Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.05.2017, 15:48:54
ionela79 ionela79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2017
Mesaje: 1
Implicit Vreau sa botez

Daca sunt persoane care au probleme cu alegerea/gasirea nasilor de botez, eu si sotul meu am fi incantati sa botezam crestineste si fara pretentii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.06.2017, 01:58:57
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionela79 Vezi mesajul
Daca sunt persoane care au probleme cu alegerea/gasirea nasilor de botez, eu si sotul meu am fi incantati sa botezam crestineste si fara pretentii.
Aici exista posibilitatea ca sa gasiti amatori din localitati mai indepartate si nu stiu daca avantajeaza; insa rugati preotul din parohia dvs sa va ajute si sa dea anunt. Sa vedeti cati amatori se gasesc pt ca multi se feresc sa boteze tocmai din pricina pretentiilor si a cheltuielilor.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.07.2017, 07:59:29
Ni_kos Ni_kos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2017
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionela79 Vezi mesajul
Daca sunt persoane care au probleme cu alegerea/gasirea nasilor de botez, eu si sotul meu am fi incantati sa botezam crestineste si fara pretentii.
De ce doriti?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare