Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1301  
Vechi 02.08.2011, 18:09:23
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Neaguu Vezi mesajul
Nu stiu daca esti aceasi persoana Melissa dar daca esti ortodoxa ai cauta pacea. Eu i-as intinde primul mana acestuia daca ar recunoaste ca a gresit. Se spune ca unii sau facut fameni pentru imparatia cerurilor. Atunci trebuie sa ne facem toti fameni? Asa si aici. Nu ma intereseaza daca The L. a mai gresit undeva pe mine m-a interesat aici unde a gresit!

Biserica ortodoxa se bazeaza pe ascultare fata de mai marii nostri !In rest daca intelege cineva ce ai scris m-as mira.(exceptand ultima fraza)
ai dreptate AM GRESIT FATA DE SFINTII PARINTI AI BISERICII ORTODOXE , CIND I-AM ADUS IN DISCUTIE CU POSTUL PE CARE IL TINEAU , cu faptul ca AU TRAIT ortodoxia , cu faptul ca ANIMALELE II ASCULTAU , cu faptul ca ERAU HRANITI DE ELE , etc etc etc .....
sa ma ierte
multa iubire
  #1302  
Vechi 02.08.2011, 18:35:44
Neaguu Neaguu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
SI sunt STALPII ORTODOXIEI SI AU POSTIT MULTTTTTTT ....
multa iubire
Au postit mult fiule dar nu mereu din cate vad ca scrii .
Am cel putin 1-0
Ti-am mai zis ca unii se fac fameni pentru imparatia lui Dumnezeu iar Pavel spune :e mai bine sa ramai cum esti(adica sa nu te casatoresti). Dar asta nu inseamna ca Pavel interzice casatoria sau ca biblia interzice consumul de carne.
  #1303  
Vechi 02.08.2011, 18:39:08
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Neaguu Vezi mesajul
Acelasi persoane cu nume diferite.
Citat:
În prealabil postat de Neaguu Vezi mesajul
Nu stiu daca esti aceasi persoana Melissa
Eu nu stiu zau pe cine cu cine confunzi, dar vorba lui Listener, esti confuz rau..

Esti foarte amuzant si ignorant..Ti-am spus sa citesti TOATE mesajele postate de Listener pe acest forum si sa ne arati si noua un singur mesaj ANTI-ORTODOX. Si mai citeste si threadul "Sa mancam sanatos" sa vezi care cu care seamana:-))) si spune-mi apoi te rog la cine te referi cand spui: "Acelasi persoane cu nume diferite":-))

Sigura ca da, caut pacea, ca altfel nu m-as stradui sa te fac sa intelegi ca bati campii si te-as lasa de izbeliste..Ca atare, iti intind o mana de ajutor, sa te opresti din aberatii. Ca altfel am sa cred ca la intrebarea "cine este mai aproape: Luna de pe cer sau Dubaiul" tu ai sa-mi raspunzi " Luna evident ca doar Dubaiul nu se vede de aici"..Aici fiind Romania desigur..:-)))..ofofofoff
  #1304  
Vechi 02.08.2011, 18:45:04
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Neaguu Vezi mesajul
Au postit mult fiule dar nu mereu din cate vad ca scrii .
Am cel putin 1-0
Ti-am mai zis ca unii se fac fameni pentru imparatia lui Dumnezeu iar Pavel spune :e mai bine sa ramai cum esti(adica sa nu te casatoresti). Dar asta nu inseamna ca Pavel interzice casatoria sau ca biblia interzice consumul de carne.
SA II LASAM PE SFINTI CA VAD CA NU II PRICEPI si nu ii mai aduc in discutie ca BATJOCORASC intelepciunea lor si dau ŽŽ margaritare cui nu trebuie ŽŽ .... sa luam cresa ortodoxiei ..... ce culoare are coperta bibliei ortodoxe? si de ce are cruce pe ea ?
multa iubire
ps esti multumit ca ai 1-o ?
multa iubire
  #1305  
Vechi 02.08.2011, 20:49:25
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Sfintii nu au interzis consumul de carne pentru ca nu era nevoie. Cine vrea sa se sfinteasca renunta pana la urma de la sine si de bunavoie
  #1306  
Vechi 02.08.2011, 20:50:34
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana3 Vezi mesajul
Pai despre care text lung vorbesti? Ca sa pot sa iti spun daca am vrut sa zic ceva sau nu
se zvoneste pe aici ca esti de acord cu ecumenismul , ca vrei sa te faci anglicana , etc..ca femeia sa fie preot si alte bazaconii . este adevarat ? nu de alta dar sa nu ma mai acuzi ca nu iti spun pe nume -sectara .....
multa iubire
  #1307  
Vechi 02.08.2011, 21:00:27
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

E meci cu neoprotestanții și nu anunță nimeni? Am practicat și eu sportul ăsta și pot să va spun că e pierdere de vreme. Totuși, constat că "jocul" a scăzut în calitate de la ultima competiție, iar combatanții sunt preocupați mai mult cu schilodirea adversarului decât de propria performanță.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #1308  
Vechi 02.08.2011, 21:13:50
Adriana3 Adriana3 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.01.2010
Locație: Turma Bunului Pastor
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.776
Implicit

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
se zvoneste pe aici ca esti de acord cu ecumenismul , ca vrei sa te faci anglicana , etc..ca femeia sa fie preot si alte bazaconii . este adevarat ? nu de alta dar sa nu ma mai acuzi ca nu iti spun pe nume -sectara ....
multa iubire
Numele meu este Adriana, daca tot vrei sa-mi spui pe nume.
Cat despre ecumenism, depinde ce intelegi tu prin ecumenism. Pana nu imi dai o definitie, nu iti pot raspunde, ca cine stie ce intelegi apoi
Femeia sa fie preot este ok, deja cunosc la anglicani, iar anglicanii nu sunt secta, ba chiar a slujit inclusiv cu un preot ortodox si cu altii, preoti si pastori. Si toti au fost adevarati gentlemeni, i-au cedat locul cel mai de vaza in mijlocul lor. Imi pare rau doar ca nu am avut un aparat foto sa fac o poza. Iar pe la spatele enoriasilor, atat BO cat si BC, pregatesc o surpriza pe acest subiect, dar nu ti-o spun, o sa o vezila momentul potrivit si atunci o sa intelegi mai bine ce inseamna "iubire"
  #1309  
Vechi 02.08.2011, 21:30:35
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
E meci cu neoprotestanții și nu anunță nimeni? Am practicat și eu sportul ăsta și pot să va spun că e pierdere de vreme. Totuși, constat că "jocul" a scăzut în calitate de la ultima competiție, iar combatanții sunt preocupați mai mult cu schilodirea adversarului decât de propria performanță.
depinde .... nu ne intereseaza adversarul ci spectatorii indecisi ,,,,
multa iub ire
  #1310  
Vechi 02.08.2011, 21:35:26
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana3 Vezi mesajul
Numele meu este Adriana, daca tot vrei sa-mi spui pe nume.
Cat despre ecumenism, depinde ce intelegi tu prin ecumenism. Pana nu imi dai o definitie, nu iti pot raspunde, ca cine stie ce intelegi apoi
Femeia sa fie preot este ok, deja cunosc la anglicani, iar anglicanii nu sunt secta, ba chiar a slujit inclusiv cu un preot ortodox si cu altii, preoti si pastori. Si toti au fost adevarati gentlemeni, i-au cedat locul cel mai de vaza in mijlocul lor. Imi pare rau doar ca nu am avut un aparat foto sa fac o poza. Iar pe la spatele enoriasilor, atat BO cat si BC, pregatesc o surpriza pe acest subiect, dar nu ti-o spun, o sa o vezila momentul potrivit si atunci o sa intelegi mai bine ce inseamna "iubire"
nu si in rai ... acolo nu ajung sectarii ....
asadar nu e zvon ,,, si te-ai suparat cind te-am facut sectara.... hmmmm
asadar te mai intreb inca o data CUM POATE MINCIUNA SI ADEVARUL SA fie in acelasi loc si CE IESE DIN PROPOVADUIREA COMBINATIEI ? EXACT CE A FACUT DIAVOLUL , TATAL MINCIUNII .... anglicanii nu sunt secta ? CIND AU APARUT ?
daca nu ai avut aparat sa arati preotul ortodox VAX ALBINA..... si stai linista ca surpriza va fi a celor care o pun la cale ,,,,, ha ha ha
multa iubire
ps cine sapa groapa cade singur in ea nu mai spune ca esti ortodoxa .... uite cum minciuna iese la iveala ....
multa iubire

Last edited by the_Listener; 02.08.2011 at 21:42:31.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nervul laringial si viclenia lui Richard Dawkins flying Teologie si Stiinta 88 23.09.2011 18:24:40
Minciuna si viclenia maria40 Generalitati 68 22.06.2011 22:13:56
Nu mai raspunde-ti sectantilor ionut stefan Secte si culte 146 15.03.2011 09:23:38