Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 17.08.2011, 22:23:35
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Fallen, preacurvie nu poate sa faca! Pentru asta, trebuie sa fie casatorit, uite:

http://www.crestinortodox.ro/carti-o...via-81916.html.

Asta se cheama santaj sentimental ce face el si demonstreaza ce caracter are. Fugi pana nu te va face sa suferi si mai tare. Bine ca nu ti-a zis ca se omoara!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #202  
Vechi 17.08.2011, 22:26:23
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Cel mai mare necaz al meu acum este ca sunt f tulburata.Si asta imi da o stare oribila;si ma gandesc ca asa probabil este sufletul in iad,dar de mii de ori mai rau.De la o vreme nu mai pot sa adorm decat dupa 3 noaptea cu chiu cu vai.Sunt agitata si nu imi gasesc linistea in nimic.Eu zic ca e de la imputinarea rugaciunii.Imi este si rau general;mi.e greata si ametesc zic eu de la colecist.Dar uneori pare sa vina de la tulburarea dinauntru.
Reply With Quote
  #203  
Vechi 17.08.2011, 22:42:42
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Cel mai mare necaz al meu acum este ca sunt f tulburata.Si asta imi da o stare oribila;si ma gandesc ca asa probabil este sufletul in iad,dar de mii de ori mai rau.De la o vreme nu mai pot sa adorm decat dupa 3 noaptea cu chiu cu vai.Sunt agitata si nu imi gasesc linistea in nimic.Eu zic ca e de la imputinarea rugaciunii.Imi este si rau general;mi.e greata si ametesc zic eu de la colecist.Dar uneori pare sa vina de la tulburarea dinauntru.
Din ce cauza esti tulburata? S-a intamplat ceva, ti-a murit cineva, nu ai bani de paine, te scoate cineva din casa? ia iesitu maine dimineata afara din casa, plimba-te prin parc, pe la magazine, uite-te la fetele oamenilor, la animale, inspecteaza cat e kilogramul de rosii...

Incearca sa iei tinctura de valeriana seara, te va ajuta sa te linistesti,e si un ceai la plafar pentru somn linistit, in niic un caz sa nu iei sedative!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #204  
Vechi 17.08.2011, 22:48:30
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Dince cauza esti tulburata? S-a intamplat ceva, ti-a murit cineva, nu ai bani de paine, te scoate cineva din casa? ia iesitu maine dimineata afara din casa, plimba-te prin parc, pe la magazine, uite-te la fetele oamenilor, la animale, inspecteaza cat e kilogramul de rosii...

Incearca sa iei tinctura de valeriana seara, te va ajuta sa te linistesti,e si un ceai la plafar pentru somn linistit, in niic un caz sa nu iei sedative!
Am fost astazi la biserica,dar imi era tare rau fizic si psihic(parca aveam astenie).Nu am probleme grave. Starea asta m.a mai incercat o data-o durere in inima inexplicabila de imi vine sa stau intinsa ore in sir si nu sunt in stare de nimic.Ieri am citit mult ca sa imi ocup timpul.Astazi am facut curatenie.Cred ca e o ispita si faptul ca nu pot dormi.Eu in general muncesc cam 12 ore pe zi si acum fiind in concediu ma simt inutila,parca nu am cu ce sa imi umplu timpul
Reply With Quote
  #205  
Vechi 18.08.2011, 00:27:15
EmaSimona's Avatar
EmaSimona EmaSimona is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Smile

Draga mea Caty, pentru grețuri ia emetostop! L-am încercat personal și dă rezultate foarte bune. Citește Paraclisul Maicii Domnului, este pentru supărare sufletească. Dacă poți, fă și rugăciunea inimii!
Dumnezeu să te miluiască!
Reply With Quote
  #206  
Vechi 18.08.2011, 00:37:51
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Am fost astazi la biserica,dar imi era tare rau fizic si psihic(parca aveam astenie).Nu am probleme grave. Starea asta m.a mai incercat o data-o durere in inima inexplicabila de imi vine sa stau intinsa ore in sir si nu sunt in stare de nimic.Ieri am citit mult ca sa imi ocup timpul.Astazi am facut curatenie.Cred ca e o ispita si faptul ca nu pot dormi.Eu in general muncesc cam 12 ore pe zi si acum fiind in concediu ma simt inutila,parca nu am cu ce sa imi umplu timpul
draga mea, eu ti-as recomanda un set de analize. Starea de slabiciune fizica de care vorbesti nu este un semn bun. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #207  
Vechi 18.08.2011, 01:04:05
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Fallen, o solutie e sa dai imediat un acatist la manastirea Dervent si la mesaj sa pui pentru mantuire,casatorie, job, liniste in casa si ce alte dorinte ai.

aici e linkul: http://www.dervent.ro/pomelnice.php?...ce&cType=INDEX
Dervent este manstirea din Dobrogea unde a stat apostolul Andrei.

Aici sunt cateva date. Daca nu te descurci poti da telefon sau email.
Tel. Cazare: +4 0758-085-822
Tel: +4 0241-857-707
E-mail:
manastirea_dervent2003 @ yahoo.com
Reply With Quote
  #208  
Vechi 18.08.2011, 01:05:23
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de EmaSimona Vezi mesajul
Draga mea Caty, pentru grețuri ia emetostop! L-am încercat personal și dă rezultate foarte bune. Citește Paraclisul Maicii Domnului, este pentru supărare sufletească. Dacă poți, fă și rugăciunea inimii!
Dumnezeu să te miluiască!
Multumesc pt purtarea de grija.Am facut ceea ce ai spus tu...nicio ameliorare.Nici pastielel nu au ajutat.Mi.am propus sa fac ceva si cred ca toate astea sunt o piedica;important este sa nu cadem in deznadejde.Daca nu as mai avea incercari as zice ca m.a uitat Domnul,dar iata ca ma cerceteaza
Reply With Quote
  #209  
Vechi 18.08.2011, 01:21:38
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Multumesc pt purtarea de grija.Am facut ceea ce ai spus tu...nicio ameliorare.Nici pastielel nu au ajutat.Mi.am propus sa fac ceva si cred ca toate astea sunt o piedica;important este sa nu cadem in deznadejde.Daca nu as mai avea incercari as zice ca m.a uitat Domnul,dar iata ca ma cerceteaza

Un pic...MAI MULTA relaxare nu strica, mai ales o iesire in natura! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #210  
Vechi 18.08.2011, 16:02:15
EmaSimona's Avatar
EmaSimona EmaSimona is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Înafară de pastile, nici nu mă așteptam să dea rezultate imediate. Ocupă-ți și timpul cu ceva util, citește, învață o altă limbă, sau fă altceva, să n-ai sentimentul timpului pierdut degeaba.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este scopul vietii? amatyyy Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 53 23.05.2013 20:57:02
Discretia care pazeste taina vietii duhovnicesti autentice Adriana Cluj Calugarul 3 12.03.2012 18:33:52
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Ce asteapta o fata care vrea sa se casatoreasca de Ioan_Ciobota Generalitati 42 28.07.2007 01:13:20