Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 16.08.2011, 09:32:44
Soaree Soaree is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.08.2011
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corina1982 Vezi mesajul
In pacat inseamna ca nu am fost casatoriti.
Daca spun ca e om de nimic, ma refer la faptul ca este complet absent din viata copilului despre care spunea cu falsitate ca inseamna totul pentru el. Cand stie ca mi-e greu sa ma descurc singura, mai ales ca asta mic are o problema si ma chinui sa il duc la sala de educatie si logopedie, cand stie ca viata e grea si nu ii trimite nici macar un milion in lei vechi pe luna, cum il pot numi, om de calitate, cu suflet? Tot el i-a transmis si talasemie minora si am umblat cu copilul la doctori, iar in zuia de azi nimic nu e gratis. L-a recunoscut, l-a trecut pe numele lui si are macar datoria morala sa aiba grija ca acest copil sa evolueze normal.
Am spus cum e dupa faptele lui, iar asta nu are legatura cu iertarea. Poti sa ierti pe cineva fara sa ai o impresie favorabila despre acea persoana.

Iti inteleg durerea, si te rog sa nu te amarasti in sufletul tau pentru ceea ce am scris.

Faptul ca tu vorbesti astfel de tatal copilului tau public, in fata unor oameni care nu il cunosc, inseamna in ochii lui Dumnezeu "a judeca aproapele". Ori asta nu Ii este deloc placut, pentru ca "a Mea este judecata!".
A-l ierta nu inseamna sa il strangi in brate, ci doar a ierta si a uita. Uita ca exista, iarta-l ca te-a lasat singura cu rodul dragostei voastre, gandeste-te la el cu mila spunandu-ti "iarta-l, Doamne, ca nu stie ce face!" si pune-ti nadejdea doar in Dumnezeu si in Sfintii Lui! Alunga din inima ta orice resentiment si stai in fata Domnului cu suflet bland si smerit. Ce rod bogat de pace va cobori Domnul peste tine, nici cu gandul nu poti gandi!

Hai, ingenunchiaza la rugaciune si da-te cu totul in Mainile Mantuitorului!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este scopul vietii? amatyyy Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 53 23.05.2013 20:57:02
Discretia care pazeste taina vietii duhovnicesti autentice Adriana Cluj Calugarul 3 12.03.2012 18:33:52
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Ce asteapta o fata care vrea sa se casatoreasca de Ioan_Ciobota Generalitati 42 28.07.2007 01:13:20