Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 13.07.2009, 00:08:11
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit parintele cristian pomohaci

incetati fratilor sa mai vedeti greselile preotilor,ei sunt oameni ca si noi cu pacate de care vor raspunde pentru ele.nu sint sfinti.nu va mai uitati in gradina altuia fie el si preot uitativa ,doar in a voastra.cind veti ajunge in fata judecatorului nu veti da socoteala pentru ce a facut cutare preot sau cutare ci cele ce ati facut voi.nu mai aratati cu degetul la preoti cind si noi suntem la fel de pacatosi.o reamintesc si ei la predici si de cite ori au ocazia.in sfinta biserica mergeti pentru sufletele voastre si pentru a va uni cu christos martor fiind preotul nicidecum un sfint.rugativa mai intai sa le fie iertate pacatele si apoi pentru voi.acestea sunt ispite rugativa pentru ei.sa binecuvinteze dumnezeu pentru cei care ginditi asa.doamne juta
Reply With Quote
  #32  
Vechi 13.07.2009, 08:02:57
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[quote=solentina;152611]incetati fratilor sa mai vedeti greselile preotilor,ei sunt oameni ca si noi cu pacate de care vor raspunde pentru ele.nu sint sfinti.nu va mai uitati in gradina altuia fie el si preot uitativa ,doar in a voastra.cind veti ajunge in fata judecatorului nu veti da socoteala pentru ce a facut cutare preot sau cutare ci cele ce ati facut voi.nu mai aratati cu degetul la preoti cind si noi suntem la fel de pacatosi.o reamintesc si ei la predici si de cite ori au ocazia.in sfinta biserica mergeti pentru sufletele voastre si pentru a va uni cu christos martor fiind preotul nicidecum un sfint.rugativa mai intai sa le fie iertate pacatele si apoi pentru voi.acestea sunt ispite rugativa pentru ei.sa binecuvinteze dumnezeu pentru cei care ginditi asa.doamne juta[/quote
Nu te supăra dar nu prea am încredere în opinia cuiva care scrie Dumnezeu cu literă mică.Îar respectul pentru preot stă și în a-i scrie numele cu majuscule !
Vezi că este și un topic despre scrierea gramaticală unde sunt criticați acei care își bat joc de limba română..
Prin bunăvoința admin-ului avem butonul Edit!Îți recomand să-l folosești înainte de a posta un text.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 13.07.2009, 18:05:37
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit

Draga Dorina nu trebuie sa te superi pe mine ,deobicei imi fac corecturile de rigoare si apoi le postez.Aseara eram foarte obosita si suparata de ceeace am citit si mi-a scapat .Am vazut greselile ,dar postasem deja.Sincer am vazut si la altii greseli se mai inimpla,cred ca se mai pot accepta fata de alte greseli mult mai grave.oricum iti multumesc pentru atentionare.sa ai o saptamina frumoasa
Reply With Quote
  #34  
Vechi 13.08.2009, 00:28:20
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sa fim seriosi ,parintele e un om mare care face din suflet amandoua lucruri:cantatul si slujirea de Dumnezeu.Restul numai rautati.Prietenii stiu de ce.:))
Reply With Quote
  #35  
Vechi 13.08.2009, 00:30:02
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot-Laurentiu Vezi mesajul
Treaba lui, poate scoate si un album de hip-hop..

Dar treaba asta nu aduce cinste unui preot!
Preotul trebuie sa fie barbat cuvios cu evlavie bine cinstitor de Dumnezeu nu sa-si piarda timpul cu lucrurile dessarte ale acestei lumi..la fel si preoteasa!

Cat despre harul sau al inaintei-vederi cred ca nu mai are rost sa disscutam!

Frate care esti la teologie nadajduiesc sa vii cu un sfat mai bun!

Atata timp cat are dragoste de Dumnezeu si nu incalca cele 10 porunci poate sa faca si acrobatii.Nu va mai dati cu parerea si cunoasteti-l cu adevarat.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 13.08.2009, 00:33:36
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot-Laurentiu Vezi mesajul
NU recomand nimanui sa mearga la acest preot.

Cine stie ce jura preotul la hiroronie cand se citeste de la Epistola Sfantului Apostol PAvel catre Tit stie la ce ma refer. Juramantul trebuie tinut ca preotia sa nu fie cinstita!

Se citeste sin Epistola Sfantului Apostol Pavel catre Tit, la hirotonie!

Ma uit si ma minunez cata naivitate exista,,,cum poti fi unii oameni atat de creduli.

Cu cata naivitate cred ca un aceste minuni sunt de la Dumnezeu.
Acesti oameni uita ca si satana poate face minuni si vindecari.

Caci satana ce a legat el poate dezlega, dar ce a legat Dumnezeu satana nu poate dezlega in veci.

Caci zice Mantuitorul cand o vindeca pe femeia garbova :

[color=navy]Dar aceasta, fiică a lui Avraam fiind, [color=green]pe care a legat-o satana,[/color] iată de optsprezece ani, nu se cuvenea, oare, să fie dezlegată de legătura aceasta, în ziua sâmbetei? [/color] (Luca: XIII; 16)

De aici putem vedea ca satana leaga pe om cu neputinte, dar Dumnezeu poate dezlega ce a legat satana si insusi satana poate dezlega ce a legat el dar o face numai ca sa insele si sa piarda sufletele oamenilor ci nu pentru ca i-ar fi mila!

Un Sfant Parinte zicea ca duhovnicul trebuie pus la cercare ca sa vezi in mainile cui iti incredintezi sufletul!

Ascultati aici predica Parintelui Gheorghe Anitulesei despre deosebirea duhurilor dupa dreptarul Sfintilor Parinti si despre duhovnicii vazatori cu duhul!
Predica de Pogorarea Sfantului Duh:


http://ortodoxmedia.com/dn/0262/Pr-G...ului-Sfant.mp3



Si eu nu recomand la lume sa creada ce spui tu,du-te la Mosuni si apoi da-ti cu parerea.Dupa tine un preot ar trebui sa se trezeasca ,sa manance,sa se roage si sa se culce.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 13.08.2009, 00:34:37
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gratzyela Vezi mesajul
Acest sarlatan asa zis preot Cristian Pomohaci isi permite sa cumpere un audi A6 cu bani cash .
Isi bate joc tot este Dumnezeiesc.Il invoca cica pe Dumnezeu si il santajeaza ca daca nu-i rasp la rugaciuni nu vom mai vb cu Dumnezeu.Cere bani la oamenii ,le spune sa faca un legamant cu Dumnezeu cum ca vor aduce luna de luna 10 mil la Biserica.
Iar ce face vinerea la ora 12 ,asa ziza slujba de exorcizare e u scenariu de prost gust,pacat sunt multi oamenii care se lasa dusi de nas doar ptr ca poarta sutana.
Ghicitoria este un mare pacat ptr un preot,Dumnezeu sa-l ierte ptr ca face el e lucratura diavoleasca si mai cere si o gramada de bani ,profita de oamenii necajiti care cauta disperati orice cale ptr ai ajuta Dumnezeu .


Ai auzit de dovezi?Si eu pot sa spun ca nu te duci la Biserica,asa simplu...deci...
Reply With Quote
  #38  
Vechi 13.08.2009, 00:41:44
SCLINICSRL SCLINICSRL is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2009
Locație: BIHOR
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Intrebare

Citat:
În prealabil postat de anne Vezi mesajul
nimeni nu poate sluji la doi domni!!!!!!!!!
(sa ne ierte bunul dumnezeu ...ca acum judecam...)
sa ne ierte ca judecam sau ca nu respectam porunca: Sa nu judeci ca sa nu fi judecat?
Reply With Quote
  #39  
Vechi 13.08.2009, 01:30:15
SCLINICSRL SCLINICSRL is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2009
Locație: BIHOR
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Doamne -ajuta-ne ca fara tine suntem nimic.

Doamne iarta-ne ca suntem pacatosi.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 13.08.2009, 10:15:57
laura28's Avatar
laura28 laura28 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Exclamation adevarul despre pomohaci

uitati-va ,chibzuiti, luati atitudine...........
http://www.youtube.com/watch?v=gGNCV...eature=related

este un intreg serial ilar de-a dreptul, despre atitudinile mai mult decat ecumeniste si bine intentionate............prietenii stiu de ce.............
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37