Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afişare
  #1  
Vechi 15.12.2015, 12:19:40
OanaMe OanaMe is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.08.2013
Locaţie: http://bolnava-cancer.blogspot.ro/
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Trimite un mesaj prin MSN pentru OanaMe Trimite un mesaj prin Yahoo pentru OanaMe
Implicit https://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/ma...i--191375.html?fbclid=IwAR2WPE7tUGAmMAliMXWh8K

Doresc să vă spun povestea mea de acum 10 ani. DeČ™i sufeream de alte boli Č™i aveam mai multe operaČ›ii, acum 10 ani la o consultaČ›ie pe care am solicitat-o pentru că într-o dimineaČ›ă m-am trezit pur Č™i simplu cu o durere la sub braČ›ul Č™i umărul drept. Am fost la oncologie unde am fost consultată Č™i mi s-a spus că cel mai probabil este cancer Č™i am fost trimisă să îmi fac o ecografie mamară, care a confirmat diagnosticul. O lună mai târziu am ajuns la spitalul Sf Spiridon din IaČ™i Č™i am fost internată la clinica I chirurgie generală pentru că mi s-a spus la consultaČ›ie că trebuie să fiu operată, operaČ›ia constând în mastectomie totală (să-mi fie extirpaČ›i ambii sâni). Nu am disperat. Încă de acasă îmi pusesem nădejdea în Dumnezeu Č™i Maica Domnului Č™i SfinČ›ii Lui. Aveam ulei sfinČ›it de la Sfântul Ioan Rusul pe care mi-l adusese băiatul care este călugăr. După ce am primit sticluČ›a la oarecare distanČ›ă de casă Č™i mă întorceam, Č›inându-o în mâna dreaptă (cea cu problema) mă rugam, iar la un moment dat am simČ›it ca un curent dinspre mână spre umăr Č™i până la sâni, prin care am realizat că o să fie bine. Înainte de a pleca la IaČ™i m-am spovedit Č™i împărtăČ™it cu Sfântul trup Č™i sânge al Domnului nostru Iisus Hristos (aveam deja o perioadă de câČ›iva ani de când mă spovedeam mai des nu doar in posturi). Când a sosit ziua operaČ›iei, am fost dusă la sală Č™i am lăsat pe deget inelul de la Sfânta Ecaterina (cu îngăduinČ›a personalului medical), m-am rugat atât pentru mine cât Č™i pentru doctori Č™i asistente. M-am însemnat cu semnul sfintei cruci Č™i am însemnat Č™i masa de operaČ›ie, m-am urcat pe masă Č™i m-am trezit după 6 ore, iar după trezire am fost dusă la salon nefiind necesar să rămân la reanimare. Vreau să mulČ›umesc încă odată din suflet tuturor celor care s-au rugat pentru mine, dar Č™i celor care m-au ajutat financiar să pot să mă întăresc prin alimentaČ›ie Dumnezeu Č™i Maica Domnului să vă ocrotească în aceste clipe de răul care s-a abătut asupra noastră a tuturor. Nădejdea mea este Tatăl, scăparea mea este Fiul, acoperământul meu este Duhul sfânt, Treime sfântă slavă Čšie Vă port în suflet cu drag pe toČ›i, Maria.
Attached Images
File Type: jpg 15.07.2016 - 1 (3).jpg (157 Octeţi, 200 views)

Last edited by OanaMe; 14.07.2020 at 13:53:44. Motiv: Povestea mea cu ajutorul Lui Dumnezeu
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afişare