Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Exorcismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 12.04.2014, 21:53:51
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
N-am gasit duhovnic care sa ma accepte... toti fug de mine... si mi-e prea lene sa ii mai caut...
Roaga-te la Dumnezeu, sa gasesti un duhovnic care sa nu fuga.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 12.04.2014, 23:05:19
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
Sper sa va fie de folos marturia mea.
Eram la pragul 8 cand am fumat prima data iarba. N-am trecut pragul, eram singur in mijlocul capitalei asteptand un tramvai si repetam "Tatal Nostru" murmurat de teama sa nu ma arunc in fata tramvaiului ca Nicolae Labis. Ramasesem singur dupa ce m-am separat de grup pt ca "i-am vazut". Insa la putin timp dupa acea seara, am infiltrat ulterior o subcultura care ajungeau la 9 si chiar 10... sperand sa salvez o fata dependenta de droguri, care era defapt trimisa sa ma initieze. New Age.... (cautati pe fb pagina "martorii lui unicorn" pt mai multe detalii si pt contra-ofensa).

1.Ispitire - Gazda e ispitita dar fuge de "sugestia demonica"
- "Lasa ca mai bine ma gandesc la altceva" -

2.Pacat Interiorizat - Gazda cade in mreaja sugestiilor demonice.
- "Ah! imi doresc atat de mult dar nu sunt lasat/a si nu pot acum" -

2.Pacat Manifestat - Gazda cedeaza pentru prima data "sugestiei demonice" constientizand riscurile
- "Sa speram ca nimeni n-o sa afle ca m-am schimbat sau de ce am facut" -

3.Lupta cu Viciul - Gazda cedeaza des "sugestiei demonice" dar se straduieste sa se abtina constientizand riscurile
- "Ceva in mine imi spune ca nu e prea corect ce fac. Poate nu e pentru mine asta. As avea nevoie de ajutor dar toti dau numai ordine si nimeni nu imi da o vorba de incurajare."

4.Complacere - Gazda isi justifica "sugestia demonica" si o accepta, minimizand riscurile
- "Pei dar toata lumea face asa! Eu sunt mai prost/proasta?! Gata! M-am saturat sa sufar! Fac si eu ca toata Lumea acum!"

5.Insusire - Gazda participa activ, constient sau nu, la predarea autoritatii trupului "sugestiei demonice", schimbandu-si aparenta, vocea, imbracamintea etc.
- "Asa sunt eu! cui nu-i convine, poa' sa plece. Fac ce vreau! E viata mea! Lasati-ma in pace!!!"

6.Dezorientari - Gazda constientizeaza lipsa unor momente in continuitatea constiintei sale (lipsuri in memorie).
- "Chiar am facut asa in seara aceea?! Nu-mi mai amintesc, eram asa bulversat/a"

7.Lamentatia - Gazda este prinsa in subconstient suferind datorita lipsei de Lumina, nemaiavand incredere in nimeni si nerecunoscand Lumina, in timp ce o alta "personalitate" se manifesteaza in trupul gazdei concomitent cu sufletul in suferinta.
- "Ce va pasa voua! Ipocritilor! Si ce castig daca fac ca voi?! Nimic! Ajung ca voi!!! Mai bine mor!"

8.Co-Posesiune - Gazda isi constientizeaza si (de cele mai multe ori) isi accepta demonul interior.
- "Este din cauza lor pt care sufar. Lumea trebuie distrusa".

9.Posesiune - Gazda renunta la chipul si asemanarea Lui contopindu-se cu Demonul, auto-distrugandu-se.
- lumanari negre, pumnale ritualistice, pentagrame, incantatii demonice bla bla bla -

10.Agentul Satanei - pe unii posedati, care au sufletul mai slab, satana ii foloseste si ii reintegreaza din nou in societate, punand la cale un nou val de decadenta sau o "subcultura" noua, auto-distrugand lumea.

observatie - in functie de puterea sufletului nostru, putem capata praguri de constientizare ale acestor fenomene ce ni se intampla deopotriva in societate.


Sfatul meu este sa nu ne facem griji, pt ca atata timp cat suntem constienti, putem folosi Liberul Arbitru, si strigand numele lui Iisus Hristos, care este grecizatul nume dupa originalul evreiesc "Yahusuah" (Cel ce Este ceea ce Este Salveaza) care de la Tatal (Yahua - Cel ce Este ceea ce Este) asa cum s-a prezentat lui Moise.... putem sa oprim pana si "rapirea de extraterestrii" (si este dovedit stiintific ca "extraterestrii sunt" "sensibili" la numele lui Iisus).

Ce incerc sa spun este ca SUNTEM IN CONTROL pana il cedam satanei in mod CONSTIENT. Ca subliminal nu-l incalzeste pe satana cu nimic decat ca o sa ne fie noua cu mult mai greu sa il rezistam daca nu ne "desteptam" la timp si devenim RESPONSABILI.

Subconstientul ala e plin de "personalitati". Daca luati o foaie si o hartie, si incepeti sa scrieti 20 de propozitii cu "eu sunt" stiti exact cu cine impartiti trupul. "Personalitatile" sunt strans lipite de Suflet, dar sunt momente in care se pot "simti". De exemplu in acele momente cand sunt doua stari de spirit conflictuale "vreau dar nu pot"... sau "vreau si aia dar vreau si aia". Cand te cunosti, stii exact din cine "cine vrea aia" si "cine vrea aialalta" si la care renunti.

N-am gasit duhovnic care sa ma accepte... toti fug de mine... si mi-e prea lene sa ii mai caut...


Citeste Acatistul Buneivestiri de multe ori. Maica Domnului va orandui cele de folos pentru sufletul tau. Unii spun ca e bine sa-l citesti de 40 de ori in timp de trei zile. Roaga-te la un sfant la care ai evlavie si te va ajuta.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 12.04.2014, 23:06:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
putem sa oprim pana si "rapirea de extraterestrii" (si este dovedit stiintific ca "extraterestrii sunt" "sensibili" la numele lui Iisus).
Une ai intalnit asta ?detalii?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 12.04.2014, 23:10:20
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
[/b]
Citeste Acatistul Buneivestiri de multe ori. Maica Domnului va orandui cele de folos pentru sufletul tau. Unii spun ca e bine sa-l citesti de 40 de ori in timp de trei zile. Roaga-te la un sfant la care ai evlavie si te va ajuta.

Ma indoiesc ca va citi Acatistul Bunei Vestiri,care o are in centru pe Sfanta Fecioara,daca dumnealui scria mai devreme acestea pe alt thread :)

În prealabil postat de C0NSTANTIN :
"Dumnezeu cel Deja-Existent, Creator si nu creatie, a trasat o linie pe care noi daca o urmam vom fi salvati.
De aceea, trupul lui a fost nascut ca om, pentru ca si noi ne nastem ca oameni si ne putem identifica mai usor cu El in forma lui umana ... cea de Fiu al lui Dumnezeu, pe care trebuie s-o manifestam intocmai ca sa trezim si alte constiinte dupa noi.

Dar ai atins o coarda sensibila a ortodoxiei aici, care este portita prin care Feminismul satanic care invadeaza biserica Lui. Caci Iisus cand i-a vorbit "Fecioarei" Maria, nu i-a zis "imparateasa cerului si a pamantului" cum ziceau paganii zitzei Ishtar, cea cu ouale fertilitatii, cea cu familia matriarhala, pe care satana o foloseste drept idol inaintea lui Dumnezeu pe pretextul ca Dumnezeu nu aude rugaciunile noastre fara "Imparateasa Cerului", substituind-o pe ea pentru mila pe care Dumnezeu a aratat-o omenirii prin sacrificiul Lui.
Ai in Biblia aia cuvantul lui Dumnezeu. Il stii, poti sa ai cutezanta in fata lui Dumnezeu, si sa starpesti "sugestile" care nu te lasa sa te concentrezi pe credinta Adevarata.

Iisus ii zicea din scurt: "FEMEIE!". Si asa trebuie sa inveti sa vorbesti si tu cu femeile, ca sa le aduci aminte cine stapaneste peste ele. "Femeie, nu stau sa ma cert cu tine. Faci ca mine te ajut, faci ca tine, ramai independenta si puternica pana n-oi mai putea".

Pentru ca de cand ne nastem, satana nu ne lasa sa devenim BARBATI sa zdrobim capul sarpelui, si intodeauna in fata violentei sau al opozitiei fata de societate, ai vazut cine opreste bratul tau drept sa lase coruptia sa se inmulteasca. "
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 13.04.2014, 00:45:04
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
Sper sa va fie de folos marturia mea.
Eram la pragul 8 cand am fumat prima data iarba. N-am trecut pragul, eram singur in mijlocul capitalei asteptand un tramvai si repetam "Tatal Nostru" murmurat de teama sa nu ma arunc in fata tramvaiului ca Nicolae Labis. Ramasesem singur dupa ce m-am separat de grup pt ca "i-am vazut". Insa la putin timp dupa acea seara, am infiltrat ulterior o subcultura care ajungeau la 9 si chiar 10... sperand sa salvez o fata dependenta de droguri, care era defapt trimisa sa ma initieze. New Age.... (cautati pe fb pagina "martorii lui unicorn" pt mai multe detalii si pt contra-ofensa).

1.Ispitire - Gazda e ispitita dar fuge de "sugestia demonica"
- "Lasa ca mai bine ma gandesc la altceva" -

2.Pacat Interiorizat - Gazda cade in mreaja sugestiilor demonice.
- "Ah! imi doresc atat de mult dar nu sunt lasat/a si nu pot acum" -

2.Pacat Manifestat - Gazda cedeaza pentru prima data "sugestiei demonice" constientizand riscurile
- "Sa speram ca nimeni n-o sa afle ca m-am schimbat sau de ce am facut" -

3.Lupta cu Viciul - Gazda cedeaza des "sugestiei demonice" dar se straduieste sa se abtina constientizand riscurile
- "Ceva in mine imi spune ca nu e prea corect ce fac. Poate nu e pentru mine asta. As avea nevoie de ajutor dar toti dau numai ordine si nimeni nu imi da o vorba de incurajare."

4.Complacere - Gazda isi justifica "sugestia demonica" si o accepta, minimizand riscurile
- "Pei dar toata lumea face asa! Eu sunt mai prost/proasta?! Gata! M-am saturat sa sufar! Fac si eu ca toata Lumea acum!"

5.Insusire - Gazda participa activ, constient sau nu, la predarea autoritatii trupului "sugestiei demonice", schimbandu-si aparenta, vocea, imbracamintea etc.
- "Asa sunt eu! cui nu-i convine, poa' sa plece. Fac ce vreau! E viata mea! Lasati-ma in pace!!!"

6.Dezorientari - Gazda constientizeaza lipsa unor momente in continuitatea constiintei sale (lipsuri in memorie).
- "Chiar am facut asa in seara aceea?! Nu-mi mai amintesc, eram asa bulversat/a"

7.Lamentatia - Gazda este prinsa in subconstient suferind datorita lipsei de Lumina, nemaiavand incredere in nimeni si nerecunoscand Lumina, in timp ce o alta "personalitate" se manifesteaza in trupul gazdei concomitent cu sufletul in suferinta.
- "Ce va pasa voua! Ipocritilor! Si ce castig daca fac ca voi?! Nimic! Ajung ca voi!!! Mai bine mor!"

8.Co-Posesiune - Gazda isi constientizeaza si (de cele mai multe ori) isi accepta demonul interior.
- "Este din cauza lor pt care sufar. Lumea trebuie distrusa".

9.Posesiune - Gazda renunta la chipul si asemanarea Lui contopindu-se cu Demonul, auto-distrugandu-se.
- lumanari negre, pumnale ritualistice, pentagrame, incantatii demonice bla bla bla -

10.Agentul Satanei - pe unii posedati, care au sufletul mai slab, satana ii foloseste si ii reintegreaza din nou in societate, punand la cale un nou val de decadenta sau o "subcultura" noua, auto-distrugand lumea.

observatie - in functie de puterea sufletului nostru, putem capata praguri de constientizare ale acestor fenomene ce ni se intampla deopotriva in societate.


Sfatul meu este sa nu ne facem griji, pt ca atata timp cat suntem constienti, putem folosi Liberul Arbitru, si strigand numele lui Iisus Hristos, care este grecizatul nume dupa originalul evreiesc "Yahusuah" (Cel ce Este ceea ce Este Salveaza) care de la Tatal (Yahua - Cel ce Este ceea ce Este) asa cum s-a prezentat lui Moise.... putem sa oprim pana si "rapirea de extraterestrii" (si este dovedit stiintific ca "extraterestrii sunt" "sensibili" la numele lui Iisus).

Ce incerc sa spun este ca SUNTEM IN CONTROL pana il cedam satanei in mod CONSTIENT. Ca subliminal nu-l incalzeste pe satana cu nimic decat ca o sa ne fie noua cu mult mai greu sa il rezistam daca nu ne "desteptam" la timp si devenim RESPONSABILI.

Subconstientul ala e plin de "personalitati". Daca luati o foaie si o hartie, si incepeti sa scrieti 20 de propozitii cu "eu sunt" stiti exact cu cine impartiti trupul. "Personalitatile" sunt strans lipite de Suflet, dar sunt momente in care se pot "simti". De exemplu in acele momente cand sunt doua stari de spirit conflictuale "vreau dar nu pot"... sau "vreau si aia dar vreau si aia". Cand te cunosti, stii exact din cine "cine vrea aia" si "cine vrea aialalta" si la care renunti.

N-am gasit duhovnic care sa ma accepte... toti fug de mine... si mi-e prea lene sa ii mai caut...
Stiu exista multi sectanti pe lume. Fiecare persoana care incerca sa interpreteze Sf Scriptura dupa mintea lui are toate sansele sa duca la crearea unei noi secte. Dar pe astia ii recunosti usor.
Exista totusi si altii care au alte probleme. Si ei sunt usor de recunoscut. Dar in timp ce la primii renuntarea la mandrie si cautarea sau intoarcerea la dreapta credinta este vindecarea la ceilati un control psihiatric ar fi la fel de benefic.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 13.04.2014, 01:00:25
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
Sper sa va fie de folos marturia mea.
Eram la pragul 8 cand am fumat prima data iarba. N-am trecut pragul, eram singur in mijlocul capitalei asteptand un tramvai si repetam "Tatal Nostru" murmurat de teama sa nu ma arunc in fata tramvaiului ca Nicolae Labis. Ramasesem singur dupa ce m-am separat de grup pt ca "i-am vazut". Insa la putin timp dupa acea seara, am infiltrat ulterior o subcultura care ajungeau la 9 si chiar 10... sperand sa salvez o fata dependenta de droguri, care era defapt trimisa sa ma initieze. New Age.... (cautati pe fb pagina "martorii lui unicorn" pt mai multe detalii si pt contra-ofensa).
Martorii lui Unicorn, pagina aia umoristica?
Bai, in ziua si tara asta, nici trolleala nu mai e ce a fost. E o arta, profanule.
Nu te faci asa evident.
Desi tre sa recunosc ca ai jucat bine rolul. Hai 8/10 pt efort.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 13.04.2014, 01:42:48
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Une ai intalnit asta ?detalii?
sunt multe documentare privind faptul ca extraterestrii sunt ingerii decazuti.
Cauta pe youtube: "fallen angels" si /sau "the book of enoch fallen angels"
Reply With Quote
  #38  
Vechi 13.04.2014, 01:43:59
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
toti fug de mine...
De ce toti fug de tine ?
Reply With Quote
  #39  
Vechi 29.04.2014, 17:33:56
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
sunt multe documentare privind faptul ca extraterestrii sunt ingerii decazuti.
Cauta pe youtube: "fallen angels" si /sau "the book of enoch fallen angels"
De ce ar fi din cei cazuti,si nu din cei adevarati? Cei cazuti nu prea mai au nici o putere, din cate stiu eu. Realizatorii productiei "Ancient alliens" de pe History chanell incearca sa explice cam toate intamplarile din Biblie si din alte religii prin interventii extraterestre
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Grade de rudenie costel Nunta 83 28.10.2016 10:17:56
Crezi în semne? metafora Generalitati 30 21.01.2012 14:37:39
grade de rudenie anita86 Generalitati 7 13.11.2009 00:58:10
moartea patriarhului cu semne de intrebare body282004 Secte si culte 9 01.10.2008 18:45:03
semne silana Generalitati 77 04.08.2008 22:21:55