Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 22.10.2012, 21:44:24
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Va multumesc ,bunii mei crestini ,ptr tot si toate ,cuvintele nu pot exprima ce simt si ce urmeaza in inima mea obosita de chin si suferinta ,....d-zeu sa ma ajute si sa ne intareasca sa facem fata cheltuieliilor si datoriilor cu care am ramas ,...doamne ajuta
Tot timpul am ezitat sa o ajut pe rebecca nu stiu de ce .Desi imi era f mila de ea. Dar m-am gandit ca rugaciunile noastre o vor ajuta si acum se vede valoarea lor,cand ea este in ceruri
Acum ea e inconjuratab de toate rugaciunile celor care nu au avut bani,dar au avut un gand bun pt ea
Spuneti mi cat va trebuie la inmormantare si va trimit eu
Dumnezeu sa o odihneasca
Reply With Quote
  #242  
Vechi 22.10.2012, 21:51:33
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit multumesc

Suntem foarte datori si banii care-i vom primi de la primarie nu ne ajunge sa ne dam datoriile si o simpla mormintare costa cam atit cit eu nu pot sa cer nimanui ptr ca nu este decent si corect ca sa cer.Dar as fi forte bucuroasa si recunoscatoare daca as primi ajutorul cuiva .D-zeu sa va rasplateasca , PTR OFERTA DV-STRA nu avem nici un ban si nu am putut sa o scoatem de la morga nu ne mai imprumuta nimeni ,.......AJUTATI-NE CEI CARE VRETI SA O MORMINTEZ CRESTINESTE CA PREA A DUS LIPSA DE TOATE ,.....
Reply With Quote
  #243  
Vechi 23.10.2012, 09:10:25
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Dumnezeu sa va intareasca si sa va ajute sa treceti cu bine de aceasta incercare,cat despre Rebecca,sunt convinsa ca sufletelul ei curat si-a gasit linistea si este acum alaturi de ingeri!

__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 23.10.2012 at 09:13:55.
Reply With Quote
  #244  
Vechi 23.10.2012, 14:42:13
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Vă rog să primiți condoleanțe și din partea mea. Dar, din păcate, nu am cum să vă ajut cu bani.
Reply With Quote
  #245  
Vechi 23.10.2012, 17:39:15
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Rebecca azi,

Azi Rebecca a fost scoasa din morga cu ajutorul unui bun crestin care mi-a trimis bani ptr sicriu si cele necesare ,...incercam sa ne limitam la cit se poate de putin ca sa o putem ingopa crestineste, va multumesc tuturor celor care m-au ajutat si mi-au inteles suferinta ,.....celor care m-au jignit si nu au crezut in suferinta mea le doresc sa fie iertate de D-zeu ,...A AVUT SANSA SA MAI TRAIASCA ,DAR SUNTEM MULT PREA SATRACI CA SA FI PUTUT DA MEDICIILOR BANI SA SE OCUPE DE EA.AM CERUT MEREU CU DISPERARE SA FIU AJUTATA ,DAR ASTA ESTE ,....NU VA MAI SUFERI NICIODATA ,........ZILE INTREGI NU PUTEAM SA-I OFER NICI MACAR STRICTUL NECESAR SA FIE ALIMENTATA SI INGRIJITA MAI BINE ,..
Reply With Quote
  #246  
Vechi 24.10.2012, 15:50:09
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

DUMNEZEU sa o odihneasca in pace pe Rebeca,iar familiei sincere condoleante si multa putere pentru a trece peste aceasta mare suferinta.Doamne Ajuta!!!! DUMNEZEU SA O IERTE!!!.....si pe noi toti deasemenea....
Reply With Quote
  #247  
Vechi 25.10.2012, 15:46:40
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Misiune indeplinita

Este f. Trist ca nu am avut conditii financiare sa o ajutam mai mult ,ceeace a contat mult credeti-ma ,......D-zeu ne va invata sa traim fara ea ,ptr ca nu stim ce este viata fara suferinta si greutati.Domnul ne-a ales pe noi ,a fost o cinste si o onoare ptr noi sa facem ceeace am facut ,...nu oricine este ales ptr aceasta misiune divina pe pamint ,de avea grija de un inger,....Doamne ajuta

Last edited by bogman margareta; 25.10.2012 at 21:03:00.
Reply With Quote
  #248  
Vechi 02.11.2012, 10:48:40
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Recunostinta

Doamne, Dumnezeul nostru, cel care nu ne lasi singuri si imparatesti pentru noi, vin cu multumirile mele pentru toate binefacerile pe care le am de la tine si pentru toatea convingerea pe care o am ca Existi si Esti viu, ocrotindu-ne chiar si cand gresim. Iti multumesc, Doamne, pentru toate acestea si ma rog Tie, iarta-ma pentru toata gresala de voie si fara de voie si da-mi mie, pacatoasa, puterea de a intelege si de a Te urma in toata viata asta si sa fiu primit, la sfarsit, intr-un colt din imparatia Ta. Amin.
Reply With Quote
  #249  
Vechi 03.11.2012, 10:27:52
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Rugaciune

Doamne,iti multumesc tie pentru toate,pentru bunatatea si mila ta.Iarta-ma Doamne pentru pacatele mele,pentru toate zilele mele pe care le-am trait in intuneric,fara sa vad lumina ta.Ajuta-ma Doamne sa pun inceput bun vietii mele,sa-mi intaresc credinta si sa fac voia ta.Fereste Doamne de primejdii pe mine si familia mea si izbaveste-ne pe noi de tot necazul si nevoia,ca tu Doamne toate le poti cate le voiesti,ca mare este puterea si slava ta.Umple sufletul meu de bucuria iubirii tale Doamne. Doamne,cred,ajuta necredintei mele!...AMIN
Reply With Quote
  #250  
Vechi 03.11.2012, 22:32:11
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Azi Rebecca a fost scoasa din morga cu ajutorul unui bun crestin care mi-a trimis bani ptr sicriu si cele necesare ,...incercam sa ne limitam la cit se poate de putin ca sa o putem ingopa crestineste, va multumesc tuturor celor care m-au ajutat si mi-au inteles suferinta ,.....celor care m-au jignit si nu au crezut in suferinta mea le doresc sa fie iertate de D-zeu ,...A AVUT SANSA SA MAI TRAIASCA ,DAR SUNTEM MULT PREA SATRACI CA SA FI PUTUT DA MEDICIILOR BANI SA SE OCUPE DE EA.AM CERUT MEREU CU DISPERARE SA FIU AJUTATA ,DAR ASTA ESTE ,....NU VA MAI SUFERI NICIODATA ,........ZILE INTREGI NU PUTEAM SA-I OFER NICI MACAR STRICTUL NECESAR SA FIE ALIMENTATA SI INGRIJITA MAI BINE ,..
Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Este f. Trist ca nu am avut conditii financiare sa o ajutam mai mult ,ceeace a contat mult credeti-ma ,......D-zeu ne va invata sa traim fara ea ,ptr ca nu stim ce este viata fara suferinta si greutati.Domnul ne-a ales pe noi ,a fost o cinste si o onoare ptr noi sa facem ceeace am facut ,...nu oricine este ales ptr aceasta misiune divina pe pamint ,de avea grija de un inger,....Doamne ajuta

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Doamne, Dumnezeul nostru, cel care nu ne lasi singuri si imparatesti pentru noi, vin cu multumirile mele pentru toate binefacerile pe care le am de la tine si pentru toatea convingerea pe care o am ca Existi si Esti viu, ocrotindu-ne chiar si cand gresim. Iti multumesc, Doamne, pentru toate acestea si ma rog Tie, iarta-ma pentru toata gresala de voie si fara de voie si da-mi mie, pacatoasa, puterea de a intelege si de a Te urma in toata viata asta si sa fiu primit, la sfarsit, intr-un colt din imparatia Ta. Amin.

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Doamne,iti multumesc tie pentru toate,pentru bunatatea si mila ta.Iarta-ma Doamne pentru pacatele mele,pentru toate zilele mele pe care le-am trait in intuneric,fara sa vad lumina ta.Ajuta-ma Doamne sa pun inceput bun vietii mele,sa-mi intaresc credinta si sa fac voia ta.Fereste Doamne de primejdii pe mine si familia mea si izbaveste-ne pe noi de tot necazul si nevoia,ca tu Doamne toate le poti cate le voiesti,ca mare este puterea si slava ta.Umple sufletul meu de bucuria iubirii tale Doamne. Doamne,cred,ajuta necredintei mele!...AMIN

Noi nu reprezentam nimic. TOT ce e aici, e o amagire. Doar Dumnezeu te poate ajuta. Nu te ruga in fata noastra, care suntem mici, limitati, pacatosi si cu problemele noastre, ci in fata lui Dumnezeu, fara sa te stie nimeni. Abia atunci vei simti AJUTORUL. Paradoxal, nu sunt dusmanul tau... As vrea sa intelegi asta...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 12:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 04:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 11:13:17