Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 30.03.2021, 17:16:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Repeti tu: prostii sectare... E clar ca nu ai discernamant, nu stii ce vorbesti. Repeti secta si prostii la infinit. Ti-am mai spus: SECTELE nu cred in cele 7 Tr.Ap, nici in Cuvantul lui Dumnezeu, nu duc viata sfanta de manastire si nu intemeiaza manastiri unde se pazeste fecioria, saracia si ascultarea.
Sectele sunt alea care se rup nu alea care se rup si "pretind ca sunt curate".

Ca sa stii si tu ca toti protestantii "sunt mai curati" decat ce traiesc astia in noul ierusalim. Au acelasi discurs. Chiar daca nu au manastire ei sunt .. "curati".

Dar sunt rupti.

Nu te duce capul ce e secta - secta e rupere.


Citat:
De ce vorbesti la plural? Aici dialogam cativa nu multimi mari de oameni.
Zici ca au fost prosti cele 7 Trambite Apocaliptice? Care le e prostia? Am fost, i-am cunoscut si nu exista prostie in viata lor ci foarte multa intelepciune sfanta, adevar si cu ei locuieste Duhul si nu numai cu Ortodoxia!
Verginica era demonizata.
Veronica era iesita din Biserica.
Toti aia din liasta ta au avut probleme.


Citat:
e poporul Domnului
Mai degraba e poporul diavolului, rupt de diavol din Biserica pentru pierzare vesnica. Exact la sfarsitul veacurilor cum zice Hristos.
Iar "profetii" nip de care vorbesti si care vorbresc in numele lui Hristos sunt aia de care vorbeste Hristos ca... vor apare la sfarsitul veacurilor.

Hopa ca NIP a aparut la sfasritul veacurilor.


Citat:
darul lui Dumnezeu pentru vremurile din urma! Vei putea si dumneata crede... macar atunci cand BOR va reveni asupra monstruoaselor decizii pripite. Ma intreb ce vei face tu atunci?
Eu stiu ca traiesc in rugaciune alaturi de sfinti nu alaturi de demonizatii din NIP.

Vezi ca ai ajuns in NIP pentru ca nu stii cum sa te rog. Ca daca stiai, atunci tot cerul era langa tine.

Asa ca nu te rogi si tii demonizatii din NIP langa tine.

Mostruoasele decizii in adevar? Sectare, gura mica, Sinodul a aparat Bsierica.


Sectare, Biserica este in Adevar si o apara Dumnezeu. Tu hulesti Biserica. !!! Hulesti Sinodul !!! Hulesti pe toti cei care stau in calea ta. Si pe mine ma hulesti pentru ca iti arata hula si blasfemia.

Tot ce zic eu este ca essti inafara Bisericii. Si asta o sa zic incontinuu. Esti inafara Bisericii.

Last edited by gpalama; 30.03.2021 at 17:21:15.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 30.03.2021, 17:42:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectarel, nu te mai minti.
Nu stiu cu cine vorbesti. Nu stiu cine e sectarel. Ti-am mai zis, cine zice ala e!
Nu am de ce sa ma mint! M-as auto sabota! Tu ma minti! Tu vrei sa ma inseli!

Citat:
Se vede de la o posta mizeria de la NIP. Nu doar sinodul a zis-o.
Am fost de destule ori de sarbatori in sCNIP si nu am gasit nicio mizerie ci curatenie exemplara, sfintenie, pe Duhul Sfant si pe sfintii Arhangheli.
Sinodul a osandit ca orbii et corbii pentru ca nu merge la Dumnezeu decat cu Credinta si nu cu cerere de minuni si de semne ca sa stie de unde e Cuvantul. Daca n-au primit raspuns atunci gata au sustinut ca e de la om sau de la satana. Credinta vine daca citesti din cartile Albe! Citind vei ajunge sa crezi si sa intelegi cu profunzime Adevarul si de la Cine este Lucrarea si Trambitarea celor 7 Tr. Apocaliptice. Tu esti flasneta unor decizii de osandire similare cu cele de acum 2000 de ani. Ai uitat ca Sfantul Sinod a revenit in toate cazurile cu exceptia ultimei osandiri? Iar acolo pe Irineu l-au oasndit ei defapt sustinand ca nu avea drept canonic sa intemeieze manastirea si atunci l-au obligat sa osandeasca si el s-a supus dar nu si cu inima. S-a supus asa cum cere Scriptura dar cu gandul si cu inima si sufletul la Iisus Cuvantul incat cu inima i-a rebinecuvantat! Tu osandesti revenirile asupra deciziiilor Sfantului Sinod? Asta spui! Asta afirmi. Susti ca toate cele 7 tr. Apocaliptice au fost niste trompete sectare? Asta ai sustinut! Persisti in asta in ciuda Sf. Sinod care a revenit asupra deciziilor? Deci calci in picioare deciziile sf. Sinod asa ca ce tot vorbesti tu de Biserica si de Sf. Sinod este necredinta caci tu esti cel care defapt nu te supui deciziilor ci le calci in picioare. Nu?


Citat:
Nu poti sa vezi ca pamantul e rotund, dar poti sa vezi ca "sinodul s-a pripit"?
Asta inseman sa vezi!.. cu adevarat.
Citat:
Ce vrei sa zici cu prostia asta?
Am alte prostii pe creier, nu in cazul asta!


Citat:
Ca sinodul a luat in graba decizia sau ca sinodul s-a grabit? Tot in mizerie sunteti si acum, nu v-ati desteptat.
Da Sf. Sinod a decis pripit, orbeste! S-a bazat pe obedienta si servilismul unor subordonati. Au decis din interes si ca sa se scape de problema, de massmedia, sa faca pe plac la securism-comunism. Nu exista nicio mizerie. Tu scoti mizerii din tine la fiecare postare si le arunci asupra mea si a lor, a Trambitelor!

Citat:
Sunteti o gramada de sectari. Sinodul "s-a pripit"? Refuzi sa afirmi direct ca Sinodul a gresit si o dai pe cuvinte sfioase?
Nu refuz nimic. A te pripi inseamna ca ai gresit! Nu sunt sectar. De altii nu am cum sa afirm decat ceea ce stiu, ce vad, ce aud. Nici poporul Domnului si nici sf. Tr. Ap. nu au fost si nu sunt sectari. O vreme OD a cazut si a semanat cu sectarii osanadind preotii ortodocsi din pricina ca unii din ei au slujit interesele comunistilor si securistilor, dar ulterior cei din OD au fost reintegrati in ortodoxie cu Iosif Trifa si Traian Dorz cu tot.

Citat:
Tu nu esti capabil sa vezi ca pamantul e rotund si esti capabils ad ai lectii unui sinod? Unde s-a "pripit" Sinodul?
Mi se pare ca discut cu tine si tu esti cel care imi dai lectii si vrei sa fac frumos si sa ma supun orbeste, tie! Cand o sa discut cu Sf. Sinod, abea atunci vei putea sustine ca vreau sa le dau lectii. De ce le-as da lectii? Daca nu vor sa creada de ce sa-i silesc? Nu-s terorist!

Citat:
Sectarele, miroase "pute" cum zice Cleopa, pute la Noul Ierusalim de nu stii ce e cu tine. Pacat ca nu recunosti mirosul...
Nu stiu cu cine vorbesti. Pute in voi necredinta voastra si credeti ca de acolo vine mirosul. Mergeti pe firul fumului, pe firul damfului, pe firul ”parfumului” si o sa gasiti sursa. Fiti un pic mai seriosi cand faceti cercetare DUH-ovniceasca. Tare va veti mira cand veti descoperi sursa putorii. Vine si vremea aia cand vi se vor deschide narile si ochisorii lipiti!

Citat:
Sectarele, dar tu ce o sa faci cand o sa te intrebe Dumnezeu dece nuesti in Biserica si de ce nu asculti de Sinod???
Sunt in poBOR si ascult de preoti, de Duhul, de Biserica si ma supun lui Dumnezeu si sf. Sinod cu exceptia ca eu cred si celor 7Tr. Ap si in Cuvantului lui Dumnezeu. Tu de ce nu te supui revenirii asupra unor decizii ale sf. Sinod? Nu mai este osandit nici preotul Iosif Trifa nici Mosul Dumnezeu sau Petrache Lupu, nici preotul Arsenie Boca, nici Maica Veronica si nici preotul Ioan Iovan. Maica Virginia si sora ei Maria nu a fost osandite de Sinod ci doar in 1993 a fost osandit Irineu si pus, silit sa osandeasca sCNIP. S-a supus sarmanul asa cum cere scriptura sa te supui stapanilor vremelnici ai lumii dar nu a osandit si cu inima si cu sufletul ci cu inima a fost alaturi de Iisus-Cuvantul a carui slujitor inalt este.

Citat:
Tot o dai cu Sinodul, dar lasa sinodul in pace stie el ce face, dar tu ce o sa faci?
O sa ma rog pentru tine! Nu stii ce-ti faci!

Citat:
Le porti altora de grija, dar tu? Tu de ce nuesti in Biserica?
Sunt in poBOR cum sa nu fiu, sunt iudeu-crestin-ortodox-Cuvant. Nu ma lepăd, nu ma dezic!

La fiecare citire din cartile Albe Domnul ma boteaza si ma imbraca si in Cuvant!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.03.2021 at 17:56:54.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 30.03.2021, 18:35:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectele sunt alea care se rup nu alea care se rup si "pretind ca sunt curate".
Ai perfecta dreptate. Nu e cazul cu cele 7 Tr.Ap si cu poporul Domnului din Cuvant.

Citat:
Ca sa stii si tu ca toti protestantii "sunt mai curati" decat ce traiesc astia in noul ierusalim. Au acelasi discurs. Chiar daca nu au manastire ei sunt .. "curati".
Astfel de ”stiinta” sa-i inveti pe prietenii tai idiotii si fraierii. Nici ei nu te cred si nu te iau in serios. In sCNIP graieste Dumnezeu Cuvantul. Cauta ce este scris in cartile Albe si dupa ce citesti serios mai discutam. Pana atunci, doar pacalesti, amagesti cu afirmatii pripite si viclene, lase, pute, pute rau. De unde? De la necredinta ta preluata de la lume si de la stapanul ei PACATUL!


Citat:
Dar sunt rupti.
Acolo e Duhul, acolo deasupra sunt sfintii Arhangheli. Acolo graieste Iisus-Cuvantul ce vine impreuna cu sfintii din toate timpurile.

Citat:
Nu te duce capul ce e secta - secta e rupere.
Nu s-au rupt ci au fost rupti! Nu pricepi ca Irineu a intemeiat respectiva sCNIP? Tot el s-a supus si i-a ”rupt” dar nu cu inima si sufletul ci asa formal ca sa se supuna mai marilor implinind cuvantul scripturii, Evanghelia. Ruperea nu e secta ci ruperea e dezbinare, e necredinta. Esti un tembeolog incompetent si te lauzi crezand ca-mi dai lectii. Sectele au aparut ca o revolta la adresa inovatiilor papalitatii si a stapanirii discretionare dupa bunul plac, care a rupt catolicismul de Ortodoxie. Sectele vin din apus, din catolicism, din eres si neaga sfintele Taine, neaga sfintii si ortodoxia si nu cred niciunele in cele 7 Tr.Ap. si nici in Cuvantul lui Dumnezeu. Pastorii si secta nu pazesc fecioria si saracia, nu intemeiaza manastiri ci fac copii, intemeiaza familii sectare, cu multe neveste si multi copii din desfranare, asculta orbeste de predicatorul lor si nu parasesc lumea.

Citat:
Verginica era demonizata.
Veronica era iesita din Biserica.
Toti aia din liasta ta au avut probleme.
Pe sf. Virginia crezi ca a demonizat-o Iisus-Cuvantul? Esti cumva medic? Au internat-o pe vremea comunismului si nu i-au gasit nimic nebunesc, nu i-au putut face nimic. Nu au putut dovedi nimic. N-au putut-o innebuni. N-au putut-o omora. A pazit-o Dumnezeu si a rabdat si a scapat din acel infern.
Veronica desi o vreme s-a ingamfat si a trait in lux si a lepadat mustrarea de la Dumnezeu trimisa prin sora maica Virginia, a revenit la batranete si a reprimit manastirea de la Vladimiresti si a trecut la Domnul ca maica stareta ortodoxa, s-a pocait si a fost iertata de Dumnezeu. Nu a iesit din Biserica!!!

Toate cele 7 Tr. Ap. au avut probleme in sensul ca nu i-a putut inghiti satana-regimul comunist! De acolo ”problemele lor!

Citat:
Mai degraba e poporul diavolului, rupt de diavol din Biserica pentru pierzare vesnica. Exact la sfarsitul veacurilor cum zice Hristos.
Pe poporul diavolului il gasesti in lume, in minciuna, in pacat si la butoane tinand cu dintii de scaunele puterii ca sa stapaneasca tiranic si rau peste oameni si peste oricine. N-am gasit baruri, bordeluri, minciuni, arme, bombe, scaune inalte, lacomii, rautati, invatatura gresita, eresuri pe acolo. Deci esti confuziv!

Citat:
Iar "profetii" nip de care vorbesti si care vorbresc in numele lui Hristos sunt aia de care vorbeste Hristos ca... vor apare la sfarsitul veacurilor.
Citeste Cartea si mesajele celor 7Tr.Ap. si vei vedea ca proorociile sunt veritabile. Hristosii mincinosi si profetii mincinosi sunt cei ce nu cred si apara si slujesc PACATULUI pe care il introneaza la loc sfant!

Citat:
Hopa ca NIP a aparut la sfasritul veacurilor.
sCNIP a aprut la vremea in care Domnul Iisus a suflat prin cele 7 Tr. Ap. implinind Apocalipsa! E inceputul sfarsitului!




Citat:
Eu stiu ca traiesc in rugaciune alaturi de sfinti nu alaturi de demonizatii din NIP.
Traieste alaturi de cine vrei, nu te opresc. Tu ma opresti sa cred. Daca tu nu poti, daca tu nu vrei nu inseamna ca cei din NIP sunt demonizati. Ci ca tu esti pripit. Vorbeste trufia si pripeala din tine.

Citat:
Vezi ca ai ajuns in NIP pentru ca nu stii cum sa te rog. Ca daca stiai, atunci tot cerul era langa tine.
Cand se roaga cei din sCNIP e Cerul langa ei. Si cand nu se roaga Cerul plin de sfinti si de ingeri e deasupra lor.

Citat:
Asa ca nu te rogi si tii demonizatii din NIP langa tine.
Ma rog si eu cum pot si ei ma tin lang ei. Nu-s demonizati! Demonizatii seamana cu cei doi demonizati din Gadara, seamana cu cei din lume care sunt trufasi, seamana cu fariseii si cu lupii imbracati in haina de oaie care vine sa fure, sa injunghie si sa piarda.

Citat:
Mostruoasele decizii in adevar? Sectare, gura mica, Sinodul a aparat Bsierica.
Sinodul a aprat biserica de Iisus-Cuvantul si de poporul Sau cel mic? Ce le facea o mana de oameni ditamai ortodoxiei? Cu ce le-a gresit cele 7Tr.Ap.?
Am gura mica si o fac mai micuta insa n-am sa tac oricat te crezi sef peste mine. Nu sunt sectar ci tu esti flasneta, repti minciuna la infinit! Repeta pana crezi daca asta vrei, dar ce te vei face cand vei fi pus in fata Adevarului care va marturisi invers decat repeti? Cum vei scoate afara din inima ta tot ce ai mintit si te-ai silit sa crezi? Dar ce vei face cu cei pe care i-ai tarat dupa necredinta ta si dupa flasneta si reptarea ta? Vei plati. Pacatul te va chinui. Ma rog pentru tine sa scapi cat mai usor.

Citat:
Sectare, Biserica este in Adevar si o apara Dumnezeu. Tu hulesti Biserica. !!! Hulesti Sinodul !!! Hulesti pe toti cei care stau in calea ta. Si pe mine ma hulesti pentru ca iti arata hula si blasfemia.
Nu am de ce sa hulesc ortodoxia in care sunt botezat. Nu am de ce sa neg binele si Harul din poBOR. Primind prin citire si Botezul Cuvantului nu hulesc pe nimeni. Cele 7Tr.Ap. nu au hulit pe nimeni si nici Domnul Iisus Hristos nu-si huleste ortodoxia milenara sau lucrarea. Tu afirmi minciuni pe care le repeti. Daca nu ma supun terorismelor tale atunci hulesc si blasfemiez? Tare te vei mira cand PACATUL te va pune la plata. Greu iti va fi. Eu nu depun marturie chiar daca hulesti, spun doar ca esti pripit si ca raspunderea este a celor care au osandit pripit.

Citat:
Tot ce zic eu este ca essti inafara Bisericii. Si asta o sa zic incontinuu. Esti inafara Bisericii.
Repeta, repeta daca asta vrei. Crezi si fa-i si pe altii sa creada daca asta vrei. Va fi greu cand te vei intalni cu Duhul, cu Adevarul si va trebui sa cureti si sa renegi tot ce ai afirmat si sa platesti si pentru cei pe care i-ai tarat dupa tine! Atunci va fi greu si pacatul nu va primi mita sau pile findca raul nu te scapa de rau. Nu te teme de suferinta care vine de la pacat. Teme-te acum flasnetare ca sa nu mai repeti minciuni si sentinte pripite!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.03.2021 at 18:51:16.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 09.04.2021, 13:41:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit Preluat de pe firul lui Igor cu Icoanele.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
În prealabil postat de gpalama
Asa te rog si eu pe tine, lasa postul in pace si nu mai bag sectarisme din ale tale, otravi pentru necunoscatori... poate poate te crede vreunul si faci paguba in vecie.
N-am bagat-postat decat ceea ce cred, am tot dreptul sa scriu la subiect!
Tu ai sarit sa-mi vanezi ce scriu si sa ma analizezi si sa-ti dai drumul la toate afirmatiile tale pripite, trufase, teroriste, ca un Garcea-Torquemada care stie el mai bine ca oricine. Tu esti sectantul pentru ca sectele si sectantii sunt cei ce nu cred ca ei sunt vinovati ci ca doar altii sunt vinovatii si de aia nu se mai pocaiesc niciodata in ciuda ca fac rele.

La tine intalnesc doar sentinte de parca ai fi infailibil si complet nevinovat in timp ce scoti pe gura toate josniciile posibile la adresa mea!

Deci te dovedesti de sectant in timp ce eu te-am iertat mereu si te iert si acuma deci ma dovedesc a fi in Duh Ortodox!
Ai tot dreptul sa fii nebun pe limba ta.
Si avem tot dreptul sa spunem ca esti sectar.
Au venit zilele proorocite de calugarii nemteni: ”nevinovatii” mormormormortodocsi ce nu vor sa moara ortodocsi, putori duhovnicesti idolatre ce nu pot fi vinovate in ciuda tonelor de blesteme si hule turnate la adresa adevratilor ortodocsi, ii fac nebuni pe drepti (crstinii ortodocsi) iar pe Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului ii fac derbedei si secta rea. Culmea ”orbilor et corbilor” : nu pot vedea minunile, vindecarile, proorociile, viata sfanta, curata, ortodoxa, nu pot pricepe cum de ei nu stiu, cer semne si minuni ca sa creada, refuzand sa auda, sa vada si sa citeasca mesajele, negand evidenta, argumentul apa, argumentul umilintei si smereniei, orice argument cinstit, marturisindu-se numai pe ei si aruncand pe altii... si pe mine (pacatosul).

Citat:
Si avem tot dreptul sa repetam ce spune SFANTA BISERICA. NIP ESTE O SECTA SI TU ESTI UN SECTAR.
Aia a spus o echipa de foarte pripiti ai ortodoxiei-corcite nu Sfanta Biserica Ortodoxa si voi plini de obedienta si lasitate loviti in cei mici (adevaratii ortodocsi, cele 7 Tr. Ap. care nu s-au inchinat antihristului comunist) la nesfarsit.

Cine v-a pus pe voi pe scaune de judecata? Unde a zis Domnul Iisus ca a venit sa judece si sa dea cu toiagul?

V-ati luat singuri acest drept sa JUDECATI si sa loviti si iata l-ati judecat pe Dumnezeu, vai voua!!!... si L-ati gasit graindu-si Cuvantul si invatand in sCNIP pe cei mici si L-ati socotit sectant si nebun sau mai rau, L-ati socotit satana.

Citat:
Deci gura mica si nu mai comenta pe forum. Din ce tin minte ai antecedente desstul de mari. Tocmai ca deviezi si esti toxic.
Nu ti minte ci esti decat un flasnetar viclean care ma scoate recidivist cenzurandu-mi dreptul la replica. Ti-am repetat de zici de ori ca inchizitia de pe forum condusa de necredinta celor ca tine ce neaga Cele 7Tr.Ap si teoria PacMan3D fabricata de mine personal sub Har divin au pacalit adminul asa ca tine sustinand ca eu am probleme, ca-s trol, ca-s nebun, ca mint, ca sunt contra ortodoxiei, ca-mi bat joc si tot felul de alte minciuni tragand sirena lui Roaita de coada ca sa urle ca o pisica calcata pe oua sa se sesizeze politia si asa m-au denigrat la nesfarsit ca tine pe toate firele de discutie.

Deci tu cu echipa de inchizitori necredinciosi care calcati legea si instigati la sclavie si exclusivism si la cenzura nedreapta sunteti recidivistii. In cazul tau se vede ca esti recidivist la fiecare postare si pe toate firele de discutie. Repeti intruna ca un flasnetar confuziv de pe pozitia de Garcea-Torquemada confundand cele 7 TR. Ap. cu sectele si lovind in toti cei ce cred pentru necredinta voastra caci iubiti mai mult blestemul si hula decat iertarea, Trambitarea si Binecuvantarea.

Nu stii ce e o secta, nu stii care duh rau curge din secte dar iti permiti sa versi tone de sentinte si josnicii la nesfarsit.

Sectarul inclusiv ortodoxul-sectar asa ca un idoleu nu crede niciodata ca e vinovat ci o face numai pentru ca sa fie luat de sef, de smerit inaintea oamenilor, sa fie vazut si laudat de altii si pentru asta sa fie considerat mare smintisor, foarte teolog, cand defapt el se crede infailibil si niciodata el nu e vinovat orice ar face si oricate si-ar permite. Pricepi acum duhul rau care iese din secte si din sectarii care asa s-au ”botezat” la baia comunala ca un fel de juramant ca ei nu vor mai fi niciodata vinovati si asta cred ei de atunci, oricat ar pacatui si gresi, ei se incred ca nu sunt niciodata vinovati socotindu-se mai tari ca papa. AI INTELES DECI CE INSEAMNA EGIPSIHOLOGIA SECTARA INFILTRATA IN ORTODOXIE si pe care o constat la inchizitaia de pe forum care si-a luat orice drept divin si osandeste pe oricine?

Citat:
Deci tu daca scrii 2 linii scoti 10 erezii.
Zise Garcea invartind marota sectelor si ereziilor ca pe pulan crezandu-se pus de ortodoxie pe post de mare inchizitor.
Unul care nu accepta argumentul APA nu are ce sa stie el de erezii. Tu practic propovaduiesti stiinta-falsa, globalista a globalailor si platistilor-farfurisiti, minciuna, lumea pagana moderna, deci mai eretic si mai judecator nu am intalnit (afara de mine).

Domnul a poruncit:”voi sa nu judecati! Voi iubiti-va unii pe altii si sa iubiti inclusiv pe vrajmasii vostrii si nu judecati gandurile omului!” ceva de genul asta ca nu tiu minte prea bine textul Evangheliilor.

Foarte teolog si habar nu ai ce inseamna crestinismul... ca de ortodoxie, de Calea cea dreapta, stramta, fara vina pe ea si fara gresala nici nu poate fi vorba. V-ati luat drujba, bocancii de terorist cu varf si cu toc de otel si toporul in mana si dati cu barda-n copii, in sfintii ingerasi, mai rau ca Irozii.

Citat:
Iar despre scris la subiect tu nu esti ortodox si nu poti scrie corect, ca un ortodox. Tu nu stii ce scrii de fapt...
Oricine citeste poate constata facand cercetare pe firele de discutie cine e cel ce stie ce vorbeste si cine e teoristul obedient la teroristii lumii masoni si iez-uiti si la analizele pripite ala inchizitiei barmanghidonului.

Esti decat un flasnetar pripit repetor de pripeli care negi evidenta, negi asa ca iudeii lasi din vechime obedienti unui sinedriu viclean ce l-a rastignit pe Dumnezeu cu mana lui Pilat, negi lucrarea crestina a ortodoxiei si lucrarea Domnului Iisus-Cuvantul.

Uita eu imi cer iertare cui i-am gresit, inclusiv tie caci sunt vinovat, spun lucruri grele si grave care dor si iata ca te si iert caci nu sunt trimis sa judec pe cineva sau sa dau co toiagul Cuvantului in vreun suflet ci sa spun Adevarul si ceea ce cred.

Cred ca te-am iertat si pe tine si pe cei ce s-au pripit si au osandit cele 7Tr.Ap din pozitia mea de mirean ortodox din BOR. Am acest drept pentru ca eu cred in ele!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.04.2021 at 15:13:53.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 12.04.2021, 02:27:58
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Sectar ordinar care ti-ai facut un thread ca se lauzi pe tine.

Haide pune aici cele 5 conturi pe care ai fost banat si cauzele pentru care ai fost banat.

Asa, de dragul corectitudinii de care dai dovada in postul asta.


Din ce tin minte in 10 ani ai fost scos de 5 ori de pe forum si ai intrat pe usa din dos, pe diferite alte cai...

Cam ca lupul cum intra pe sub poarta, sarind gardul, pe geam sau pe unde poate, doar doar poate o rupe ceva din turma.


Din pacate nu au mai ramas moderatori/administratori care sa te mai vada.


Asa ca hai fa-ti si tu autocritica si spune conturile si de ce ai fost banat.

Ca deja postezi in victima perfecta... as adauga a propriei tale prostii si toxicitati.

Gura mica sectare.


Ti-ai primit de fiecare data ce ai meritat, o caracterizare corecta a ceea ce esti. Un sectar nerusinat dintr-o secta condamnata de BOR care se preumbla pe forumuri ortodoxe pretinzand ca este ortodox, si vanzand gogosi sectare si halucinatii produse de el, teorii si fizica semi-analfabeta.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.04.2021, 13:21:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectar ordinar care ti-ai facut un thread ca se lauzi pe tine.
Tie ti-am facut un thread ca sa nu deraiezi pe toate firele de discutie spre obsesiile si ”luptele” tale permitandu-ti sa-ti dai drumul si sa canti la flasneta veninoasa si ruginita repetand judecatile pripite ale sefilor lumii pe care ii idolizezi si devi un implinitor de blestem. Tot pentru tine am facut si threadul cu cele 7 Tr.Ap. pe care le socotesti trompete sectare in ciuda faptului ca au fost credinciosi care n-au apartinut de nicio secta! Acuma zici ca ma laud si ca am interese prozelite?

Nu sunt sectar ci mirean din poBOR deci sunt eventual un ortodox ordinar! Nu poti crede, nu vrei. Cu ce ma laud? Cu batjocurile cu care ma batjocuresti? Am dreptul sa raspund!

Citat:
Haide pune aici cele 5 conturi pe care ai fost banat si cauzele pentru care ai fost banat.
Cauzele pentru care am fost denigrat si bannat sunt necredinta marilor foarte teologi si magi de la apus care au vrajit echipa de postaci incat au devenit impreuna o haita vicleana si oarba care m-au incoltit si hartuit si vazand ca nu cad nicicum au parat la admin cu viclenie lucruri false ca sa-si apere si sa-si laude necredinta lor. Nu au crezut in Cele 7Tr.Ap. si nici ca Pamantul nu e glob sau planeta si pentru asta, pentru ca ei au crezut ce i-a invatat lumea si stiinta ei au aruncat pe mine toate minciunile si rautatile lor denigrandu-ma si sustinand la fiecare postare asa ca tine ca sunt: troll, nebun, sectant, eretic, antiortodox, rau, satana, bolnav, neputincios, prost, etc. si atunci am fost cenzurat pe nedrept fara sa am drept la aparare la admin sau la cei de pe forum. In ciuda faptului ca eu am fost agresat la fiecare postare si calomniat si denigrat, tot eu am fost cel infierat in mod proletar si bannat iar cei ca tine sustin acuma ca am antecedente si iata de aia nu trebuie sa fiu crezut ci batut in continuare.

Da, asta s-a intamplat in trecut si acum in loc cei de pe forum sa se ridice in contra ta si sa-ti ceara sa incetezi actiunile marsave, stau nepasatori si asista fara nicio atitudine la tonele de mizerii pe care mi le torni in cap de parca as merita.

Pai ce fac aici? Marturisesc pe Cele7Tr.Ap. ale Domnului si ca pamantul nu e glob nici farfurie. Cui gresesc marturisind adevarul?

Nu poti crede si pentru asta susti ca sunt sectant sau eretic sau demonizat sau rau sau toxic.

Ti-am spus ca te pripesti si te bazezi pe judecati pripite!!!

Citat:
Asa, de dragul corectitudinii de care dai dovada in postul asta.
Da, de dragul corectitudinii nu dau nume si iert haita care a lovit si a cerut din gat de lebada, tragand sirena lui roaita ca pisikaa calcata pe coacoada, bannarea mea, mintind ca agresez ortodoxia sau hulesc pe Dumnezeu. Defapt si din pacate sunt printre putinii care au mai ramas sa o sustina!

Citat:
Din ce tin minte in 10 ani ai fost scos de 5 ori de pe forum si ai intrat pe usa din dos, pe diferite alte cai...
N-am intrat pe usa din dos ci mi-am facut alt cont si am marturisit cine sunt de la prima postare sau din semnatura! Cei ce m-ai lapidat au iesit iata pe usa din dos! Nu mai au curajul sa revina. Prin lipsa lor isi recunosc vina!

Citat:
Cam ca lupul cum intra pe sub poarta, sarind gardul, pe geam sau pe unde poate, doar doar poate o rupe ceva din turma.
Lupul imbracat in haina ortodoxa, pripit, ce crede pripit cu obedienta in judecatile pripite ale sefilor rai striga lupul, prindeti lupul care rupe si dezbina turma. Pai turma se duce in prapastie caci a lepadat Cele7Tr.Ap. a lepadat Trimisii lui Dumnezeu in vremuri Apocaliptice, iar eu care veghez, latru ca un caine credincios ca sa auda ciobanii si sa se opreasca si sa nu sara ca porcii mistreti cu colti de arginti in prapaste cu turma cu tot! Dar ciobanii ortodocsi de azi sunt platiti si fug cand vine lupul ca sa fure, sa injunghie si sa prade-piarda asa ca doar Domnul-Cuvantul este Ciobanul care nu este platit. Lupul de azi striga lupii ca acum 2000 de ani, la fel si azi, istoria se repeta. Nimeni nu mai lupta cu minciuna si pacatul ci toti lupta contra dreptilor, frati contra frati, contra celor mai mici...

De ce nimiciti poporul Domnului sustinand ca nu-i mai puteti rabda?

Citat:
Din pacate nu au mai ramas moderatori/administratori care sa te mai vada.
Ma mir cum nu vede oameni ca tine si ca cei ca tine de acum cativa ani. Nu stiu cum accepta colegii ortodocsi (si eu sunt ortodox) sa fiu atat de calomniat, denigrat, blamat, haituit pe toate firele de discutie, agresat, prigonit,hartuit in ciuda faptului ca marturisesc Adevarul. Obedienta, lasitatea, egoismul, sau ce poate sta la baza faptului ca cu mine sunt ciuma si cu tine muma asa ca statul mafiot cu privilegiatii tortionari, politruci si securisti?

Citat:
Asa ca hai fa-ti si tu autocritica si spune conturile si de ce ai fost banat.
Le-am spus din primul moment: vsovi, vsovivi, vsovivivi, Trimisul si Moroco.
Nu am de ce sa ma ascund si nu am de ce sa pacalesc pe cineva. Cred tot ce am scris de pe toate aceste conturi asa ca poti analiza ce am scris in ultimii 20 de ani aici.

Citat:
Ca deja postezi in victima perfecta... as adauga a propriei tale prostii si toxicitati.
Daca pozam in victima nu mai reveneam, i-am iertat pe toti de fiecare data. Am inteles ca ei nu pot crede in Cele 7Tr.Ap. si nici in Teoria PacMan3D-nD in sensul ca pamntul nu e nici glob nici farfurie! Nu au Har ci necredinta!
Citat:
Gura mica sectare.
Nu-s sectar!!!... oricat repeti si oricat iti permite adminul (muma) sa minti si sa denigrezi in loc sa-ti atraga atentia ca te afli pe un forum ortodox in care nu sunt permise calomnia, insulta, porunca-ordinul-terorist si batjocuritor mai ales la adresa altor ortodocsi.
Citat:
Ti-ai primit de fiecare data ce ai meritat, o caracterizare corecta a ceea ce esti. Un sectar nerusinat dintr-o secta condamnata de BOR care se preumbla pe forumuri ortodoxe pretinzand ca este ortodox, si vanzand gogosi sectare si halucinatii produse de el, teorii si fizica semi-analfabeta
O mostra de batjocura de cea mai joasa speta la adresa mea tolerata de ”colegii” de pe forum...

Nu sunt nerusinat daca cred ca mirean din poBOR si in Cele 7Tr.Ap. si in Teoria PacMan3D-nD fabricata de mine sub Har cu atat mai mult cu cat acestea sunt cu Adevarul in timp ce pripitii care slujesc cu obedienta lumii si judecatilor pripite ale lumii sunt cu lumea nestiind ce fac atunci cand lovesc sustinand ca merit sa fiu lovit!

Merit? Pentru ca-mi fac datoria inaintea Domnului marturisind? Ce merit? Merit cuvintele tale iesite ca dintr-un vulcan mocirlos din necredinta ta si din judecatile pripite ca sa ma ia pripeala ta si sa mint si eu cot la cot cu tine, sa ”ma supun” si sa ma ”pocaiesc” pentru ca indraznesc sa spun ceea ce CRED?...Adevarul?

De ce sunt eu vinovat daca tu nu vrei sa crezi si sa respecti argumentele ( de ex. argumentul APA), minunile, viata sfanta, incoruptibilitatea, necolaborationismul, martirajul, proorociile implinite, multimile de martori, firea blanda, smerita si umilita... in cazul Celor 7 Tr. Ap?

Sunt eu vinovat de necredinta ta? Pai eu m-am straduit sa te respect si sa te conving de Adevar. Daca nu vrei sa auzi, sa vezi, sa crezi, de ce merit eu deversarea tuturor canalelor tale la adresa mea?

Nu cer bannarea nimanui si te iert in post caci in Romania e interzisa sclavia si cenzura si oricine are drept la opinie si marturisire si la raspuns la orice acuzare i se aduce.

Defapt de ce anume ma acuzi cu atata furie pripita?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.04.2021 at 13:58:29.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 12.04.2021, 17:37:06
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Exact asta face diavolul in Biserica.

Prinde pe vreunul ca tine, cu nebunii sectare, cu teorii si il baga in Biserica.

Si apoi asta incepe sa produca prostii, ca tine.

Citat:

Sunt eu vinovat de necredinta ta? Pai eu m-am straduit sa te respect si sa te conving de Adevar. Daca nu vrei sa auzi, sa vezi, sa crezi, de ce merit eu deversarea tuturor canalelor tale la adresa mea?
Din pacate esti condamnat de BOR si tu si secta ta ordinara.

Si de ani de zile repeti si refuzi sa accepti ca ESTI CONDAMNAT DE BOR.

Si arunci si improsti mizerie in BOR.

Si de fiecare data cand ti se spune ca esti un sectar condamnat incepi sa improsti cu mizerii in BOR.

Asta ai facut ani de zile si pe forum.


Ce iti zic eu continuu este ca esti condamnat de BOR. Ce zici tu continuu este ca nu te intereseaza, ca BOR sunt comunisti aserviti ca totul e o conspiratie.

Te victimizezi ca orice sectar nerusinat care nu intelege ca este doar o sluga a satanei trimisa in Biserica sa aduca tulburare.


De 10 ani de zile pe forum produci tulburare prin "crednita ta"...

Asta este problema ta
Reply With Quote
  #28  
Vechi 13.04.2021, 11:50:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Exact asta face diavolul in Biserica.

Prinde pe vreunul ca tine, cu nebunii sectare, cu teorii si il baga in Biserica.

Si apoi asta incepe sa produca prostii, ca tine.
Nu m-a prins diavolul cu nimic, nu sunt sectar, nu m-a bagat in biserica ci sunt botezat ortodox de la nastere, nu mi-a dat diavolul teorii si nu produc nicio prostie. Tot ce spui e o confuzie. Ma confunzi cu cei ca tine care din ortodoxie sustin teoriile globaliste sau farfuriste ale lumii ”stiintifice”. Astea tin de diavol deci ma confunzi cu tine, la tine s-ar potrivii mai degraba ce susti tu stiind tu ce face diavolul in Biserica!

Citat:
Din pacate esti condamnat de BOR si tu si secta ta ordinara.
Pe mine nu m-a condamnat nimeni si preotii din BOR in Har nu au oasndit cele 7 Sf.Tr.Ap. si nici oamenii sau ucenicii si poporul foarte credincios care le urmeaza invatatura si viata sfanta. Doar tu le socotesti trompete sectare. Trambitele nu au fost si nu sunt secte chiar daca inchizitia si justitia pripita si corcita cu sistemul terorist al lumii le-a osandit cu ura proletara si nu poate sa le sufere nimicindu-le si prigonindu-le asa ca tine. BOR a revenit asupra deciziilor pripite in cazul primelor 5 Trambite Apocaliptice, pe a 6-a nu au osandit-o nimeni iar pe a 7-a cand au oasndit defapt mai mult l-au oasndit pe Irineu Bistriteanul silnicindu-l apoi sa osandeasca si sa blesteme ce a uns, ce a zidit. El s-a supus si a rabdat silnicia si terorismul mai marilor lumii corcite, a sefilor rai si necredinciosi dar nu a condamnat cu inima sau cu sufletul sau cu mintea interioara ci cu inima a ramas alaturi de Trambite si de Hristos-Cuvantul asa cum este scris ca trebuie sa rabde crestinul, ortodoxul pe Cale, sa nu cumva sa loveasca in Dumnezeu sau in mai micii Sai, crestinul trebuie sa se supuna stapanilor vremelnici dar nu si cu inima si cu sufletul care ar trabui sa tanjasca cu dor dupa Domnul Iisus si stapanirea lui Dumnezeu. Tu esti obedient la o decizie pripita si slujesti blestemul-grija lumii, esti fricos si te dai mare si te lauzi, slujesti necredinta si corceala lumii! Repeti ca flasnetarul cu cruzime o decizie asemanatoare cu cea de acum 2000 de ani cand Ana si Caiafa au zis ”Acesta huleste” cand Domnul le-a raspuns ca vor vedea pe Fiul Omului venind pe norii cerului! Exact asta sustineti si voi, ca huleste!.. in ciuda evidentei si implinrii Apocalipsei, ca Domnul vine in Cuvant pe norii Cerului impreuna cu sfintii si scrie in Cartile Albe... pentru vremea aceasta si pentru sfarsit!

Citat:
Si de ani de zile repeti si refuzi sa accepti ca ESTI CONDAMNAT DE BOR.
Singuri v-ati condamnat! Pe mine nu m-a condamnat nimeni! (Nu zic c-as fi nevinovat!)

Citat:
Si arunci si improsti mizerie in BOR.
Cele 7 Tr.Ap. nu sunt mizerii si Teoria PacMan3D-nD nu e prostie si nu o arunc in BOR ci ca mirean ortodox din poBOR sciru pe un forum ortodox, marturisesc, imi fac datoria de crestin, cred ceea ce scriu.

Citat:
Si de fiecare data cand ti se spune ca esti un sectar condamnat incepi sa improsti cu mizerii in BOR.
Nu sunt condamnat si nu imprastiu cu nicio mizerie! Visezi, ma confunzi cu sectarii. Eu nu condamn mai marii din BOR dar nici nu vreau sa mint cu obedienta ci sustin ca deciziile respective prin care s-au condamnat cele 7 Tr.AP. sau Cuvantul lui Dumnezeu sunt pripite si se bazeaza pe marturii si argumente pripite! Nu stau in picioare si seamana cu sentintele pripite de acum 2000 de ani, venite din interese lumesti corcite cu sistemele teroriste, obedienta, negarea evidentei (minuni, martori multi-milioane, popor mult, vindecari, viata cuvioasa in saracie, smerenie, blandete, umilinta, HAR, iubire de Dumnezeu, credinta credincioasa, multa mila si empatie, proorocii implinite, ADEVARuri inicontestabile si multe multe altele care dovedesc incontestabil prezenta divina si nicidecum lucrarea satanei care lucreaza paca, trufie, neascultare, nesupunere si razbunare pripita pe cei alesi, pe cei trimisi).

Citat:
Asta ai facut ani de zile si pe forum.
Bineinteles, mi-am sustinut credinta odata ce m-am incredintat! Dupa ce am cunoscut cele 7 Tr.Ap. am realizat citind despre ele ca sunt de la Hristos-Cuvantul si nicidecum nu sunt vrednici de batjocura sau de judecata sau de osanda.
Nu pentru asta e forumul? Nu pentru a ne exprima parerile, credintele, intelegerile, teoriile? Sigur ca am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa va scot din minciunile lumii cu toate stiintele ei idolesti si viclene!


Citat:
Ce iti zic eu continuu este ca esti condamnat de BOR. Ce zici tu continuu este ca nu te intereseaza, ca BOR sunt comunisti aserviti ca totul e o conspiratie.
Nu mai interpreta si spune tu ce zic si ce fac. Tu esti pripit si eu marturisesc ortodoxia si Cuvantul!

Citat:
Te victimizezi ca orice sectar nerusinat care nu intelege ca este doar o sluga a satanei trimisa in Biserica sa aduca tulburare.
Sunt o inchipuire toate cuvintele tale si a celor necredinciosi asa ca tine la adresa mea si a teorie PacMan 3D-nD sau la adresa celor 7Sf.Tr.Ap? Nu ma victimizez ci sunt defaimat si urat si acuzat si judecat si osandit non stop si pe toate firele de discutie de cei necredinciosi asa ca tine care negand evidenta si nevrand sa creada prefera sa fie obedienti sefilor lumii care judeca si nimicesc pripit mai micii Domnului!

Adevarul aduce liniste, pace, bunatate si nicidecum tulburare sau dezbinare. Doar in sfintenie si-n Adevar vom gasi unitatea si pacea caci acolo locuieste Dumnezeu, in adunarile sfintilor, dreptilor, iubitorilor, ascultatorilor! Nu aveti cum sa intrati in odihna daca sunteti vrajmasi cu Trambitele lui Dumnezeu caci nu pe ele le osandati mereu ci pe Cel Care le-a uns si le-a trimis. ”Cine nu va primeste pe voi (Trambitele) pe Mine nu ma primeste si cine pe voi va uraste si va nimiceste, pe Mine ma uraste si ma distruge. ” ceva de genul.


Citat:
De 10 ani de zile pe forum produci tulburare prin "crednita ta"...
Sunt de 20 de ani aici. Doar cei tulburati si smintiti se tulbura si se smintesc. Asa sustineau si faceau propaganda si mai marii ideilor de acum 2000 de ani. ”Secta” asta si liderul lor produce tulburare in popor si creaza dezbinare si ne strica Legea si proorocii dta de Moise.

Credinta mea ca dar de la Dumnezea nu poate aduce decat ce ne da Dumnezeu prin ea... iar Dumnezeu prin Credinta Lui ne da Cale si putere si Har si viata sfanta spre Adevar si spre Cunoasterea lui Dumnezeu!

Citat:
Asta este problema ta
N-am probleme, imi stiu necazul, imi cunosc pacatele, nu sunt un sfant ci un mirean banal din poBOR ce cred si in Cele 7 Tr. Apocaliptice si in Cuv.LuiDumnezeu. Credinta nu este o problema ci ma incununeaza cu cat o am si o traiesc si o manifest. Problema reala e la tine si la voi si la cei ce rerererere-osanditi pripit si refuzati evidenta, refuzati argumentul APA sau toate argumentele trimise la voi de Dumnezeu ca sa Credeti si sa va intoarceti din pacatele si idolii lumii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.04.2021 at 12:08:08.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.04.2021, 16:25:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.262
Implicit Contiuare aici de pe firul cu hule.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
(((((Tu nu stii nimic despre mine dar emiti la nesfarsit pareri sigure-trufase-infailibile si te pronunti pe toate firele de discutie de parca ai sti ceva. Defapt tu ”stii” doar ca sunt sectant cand defapt nu sunt sectant ci mirean din BOR (care crede si in Cele7Tr.Ap.!) si de acolo, din necredinta ta tot circul.
Tin minte ca ai fost banat de (5-10 ori) ??? Pentru ... chestii.
Nu tii minte ci eu ti-am marturisit caci m-ai intrebat si atunci ti-am spus ca am fost bannat pe nedrept la insistenta unor exclusivisti si cenzuristi pripiti. Pentru ce? Pentru necredinta voastra (nu puteti si nu vreti sa credeti si in Cele7Tr.Ap.) si atunci eu sunt vinovat si ati devenit teroristi, tortionari, cenzuristi exclusivisti si v-ati inhaitat ca impreuna sa ma haituiti si sa ma hartuiti, sa ma denigrati si sa ma nimiciti exact asa cum procedezi tu mintind pe toate firele de discutie inchipuindu-ti ca-s sectant, deci pentru ura voastra de sectari. Eu nu-s sectar ci mirean din BOR care cred si in Cele 7 Tr.Ap. dar nu poti pricepe ca nici eu si nici Cele 7 Tr. Ap. nu au fost sectari si nu au format secte. Urasti secrarii si ma confunzi cu ei si nu te mai opresti din incercarile de intimidare si terorizare!!!

Citat:
Adica stie tot forumul despre tine, tot forumul s-a pronuntat, Biserica te-a scos afara, noi te-am scos afara, si tot pe unde poti... pe sub usa, pe horn, pe oriunde poti incerci sa iei chipul comunitatii, dar avand alte haine.
Nu s-au pronuntat decat niste pripiti trufasi si infailibili in necredinta lor. Adevarata biserica o marturisesc cei ca mine: ortodoxia si Cele7Tr.Ap. Voi ceilalti sunteti in blestem-grija lumii si ma huliti non stop si pe mine si pe Trambite si pe Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu. Nu stiti ce faceti!!!

Citat:
Si ca lupul, ai intrat pe sub gard, sau sarind gardul, cu tot felul de alte haine ca sa...
Am aceleasi haine ortodoxe de la botez si de la Credinta si in Cele 7 Tr.Ap.
Lupii tembeologi sunt cei ca tine, cei trei crai-magi de la apus, niste gazde naive de virus de unde se da atacul, se pripesc si lovesc la nesfarsit fara sa se poata opri nestiind cui slujesc (minciunii, lumii, necredintei).

Citat:
Gura mica, te cunoaste tot forumul, nu eu te-am excomunicat...
Tu ai gura mare pe toate firele de discutie deviind in analize pripite la adresa mea! Deci ar fi cazul ca tu sa taci si sa nu mai agresezi pana nu-ti cad toti dintii. Daca totusi vrei sa ma osandesti la nesfarsit caci altfel nu poti atunci fa-o pe firul asta. Nu vrei.

Te crezi Torquemada si te pripesti mereu ca lasii avand impresia cacei de pe forum sau BOR sau sfintii sunt alaturi de tine ca sa excomunice mireni, Trambitele sau chiar pe Domnul Hristos-Cuvantul. Preotii sunt excomunicati daca indraznesc sa calce canoanele si sa corceasca credinta ortodoxa cu toate credintele si stiintele false ale lumii. Mirenilor li se da o anatema-de-casa daca fac rele si nu mai iubesc pe Domnul Iisus Hristos si nu mai vor sa faca mila. BOR si ortodoxia nu silniceste si nu alunga si nu da afara pe nimeni din biserica!!!

Tu esti pe dinafara de ortodoxie, la fiecare postare te auto-excomunici dovedindu-te cazut in ispita si in judecata, te crezi mare ca un judecator cand Domnul nu a venit sa judece ci sa mantuie. Te crezi in inchizitia ortodoxa care s-a pus pe excomunicat Trambitele Apocaliptice si pe Iisus. BOR nu l-a condamnat decat pe Irineu silnicindu-l sa-si auto condamne lucrarea si binecuvantarea din pricina celor ca tine care pripiti nu au crezut si au osandit pentru ca n-au primit minuni si semne ca sa creada!

Asta e vina mea pe forum si a Celor7Tr.Ap.: necredinta ta! Te umfla si plezneste pe toate firele de discutie deviind spre analizarea mea pripita caci grijalumii-blestemul-hula-laudarosenia nu te lasa ci te orbeste ca sa te razbuni pripit pe sectanti in ciuda faptului ca nu-s sectant ci mirean din BOR.

Nu te mai umfla poruncidu-mi sa tac pe un forum de discutii caci devi penibil!
Nu-mi esti stapan si iata contrazici prin poruncile tale pripite chiar sensul existentei unui forum de discutii.

Te crezi mare ortodox dar te dovedesti doar un mare terorist, un habarnist, un flasnetar pripit care tragi la haita, la comunis, la asociere spre lovire si nimicire.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.04.2021 at 16:43:39.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 19.04.2021, 16:50:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Toti "e rai".

Doar sectarii din nip e buni.

Esti o victima a sistemului bor.

Te-a exclus bor pe nedrept si te-a condamnat impreuna cu secta ta nerusinata.

Iar acum ca sa dovedesti ca esti pe aratura te-ai inhaitat cu platistii si elucubrezi nebunii pe forum.

Nu esti capabil sa tii calea cea dreapta. Esti inafara bisericii.

Esti un sectar nerusinat care aduce nu tulburare ci nerusinare obraznica si tupeu.

Cum iti.permiti tu sa denigrezi ierarhia sa iifaci aserviti si comunisti?

Cum iti permiti sa denigrezi dogma.si sa o faci mincinoasa sa spui ca dogmanip e corecra.

Cum iti permiti nerusinatule sa amagesti oamenii cu visari sectare?


Tu ai o problema la radacina, daca nu e nip e platismul, daca nu e platismul e altceva. Tu esti ratacitul prin definitie. Esti prin aratura pe undeva.

Sunt sigur ca in decursul timpului ai "aparat cu mare aplomb" tot felul de prostii si ineptii ordinare.

Tu nu esti calificat nici sa scrii ce sa iti dai cu parerea despre dogma si fizica. Tu nu ai 4 clase in domeniile despre care vorbesti nu ai limbajul si cunostintrle.necesare dar cu mare aplomb ... faci teorii despre fizica-literara. O fizica din aia descriptivo-sectara in care dai din gura despre apa plata dar nu stii ce e gravitatia.

Mai usor cu fudulia ca la prostie ti-o adaugi si pe asta.

Last edited by gpalama; 19.04.2021 at 16:54:34.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare