Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.08.2011, 23:08:59
viorela viorela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.11.2007
Mesaje: 2
Implicit brimcovenii

am citit cu lacrimi articolul

http://www.crestinortodox.ro/sarbatori/sfintii-martiri-brancoveni/cum-fost-descoperite-trupurile-brancovenilor-69196.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.08.2011, 02:59:21
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da, e minunat si induiosator... pe mine m-a impresionat mai mult cum Constantin Brancoveanu si-a convins fiul cel mic, care era speriat si gata sa cedeze, sa accepte martiriul...sa accepte sa i se taie capul. Nici nu vreau sa-mi imaginez cat de greu poate fi pt un parinte sa faca asta...

Si Doamna Marica a fost luminata de Dumnezeu, fara doar si poate... nu doar la gasirea trupurilor ma refer, ci la multimea treburilor administrative ale averii cu care ea se ocupa... nici in ziua de azi nu e usor pt o femeie sa faca asa ceva, pe atunci, cand drepurile femeii erau cu foarte mult mai putine era aproape imposibil.Dar ea cu ajutorul lui Dumnezeu a reusit...

... ce conducatori am avut, si unde am ajuns acum...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.08.2011, 03:02:42
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

p.s.-vezi ca se gasesc multe poze cu icoane ale lor online, poti sa iei sa-ti faci icoana. Si si acatistul lor se gaseste de cumparat. Numai bine!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.08.2011, 03:11:28
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

uite un articol cu mai multe detalii istorice, ultima parte dintr-un sir de articole despre ea, pe care le gasesti in ziarul Prahova (online)

http://www.ziarulprahova.ro/stiri/cu...rancoveanu-iii
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre trupurile inviate in patristica Mihnea Dragomir Sfinti Parinti (Patrologie) 99 29.05.2012 14:09:59
Am fost la o adunare a NP elenavioletacocos Secte si culte 91 22.11.2010 14:53:02
Erau Adam si Eva cu trupurile goale in Rai inainte de cadere? mihailt Generalitati 15 13.02.2010 00:07:10
DE CE A FOST HAM BLESTEMAT Laurentiu Generalitati 8 18.08.2007 13:03:42