Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #28  
Vechi 11.12.2009, 14:30:14
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit In mesajele mele eu i-am "evreului" ca printre evrei sunt si ticalosi, dar el nu inte

In mesajele mele eu i-am "evreului" ca printre evrei sunt si ticalosi, dar el nu intelege asta. El percepe orice mesaj care critica UNII evrei ca un atac la adresa lui. Slava Domnului sunt printre romani ticalositi, dar pt asta nu trebuie sa aduci oprobii intregului popor romanesc... Si este bine ca toti cei buni (indiferent de natie) safaca front comunsi sa lupte impotriva celor falsi, tirani si stapaniti de mercantilism; prea mult mercantilism.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ei, hai, hai! Pentru cauza voastra exista dovezi, iar pentru cauzele altor popoare care sufera ori au suferit din cauza unor conationali de-ai tai nu exista dovezi! Aceasta este o tactica evreiasca bine cunoscuta. Ana Pauker, poate nu stii ca asista la maltratarea celor mai valorosi intelectuali romani inchisi fara vina in temnitele de la Pitesti si in alte inchisori. Si ca ea au existat mai multi. Fireste ca nu-ti pot reprosa tie greselile acestora. Dar trebuie sa stii. Multi romani au fost ucisi ori au fost batjocoriti in temnitele comuniste pentru ca erau intelectuali romani crestini. Sfintii Inchisorilor de la noi stiu cel mai bine. Floarea natiunii romane. Exista marturii, exista intelectuali care au scris carti in legatura cu ceea ce s-a petrecut acolo. Si pe noi, romanii, aceste realitati ne dor. Fa un efort si procura-ti cartea ,,Intoarcerea la Hristos'' de Ioan Ianolide. Ioan Ianolide a fost un supravietuitor al temnitelor comuniste. Si mai sunt si alte dovezi si alte carti.

Dar exista si un Nicolae Steinhardt, un evreu de isprava care s-a crestinat si care a i-a respectat pe romani. De asemenea nici el nu e un caz singular. Exista multi oameni de rand evrei cumsecade. Politicienii vostri cred ca pun gaz pe foc in povestea referitoare la antisemitism. Dar eu te consider un evreu de rand. Daca esti politician, spune-mi.

Iar cu expresia ,,javra antisemita'' nu sunt de acord.
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mărturisire de credinta impotriva Ecumenismului (!!) colaps Generalitati 72 27.12.2015 03:21:26
O marturisire tulburatoare florin.oltean75 Generalitati 95 23.05.2013 14:47:45
Despre spovedanie sau marturisire-mihail florin ionut12 Generalitati 1 21.11.2010 14:59:40