Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.03.2016, 17:18:53
sergiuran's Avatar
sergiuran sergiuran is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.03.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Urbanophon Vezi mesajul
Eu stiu ca "fiii lui Dumnezeu" sunt urmasii lui Set si "fiii oamenilor" sunt urmasii lui Cain.
Foarte posibil sa fie si asa. Sunt foarte curios ce era acel semn pus lui Cain? Clar nu e vorba de vre-un semn pe frunte sau ceva in genul. Si atunci ce e? Sa fie cumva o modificare genetica? Pt ca din cate imi dau seama acesti uriasi au fost urmare a modificari genetice. Oamenii nu au fost facuti sa aiba inaltimi de 20 de metri. Si nu numai uriasi, foarte multe alte vietati au fost modificate. De aceea si Dumnezeu cand a ales animalele pt arca a ales pe cele 'curate' adica nemodificate genetic. Iar cele modificate probabil puteau fi folosite pt hrana. Evident, astea sunt speculatii la limita ereziei, daca nu peste. Cert e ca nu stim nici in ziua de azi dupa atatea mii de ani despre ce vorbeste acea carte enigmatica numita Biblia. Acest lucru in sine e graitor.
Citat:
În prealabil postat de Urbanophon Vezi mesajul
Apropo de uriasi, dadusem mai de mult peste un articol cum ca s-ar fi descoperit ceva schelet de om urias. Acum, eu sunt sceptic cand vine vorba de veridicitatea informatiilor de pe cine stie ce site-uri fantoma.
Nu am nevoie de nici un fel de oase sa-mi demonstreze ceva. Scrie in Biblie, e suficient. (Stiu, a sunat aiurea pt necredinciosi, dar asta e...)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.05.2016, 00:10:06
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.crestinortodox.ro/editori...ii-137192.html
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 17:12:08
Cine a citit "Vanga" de Krasimira Stoianova? Adriana Cluj Generalitati 10 19.10.2010 15:43:59
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 08:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 23:06:45