Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.04.2007, 14:06:07
Nikos Nikos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2007
Mesaje: 6
Implicit

Hristos A Inviat!

Imi cer iertare ca deschid un nou topic pentru o problema personala insa poate ca acest subiect va interesa si pe altii. Am rugat acelasi lucru intr-un post pe topicul de mai jos insa am hotarat sa deschid un nou topic pentru ca rugamintea mea sa fie mai vizibila. Asadar, va rog sa imi recomandati un parinte duhovnic din Iasi sau din imprejurimi, fie el preot sau calugar, si daca se poate sa ii faceti si o scurta descriere. Nu am deocamdata un duhovnic la care sa merg in mod stabil, si mi-am dat seama ca e un lucru foarte important. De asemenea simt o mare nevoie de indrumare spirituala din partea cuiva incercat in lupta duhovniceasca. Daca nu doriti sa ii faceti public numele va rog sa imi trimiteti un mesaj privat. Va multumesc mult.

Nicolae
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.04.2007, 17:03:47
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nikos
Hristos A Inviat!

Imi cer iertare ca deschid un nou topic pentru o problema personala insa poate ca acest subiect va interesa si pe altii. Am rugat acelasi lucru intr-un post pe topicul de mai jos insa am hotarat sa deschid un nou topic pentru ca rugamintea mea sa fie mai vizibila. Asadar, va rog sa imi recomandati un parinte duhovnic din Iasi sau din imprejurimi, fie el preot sau calugar, si daca se poate sa ii faceti si o scurta descriere. Nu am deocamdata un duhovnic la care sa merg in mod stabil, si mi-am dat seama ca e un lucru foarte important. De asemenea simt o mare nevoie de indrumare spirituala din partea cuiva incercat in lupta duhovniceasca. Daca nu doriti sa ii faceti public numele va rog sa imi trimiteti un mesaj privat. Va multumesc mult.

Nicolae
Catedrala Mitropolitana din Iasi Parintele Constantin
Nu pot sa ti-l descriu dar am auzit ca este un Parinte deosebit
Hristos a inviat!:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.04.2007, 09:48:00
Nikos Nikos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2007
Mesaje: 6
Implicit

Laurentiu, multumesc pentru raspuns.
Vreau sa fac o completare la ce am spus mai sus. Nu caut neaparat un preot sau calugar extraordinar de cunoscut sau deosebit, e suficient sa fie preot adevarat sau calugar adevarat, si sa aiba un pic de har si de stiinta. Deci, va rog doar sa imi spuneti cateva cuvinte despre preotul vostru de parohie sau alt parinte duhovnic pe care il cunoasteti si il apreciati.
Pace,
Nicolae
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.04.2007, 12:52:25
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

si parintele Barna este deosebit!!! il recomand cxu deragsote jenica
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.04.2007, 22:16:43
Nikos Nikos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2007
Mesaje: 6
Implicit

Jeny, multumesc pentru recomandare. Dar spune-mi te rog unde poate fi gasit parintele.
Pace
Nicolae
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.04.2007, 11:39:22
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pr barna poate fi gasit la bis Bunavestire de langa liceul M.Eminescu, ti-am trmis 2 mes private cu mai multe detalii doamne ajuta jenica
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.04.2007, 16:16:19
Cristalin Cristalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.04.2007
Mesaje: 112
Implicit

Eu am auzit de pr.Calistrat care e pe undeva pe langa Iasi,l-am ascultat la conferinte si cred ca e cel mai bun ieromonah din zona Iasi la ora actuala.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.04.2007, 17:44:48
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

este la m-rea Branova este intr-adevar un mare duhovnic dar eu consiider ca e de mare folos sa fie duhovnicul aporape dar la urma urmei nici barnova nu e atat de departe daca simti nevoia sa mergi acolo jenica
Reply With Quote
  #9  
Vechi 20.04.2007, 20:40:19
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Parintele Calistrat se afla, momentan, intr-o "situatie speciala", asa ca nu te gindi sa te duci la el.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.07.2007, 21:44:24
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nikos
Laurentiu, multumesc pentru raspuns.
Vreau sa fac o completare la ce am spus mai sus. Nu caut neaparat un preot sau calugar extraordinar de cunoscut sau deosebit, e suficient sa fie preot adevarat sau calugar adevarat, si sa aiba un pic de har si de stiinta. Deci, va rog doar sa imi spuneti cateva cuvinte despre preotul vostru de parohie sau alt parinte duhovnic pe care il cunoasteti si il apreciati.
Pace,
Nicolae
:)Pai Parintele Barna si Parintele Constantin sunt cam de acelasi nivel desi cu o usoara experienta pe care o are Parintele Barna
Deci Parintele Barna este si el un Parinte extrordinar
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Caut un duhovnic iRoDiOn Generalitati 1 14.04.2012 12:57:49
s.o.s caut duhovnic bun ptr. spovedanie in timisoara alinu Generalitati 10 30.01.2012 10:26:38
caut un duhovnic in jud.Alba Dobra Daniela Intrebari utilizatori 18 14.01.2011 23:01:13
Caut un DUHOVNIC IN Constanta alys77 Mari Duhovnici si predicile lor 5 12.05.2010 17:16:41
Caut un duhovnic pe forum Florin-Ionut Generalitati 0 01.08.2008 10:16:47