Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #23  
Vechi 20.10.2010, 20:18:44
Elesya Elesya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Locație: intre doua nemuriri
Religia: Ortodox
Mesaje: 169
Implicit exemple

Rodica50
Vina o poarta familia din care provine persoana- vorba romaneasca"Aschia nu sare departe de trunchi" spune multe.


Draga mea iti dau 2 exemple...si tragi singura concluzia si daca nu-ti place ce scriu , te las sa-mi dai bataitza, pt nu stiu dc dar chiar te admir , cu toate ca uneori ne incontram...
Deci....Ana , o prietena de-a mamei , fata de preot , cu viata exemplara s-a casatorit cu profesor de matematici al carui tata era un medic de renume pe atunci...Ana s-a facut medic pediatru si s-a casatorit cu un barbat care era avocat , culmea din familie de preoti(tatal) iar mama Prof, univ....bine educat, chipurile bland , bun credincios....Au avut doi copii...INSA...dupa niste ani , sotul anei , un animal a inceput sa o bata intre doua rugaciuni...Zicea ca e posedata...si ca asa o "vindeca''....Stii care e finalul povestii? Fiica ei cea mare n-a suportat si s-a sinucis...In jurnalul pe care il tinea , stii ce scrisese? :Cum dintr-un tata atat de credincios...si o mama credincioasa a putut iesi un monstru fanatic precum tatal meu?"

Un medic eminent din urbea mea(A) , cunoscut pt credinta lui , blandetea si intelepciunea lui, are doi baieti...Unul a devenit tot medic..celalalt ...asasin....

Deci...cum e cu aschia?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42