Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.01.2011, 17:06:08
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Așa ar trebui să ne bucurăm și noi de realizările noastre, pentru că Dumnezeu ne-a ajutat.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.01.2011, 17:17:23
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taluta Vezi mesajul
Ieri a venit fetita mea de la gradinita foarte fericita, ca Dumnezeu o ajutat-o.A vrut sa-i deseneze ceva fratelui ei Oliver si sa-i de-a desenul ca si cadou de ziua lui dar uitase cum se scrie Oliver desi am invatat-o.Si pentru ca a i-am spus ca daca are vreo problema sa-i spuna la Dumenzeu sa o ajute si sa-i dea putere ea s-a rugat sa-i aminteasca cum se scrie numele, si si-a amintit, si era foarte fericita ca Dumnezeu a auzit-o.
Foarte frumos! Sa va dea Dumnezeu putere sa educati copiii cu frica de Dumnezeu, asta e cea mai mare comoara pe care le-o puteti lasa. Imi pare rau ca educatia scolara nu este continuarea celei din familie dar samanta sadita in sanul familiei este sfanta si niciodata indoielnica pentru copil!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.01.2011, 21:05:19
Pr. Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taluta Vezi mesajul
Ieri a venit fetita mea de la gradinita foarte fericita, ca Dumnezeu o ajutat-o.A vrut sa-i deseneze ceva fratelui ei Oliver si sa-i de-a desenul ca si cadou de ziua lui dar uitase cum se scrie Oliver desi am invatat-o.Si pentru ca i-am spus ca daca are vreo problema sa-i spuna la Dumenzeu sa o ajute si sa-i dea putere ea s-a rugat sa-i aminteasca cum se scrie numele, si si-a amintit, si era foarte fericita ca Dumnezeu a auzit-o.
Domnul sa o binecuvanteze pe copila si pe cei care vor apara credinta pruncilor!

Cat despre unii din ateii de pe forum... adevarate maimute!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.01.2011, 21:08:22
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Mare este Dumnezeu! Cum era sa nu auda un ingeras?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.01.2011, 21:13:16
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Foarte frumos.E frumos si bine ca copilul invata de mic despre Creatorul sau,Dumnezeu.
E frumos ca o familie sa se roage si impreuna.Sa sporiti in credinta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.01.2011, 21:18:23
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Tare frumos! Sa ii ajute Dumnezeu sa creasca mare!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.01.2011, 21:19:20
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taluta Vezi mesajul
Eu le-am povestit copiilor ca Dumnezeu ne-a creat pe toti a povestit mai departe la gradinita, si doamna educatoare a spus ca ce spun eu nu e adevarat ca noi oamenii ne tragem din maimute.Fetita mea a spus acasa ca de ce educatoarea spune ca noi ne tragem din maimute si eu spun ca Dumnezeu ne-a creat?Si am spus ca nimeni nu stie exact care e adevarul pentru ca pamintul e vechi dar eu asa cred ca Dumnezeu ne-a creat, dar daca educatoarea se simte mai apropiata de maimute e problema ei, si ca eu prefer sa sarbatoresc Craciunul cu oameni, pentru ca pina acum n-am intilnit maimute care sa sarbatoreasca Craciunul...Asa ca copiii mei au ris de educatoare si au spus ca sigur exista un Dumnezeu pentru ca noi avem Paste si Craciun si mamutele nu...
Eu am vorbit de la inceput cu invatatoarea, apoi profesorul in clasa 1 si i-am informat ca imi cresc copiii crestini si acest lucru este f important pt mine.. Evident oricine intelege importanta pastrarii traditiilor, mai ales in tara straina.
Apoi le-am cerut sprijinul! Am spus ca ma tem ca ar putea fi copilul meu discriminat deoarece are convingeri religioase etc. Am jucat un pic rolul victimei si a functionat deocamdata.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.01.2011, 21:31:05
Andrei_so Andrei_so is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Smile

Cred ca este unul dintre cele mai frumoase lucruri pe care le-am vazut pe forum in ultimele 4 luni. E ceva simplu si patrunzator. O adevarata marturie de credinta.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 03.03.2011, 17:26:22
Doina97 Doina97 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taluta Vezi mesajul
Eu le-am povestit copiilor ca Dumnezeu ne-a creat pe toti a povestit mai departe la gradinita, si doamna educatoare a spus ca ce spun eu nu e adevarat ca noi oamenii ne tragem din maimute.Fetita mea a spus acasa ca de ce educatoarea spune ca noi ne tragem din maimute si eu spun ca Dumnezeu ne-a creat?Si am spus ca nimeni nu stie exact care e adevarul pentru ca pamintul e vechi dar eu asa cred ca Dumnezeu ne-a creat, dar daca educatoarea se simte mai apropiata de maimute e problema ei, si ca eu prefer sa sarbatoresc Craciunul cu oameni, pentru ca pina acum n-am intilnit maimute care sa sarbatoreasca Craciunul...Asa ca copiii mei au ris de educatoare si au spus ca sigur exista un Dumnezeu pentru ca noi avem Paste si Craciun si mamutele nu...
Foarte frumos ati explicat copiilor. Nu sunt de acord cu educatorul care incearca sa-mi transforme copilul.Consider ca educatorul trebuie sa continue ce a inceput parintele nu sa anihileze dragostea pentru D-zeu.Eu m-as fi certat serios cu educatoarea si as fi trimis-o eu personal la maimute.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 03.03.2011, 17:36:27
Doina97 Doina97 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2011
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taluta Vezi mesajul
oliver nu e un nume ciudat..i-am dat dat numele dupa nuele strabunicei mele olivia nume pe care il port si eu, si e nume rominesc cred...


http://www.copilul.ro/nume-copii/rez...ot_Olivia.html
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum m-a ajutat pe mine site-ul CrestinOrtodox? Nicole_Alma Intamplari adevarate 5 27.09.2010 11:03:50
Fetita mea ma intreaba cine la facut pe Dumnezeu? pethrina Generalitati 25 05.06.2009 19:39:18
Bucura - te ! cristiboss56 Rugaciuni 2 25.12.2008 00:20:47
cum m-a ajutat pe mine Dumnezeu anishorik Intamplari adevarate 5 28.07.2008 21:02:25
Cum m-a ajutat pe mine Sfantul Nectarie pacatoasa Intamplari adevarate 7 11.06.2008 09:45:54