Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Slujba inmormantarii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.02.2013, 00:04:57
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Scuza-mi miopia, dar nu vad dragostea in tot ce ai scris.
Ai dona un locusor iar de pe restul ai scoate un profit bunicel, nu-i asa, care doar hrana pentru saraci nu vad sa ajunga.

In chestiuni din astea prefer sa am incredere intr-un singur "SRL" cum il numesti tu decat in altele cateva zeci facute evident pentru profit personal.

Eu am incredere ca banii Bisericii ajung in mare parte acolo unde trebuie, iar de cei care deturneaza ceva, are grija Dumnezeu in care am incredere mai multa decat in Ministerul Finantelor.
AlinB,cu scuzele de rigoare,dar,celor "miopi",nu stiu ce le-as mai putea expune...
Te scuz insa,pt ca tu,"miop"fiind,evident ca n-ai cum sa vezi ceea ce vad eu ,si ceea ce vad si aud multi crestini "ortodocsi",care prefera sa ramina "Ortodocsi", admirind in aplauze si plecaciuni, "caleasca de aur" a preafericitului(precum si multimea de "calesti de aur" ale STAFF-ului),cu multi cai putere sub "capota",fara sa-si dea seama ca aceasta -caleasca de aur-,tocmai a fost cumparata din banii lor...Si nu e vb doar despre "caleasca de aur" ,dar..sa lasam!
As putea sa-ti raspund cu mult mai explicit,dar nu e cazul...
Cit despre locusorul de veci din Cimitirul meu Privat,despre care vorbeam in postarea anterioara,afla ca n-ar fi doar unul. Habar n-ai cam citi ar putea muri de ciuda!!!...Dar,nu-i bai! Sint generoasa!...
Reply With Quote
  #32  
Vechi 06.02.2013, 06:54:51
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Și modestă, așa cum îi stă bine unei muieri creștine.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.02.2013, 13:27:35
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Și modestă, așa cum îi stă bine unei muieri creștine.
Dap'...
DragosP,esti pretios pt mine. Asa ca nu-ti voi raspunde cu primul gind care "m-a taiat",cind am citit chestiunea cu "muierea crestina",legat de "modestia" mea ,la care faci referire...
Si..ho!..nu dati ghes sa muriti,nici voi p-aici,ca nu stiu daca ati inteles:eu INCA nu am un Cimitir ,asa ca nu va pot oferi locurile de odihna,oricita larghete de inima as avea.Ci,doar vreo cruce de pus la capatii,in cazul in care v-ati multumi cu aceasta...Va promit s-o pictez,si s-o ornez frumos (canonic!!..),si ,la cerere,sa adaug citate (de-ale voastre,de pe-aici!!!),spre aducere aminte,vesnic,celor dragi ai vostri,de barbatii desavirsiti care sinteti...Si nu muriti toti odata,ca-mi trebe vreme de chibzuiala,ca inca ma desavirsesc intr-ale mestesugului...

Cu modestie,
Ivana
Reply With Quote
  #34  
Vechi 06.02.2013, 13:38:04
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

http://dexonline.ro/definitie/muiere
E cuvânt latinesc, nu e înjurătură neaoșă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #35  
Vechi 06.02.2013, 13:53:10
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
http://dexonline.ro/definitie/muiere
E cuvânt latinesc, nu e înjurătură neaoșă.
Multam' fain!,omule.Insa,nu trebuia sa ma trimiti la DEX,ca nu-i cazul!.. Stiu ca nu-i injuratura,si stiu si "am prins" sensul ei,din mesajul anterior...
Bucurie de la Domnul meu,Hristos,iti transmit! Iar acum..ma retrag sa ma reculeg,si mai ales sa cujet la invataturile lui "Neagoe Basarab",catre...
Ivana
Reply With Quote
  #36  
Vechi 06.02.2013, 15:12:10
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Fă-ți un plan de afaceri.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #37  
Vechi 06.02.2013, 17:59:31
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Inca o dovada ca BOR este si o mare masina de facut bani. Fugiti din babilon !
Reply With Quote
  #38  
Vechi 06.02.2013, 18:52:45
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ia-o tu înainte!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #39  
Vechi 06.02.2013, 19:25:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ivanacristescu Vezi mesajul
AlinB,cu scuzele de rigoare,dar,celor "miopi",nu stiu ce le-as mai putea expune...
Te scuz insa,pt ca tu,"miop"fiind,evident ca n-ai cum sa vezi ceea ce vad eu ,si ceea ce vad si aud multi crestini "ortodocsi",care prefera sa ramina "Ortodocsi", admirind in aplauze si plecaciuni, "caleasca de aur" a preafericitului(precum si multimea de "calesti de aur" ale STAFF-ului),cu multi cai putere sub "capota",fara sa-si dea seama ca aceasta -caleasca de aur-,tocmai a fost cumparata din banii lor...Si nu e vb doar despre "caleasca de aur" ,dar..sa lasam!
As putea sa-ti raspund cu mult mai explicit,dar nu e cazul...
Cit despre locusorul de veci din Cimitirul meu Privat,despre care vorbeam in postarea anterioara,afla ca n-ar fi doar unul. Habar n-ai cam citi ar putea muri de ciuda!!!...Dar,nu-i bai! Sint generoasa!...
Pai nu e stilul tau sa fii explicita.
Mai bune sunt mormaielile infundate, cu injuraturi cosmetizate si apropouri deocheate la adresa BOR si nu doar.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 06.02.2013, 21:15:00
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Chiar nu vad legatura cu subiectul, cu restul despre care stii si mai putin,cu atat mai putin.

Sa inteleg ca ai reusit sa iesi din secta aia de unde dadeai lectii pana acum cateva saptamani?
Acum poti sa ne spui si noua confesiunea?
Nu de alta dar mi se pare ca vindecarea este departe de a fi completa.
Am toata nadejdea ca intr-o buna zi vei afla si tu ca Mila lui Dumnezeu nu e un simplu motiv de bisnita sub felon si epitrahil. Spre binele tau, iti doresc ca sa gusti din acesta Mila, cat mai curand posibil!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Efectele televiziunii asupra mintii umane jenica Generalitati 54 24.05.2011 23:18:13
Introspectie asupra ce inseamna sa renunti la Dumnezeu patinina34 Generalitati 22 14.05.2009 10:16:32
Perspectiva crestin asupra sportului.. florinbrasov0 Generalitati 16 26.03.2009 12:45:09
Impactul religiei asupra copiilor suntunOM Biserica Ortodoxa Romana 32 02.09.2007 18:32:05