Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #361  
Vechi 07.07.2010, 02:32:45
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dragos - NL Vezi mesajul
deci hainele... si mesajele... de pe ele... sau tatuajele.

tu intelegi in esenta ce vrea sa zica vorba aia ca "nu haina il face pe om"?

intrebarea e retorica: sigur ca intelegi. atunci inseamna ca nu aplici judecata de valoare la fel pentru toti, adica umbli cu masuri false, le ajustezi dupa cum iti convine.

deci ceva-ceva e clar ca nu intelegi.
De fapt, proverbul spune: 'Haina il face pe om'

P.S.:in ceea ce tine de postarile tale, sunt, in principiu, de acord cu tine:)
  #362  
Vechi 07.07.2010, 02:39:49
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de orenda Vezi mesajul
Un om care vrea sa reuseasca in viata nu-si intuneca mintea cu prostii.
Musica Rock ii facuta in general pentru oamenii ignoranti.

In general acesti oameni au idei irrationale,se drogheza si citesc ca prostii teoriile lui Nietzsche.

Imi pare rau daca offensez pe cineva dar s-a constatat ca personalitatea uni om si musica care o asculta au legatura foarte puternica una cu alta.
Hmmm... am aflat peste noapte ca sunt ignorant, ca am idei irationale, ma droghez si citesc Nietzsche. Si eu habar n-aveam de asta.
Eu stiam altceva despre mine: ca sunt amabil, politicos (cu cei care merita), ca ma gandesc la viitorul meu si la cariera mea... Ce-i drept, sunt cam dezordonat. Aaa, da, si tocmai am fost la concertul de pe 26 iunie, unde au cantat Slayer, Anthrax, Megadeth si Metallica. Probabil ca in noaptea aia am capatat 'calitatile enumerate in primele randuri. Mda.. posibil.

P.S.: imi pare rau daca am fost ironic, insa nu m-am putut abtine. Imi place sa fiu si rautacios uneori
  #363  
Vechi 07.07.2010, 02:49:38
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Eu nu am atacat, eu am reactionat.

hehe..
Tocmai ai spus ceva f interesant si anume faptul ca 'ai reactionat'. Normal ar fi fost sa 'raspunzi' la acel atac, si nu sa reactionezi. Omul atunci cand reactioneaza nu se gandeste prea mult la ceea ce face. In schimb, atunci cand raspunde, lucrurile stau cu totul altfel. Insa noi cam asta facem mereu cand nu ne convine ceva: reactionam.

P.S.: offtopic, again... sorry:|
  #364  
Vechi 08.07.2010, 20:17:43
orenda orenda is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Hmmm... am aflat peste noapte ca sunt ignorant, ca am idei irationale, ma droghez si citesc Nietzsche. Si eu habar n-aveam de asta.
Eu stiam altceva despre mine: ca sunt amabil, politicos (cu cei care merita), ca ma gandesc la viitorul meu si la cariera mea... Ce-i drept, sunt cam dezordonat. Aaa, da, si tocmai am fost la concertul de pe 26 iunie, unde au cantat Slayer, Anthrax, Megadeth si Metallica. Probabil ca in noaptea aia am capatat 'calitatile enumerate in primele randuri. Mda.. posibil.

P.S.: imi pare rau daca am fost ironic, insa nu m-am putut abtine. Imi place sa fiu si rautacios uneori
Imi pare rau,nu am vrut sa fiu atat de extrem.
Defapt nu m-am gandit ca pot fi luat atat de serios, cand am zis aceste lucruri am vrut sa atrag un punct.Nu vreau sa zic ca fiecare persoana care asculta aceasta muzica face toate din acele lucruri(xD LOL).


Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Probabil ca in noaptea aia am capatat 'calitatile enumerate in primele randuri. Mda.. posibil.
Foarte probabil,am ascultat si eu aceasta muzica si m-a atras energia care o avea.Eu cred ca ne asociem cu cea ce suntem.
Muzica,hainele,gusturile noastre reflecteaza personalitatea noastra.
  #365  
Vechi 09.07.2010, 07:00:33
Dragos - NL Dragos - NL is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2010
Mesaje: 41
Implicit

domne, ideea asta cu hainele care reflecta personalitatea inseamna o singura mentalitate: judeci dupa aparente.

mai explicit: da, unul pe strada imbracat in negru (eventual cu tricou Iron Maiden) nu e manelist. clar!

atat reflecta, personalitatea sa pana aici. dar inca nu ai aflat ce are tipul respectiv in suflet sau in minte, daca este generos, iertator, daca pricepe repede sau cum te intelegi cu el la prima vedere, daca e un tip proactiv sau flegmatic etc.

lasati-ma cu bazaconiile astea inchipuite.
  #366  
Vechi 09.07.2010, 15:08:36
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Hmmm... am aflat peste noapte ca sunt ignorant, ca am idei irationale, ma droghez si citesc Nietzsche. Si eu habar n-aveam de asta.
Eu stiam altceva despre mine: ca sunt amabil, politicos (cu cei care merita), ca ma gandesc la viitorul meu si la cariera mea... Ce-i drept, sunt cam dezordonat. Aaa, da, si tocmai am fost la concertul de pe 26 iunie, unde au cantat Slayer, Anthrax, Megadeth si Metallica. Probabil ca in noaptea aia am capatat 'calitatile enumerate in primele randuri. Mda.. posibil.

P.S.: imi pare rau daca am fost ironic, insa nu m-am putut abtine. Imi place sa fiu si rautacios uneori
Pai nu-l mai citi pe Nietzsche!
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
Este sclavia un pacat ? Viceroy Morala Crestina 42 23.02.2015 12:35:30
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31
este pacat sa fac otoplastie? sweety Generalitati 34 29.03.2009 00:38:55