost mereu lovita de oameni in special de biserica de preoti. si pentru ce? oricine a ajuns acolo s-a vindecat a fost bine si nu vorbesc doar de vindecarea fizica ci n special de cea sufleteasca care nu poate fi data de nici un medic. Da sunt ortodoxa, da cred in Dumnezeu si da cred ca Doamna DESANCA a fost intruparea duhului sfant pe acest pamant. Cititi oameni apocalipsa capitolul 12 si ve-ti vedea cine sunt cei doi straini de care Biblia vorbeste. Nu fiti orbi oameni.
Spunem ca traim vremuri apocaliptice dar nu vedem ceea ce Dumnezeu ne trimite
Da...ne trimite diavolul...inselari...care mai de care...
  #3  
Vechi 12.02.2007, 03:37:14
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Da, frate sa ne tinem tare pe pozitii, Doamne fereste, au inceput sa vina valuri , valuri!

Problema e ca ignori si scapi de unii, dar ei tot vin si vin!
  #4  
Vechi 13.02.2007, 12:27:18
alexandra alexandra is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.10.2005
Locație: Cluj, Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit

FARA SUPARARE EU CRED CA TU ESTI ORB (ADICA clau23dari) STI MACAR CE INSEAMNA INTRUPAREA DUHULUI SFANT? NU MA MIR CA A FOST LOVITA "DOAMNA ASTA" DE PREOTII SI DE OAMENI. SI DIAVOLUL ARE ANUMITE PUTERI NUMAI CAT PERMITE DUMNEZEU, ASA CA FERESTE-TE. CREZI CA SE FAC VINDECARI? PE MOMENT ... ASTEAPTA SA VEZI CE SE VA INTAMPLA IN VIITOR. NUMAI PREOTII SI EPISCOPII AU HARUL, PRIN SF. TAINA A PREOTIEI. APROPO DE APOCALIPSA SE SPUNE CA VOR VENI LUPI IMBRACATI IN PIELE DE OAIE, AI GRIJA CA CE SE INTAMPLA ACOLO E CEVA NECURAT
  #5  
Vechi 26.02.2007, 15:56:01
Grigorie Grigorie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.09.2006
Mesaje: 376
Implicit

Clau23dari

Este un caz evident de inselare diavoleasca. Ai incredere in ce-ti spunem. Lucrarea diavolului nu dureaza mult timp si se va da de gol amagirea.
Daca esti tulburata, mergi la un preot, vorbeste cu el, spovedeste-te. Roaga-l pe Dumnezeu sa te acopere cu harul sau.
Doamne ajuta!
  #6  
Vechi 18.03.2007, 16:18:07
alexie alexie is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2007
Mesaje: 18
Implicit

Sunt din Arad. Nu am auzit nimic despre un asa-zis Templu al luminii. Dar din ce citesc aici e clar o lucrare diavoleasca. Duhul Sfant nu s-a intrupat, nu se intrupeaza si nu se va intrupa NICIODATA. Si duhurile necurate pot face "minuni" si "vindecari". Nu trebuie sa credem in ele.
  #7  
Vechi 22.04.2007, 12:47:56
floaredecolt floaredecolt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2006
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clau23dari
Am ajuns la Arad prea tarziu din pacate nu am cunoscut-o pe doamna Desanca dar am aflat adevarul despre ce este acolo in Templul Luminii unde misiunea este dusa mai departe de Domnul Oliver Nicolai. cine este doamna? intruparea duhului sfant nu va convine acest lucru nici doamnei nu i-a convenit a fost mereu lovita de oameni in special de biserica de preoti. si pentru ce? oricine a ajuns acolo s-a vindecat a fost bine si nu vorbesc doar de vindecarea fizica ci n special de cea sufleteasca care nu poate fi data de nici un medic. Da sunt ortodoxa, da cred in Dumnezeu si da cred ca Doamna DESANCA a fost intruparea duhului sfant pe acest pamant. Cititi oameni apocalipsa capitolul 12 si ve-ti vedea cine sunt cei doi straini de care Biblia vorbeste. Nu fiti orbi oameni.
Spunem ca traim vremuri apocaliptice dar nu vedem ceea ce Dumnezeu ne trimite
intyruparea duhului sfant nu poate fi un om "intreg la cap" si crestin...eventual Duhul Sfanta face minuni prin oameni , mai ales prin cei care cred si se roaga Duhului Sfant spre a fi ghidati

Doamna eventual are bio=nergie f puternica si reuseste sa acopere lipsurile de energie ale unor oameni , de cele mai multe ori omul se imbolnaveste din caza stresului sau lipsei de energie vitala si se poate vindeca subit odata cu absorbtia acestei energii...dar nu toate vindecaril;e sunt de la duhul sfant ...cele de la duhul sfant se vad si se simt si sunt asemeni unor miracole

pacatul madriei o au si martorii lui Iehova care se cred alesi inca de aici in viata, dispretuiesc tot ce tine de crestinism ...oare cine ii indeamna si le da aceasta forta ?

eu cred n vindecari bio-energo terapeutice , e posibil...dar pana la o vindecare in duhul sfant mai este

in duhul sfant vindeca oamenii - sfinti sau credinciosi...

dupa mine trebuie vazuta cu precautie orice manifestare un pic "labila" dinafara bisericii...am intalnit si eu oameni care vindeca si am crezut in ei pana cand deviatiile lor "spirituale" mi-au aprins un beculet rosu si am realizat ca sufletul meu e in pericol si al celor care incep sa gandeasca asa ca si "ei" [ si curios le merge tare bine , pana in momentul in care inepi sa te opui / sa se opuna acestor credinte, atunci incepi sa fi atacat de forte ciudate nevazute si sa nu-ti mai mearga bine de loc sa ai fel de fel de ghinioane, iar lupta si revenirea la normal e grea prin credinta si in biserica ]
eu zic ...multa precautie si multa rugaciune , si daca totul e ok , Domnul iti va arata asta !
  #8  
Vechi 20.05.2007, 21:58:41
eva eva is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2007
Mesaje: 5
Implicit

E o mare inselatorie.
PROGRAMARE NEUROLINGVISTICA
LIBERTATE SEXUALA=LIBERTINISM
HIPNOZA IN MASA, INFLUENTARE PRIN STIMULI SONORI, PRIN MUZICA, VOCE, SUGESTII INDUSE IN TIMPUL TRANSEI
Totul e facut de un individ bolnav de orgoliu, mai pervers si mai ascuns decat Bivolaru, probabil adept al unei secte din strainatate, absolvent de psihologie, masterand in Managementul resurselor umane. Posibil membru al masoneriei. Posibil angajat in ceva ce implica uniforma, de vreme ce toti membrii sectei sunt urmariti pas cu pas, au telefoanele interceptate si toate miscarile le sunt coordonate de la "centru".
E o crima sa treci peste liberul arbitru al omului, sa te declari Dumnezeu, sa iti faci adepti care iti hranesc orgoliul.
Oamenii aceia sunt cu adevarat bolnavi, psihic sunt afectati, au devieri evidente
AR TREBUI CA PREOTII NOSTRI SA IA MASURI, NU SA ASISTE PASIVI LA FENOMANE DE GENUL M.I.S.A. LA ARAD E MULT MAI RAU , TEHNICA E MAI PERVERSA, AM FOST ACOLO SI STIU CE SCRIU. FACETI CEVA PENTRU ACELE SUFLETE RATACITE.
Oamenii aceia nu stiu ca sunt simpli cobai, vorbesc ca niste roboti despre aceleasi lucruri si vinovatii scapa nepedepsiti.
Controlati-i "Domnului " Nicolai C. Oliver Octavian conturile bancare, in special cel al Fundatitei "Cada Desanca" deschis la BCR Arad, unde cei"vindecati" si, implicit, recunoscatori varsa sume importante. Si multe altele. Cauteti si veti afla. Dar luati masuri
VA ROG DIN SUFLET!:dontgetit:
  #9  
Vechi 18.06.2007, 23:58:24
mari2006 mari2006 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2006
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eva
E o mare inselatorie.
PROGRAMARE NEUROLINGVISTICA
LIBERTATE SEXUALA=LIBERTINISM
HIPNOZA IN MASA, INFLUENTARE PRIN STIMULI SONORI, PRIN MUZICA, VOCE, SUGESTII INDUSE IN TIMPUL TRANSEI
Totul e facut de un individ bolnav de orgoliu, mai pervers si mai ascuns decat Bivolaru, probabil adept al unei secte din strainatate, absolvent de psihologie, masterand in Managementul resurselor umane. Posibil membru al masoneriei. Posibil angajat in ceva ce implica uniforma, de vreme ce toti membrii sectei sunt urmariti pas cu pas, au telefoanele interceptate si toate miscarile le sunt coordonate de la "centru".
E o crima sa treci peste liberul arbitru al omului, sa te declari Dumnezeu, sa iti faci adepti care iti hranesc orgoliul.
Oamenii aceia sunt cu adevarat bolnavi, psihic sunt afectati, au devieri evidente
AR TREBUI CA PREOTII NOSTRI SA IA MASURI, NU SA ASISTE PASIVI LA FENOMANE DE GENUL M.I.S.A. LA ARAD E MULT MAI RAU , TEHNICA E MAI PERVERSA, AM FOST ACOLO SI STIU CE SCRIU. FACETI CEVA PENTRU ACELE SUFLETE RATACITE.
Oamenii aceia nu stiu ca sunt simpli cobai, vorbesc ca niste roboti despre aceleasi lucruri si vinovatii scapa nepedepsiti.
Controlati-i "Domnului " Nicolai C. Oliver Octavian conturile bancare, in special cel al Fundatitei "Cada Desanca" deschis la BCR Arad, unde cei"vindecati" si, implicit, recunoscatori varsa sume importante. Si multe altele. Cauteti si veti afla. Dar luati masuri
VA ROG DIN SUFLET!:dontgetit:
Eu fac parte dintre "oamenii aceia" care o vor sustine si o vor iubi pe Doamna Desanca intotdeauna, pt ca mi=a redat viata si speranta si pt ca m-a invatat ce inseamna Dumnezeu.
Te grabesti cu vorbele ca "oamenii aceia sunt bolnavi, psihic sunt afectati", nu aveai cum sa ii cunosti pe toti si nu esti in masura sa afirmi un astfel de lucru.
Si daca tot vorbesti despre libertate, poate ca ar trebui si tu sa respecti dreptul de a crede fiecare ce vrea.
Cat despre Domnul Oliver Nicolai, avand in vedere ca toate propozitiile in care vrei sa spui ceva, incep cu "probabil" sau "posibil" nu te stradui sa arunci cu pietre numai pt ca ai adunat de ici colo cate o idee.
Sufletele ratacite te preocupa sau banii de fapt?
  #10  
Vechi 06.07.2007, 18:55:42
krabu krabu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 336
Implicit

Cai verzi pe pereti. Si pereti nu`s.

Deci atunci, caii verzi sunt sau nu sunt?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Stimata Doamna, Mihnea Dragomir Generalitati 47 10.08.2012 10:35:00
Desanka Nicolai g_giorgian Generalitati 63 04.11.2009 18:47:33