Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.07.2015, 11:17:08
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit Interpretam visele s-au nu

Interpretam visele s-au nu?Din cate am citit pe net nu e bine sa rastalmacim si sa dam crezare viselor doar daca visam ceva de 3 ori consecutiv atunci vine de la Dumnezeu!Dar daca am visat un Sfant ca ne indeamna sa ne rugam lui?dar cand visam ori marti noapre spre miercuri ori joi noepte spre vineri ca avem in curte ingroopat argintul viu,visam serpi,visam ca ne musca cainii!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.07.2015, 11:19:02
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Patricia ce-ar face în acest caz?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.07.2015, 13:11:20
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Nu cred ca trebuie interpretate visele, iar atunci când luam o anumita decizie sau ne formam o anumita convingere sau opinie, aceasta nu trebuie sa aiba legatura cu visele!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.07.2015, 13:18:32
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
Interpretam visele s-au nu? Din cate am citit pe net nu e bine sa rastalmacim si sa dam crezare viselor doar daca visam ceva de 3 ori consecutiv atunci vine de la Dumnezeu!Dar daca am visat un Sfant ca ne indeamna sa ne rugam lui?dar cand visam ori marti noapre spre miercuri ori joi noepte spre vineri ca avem in curte ingroopat argintul viu,visam serpi,visam ca ne musca cainii!
Daca sa credem in vise? Nu.
Chestia cu de 3 ori consecutiv e aiureala, Iosif n-a avut nevoie de 3 vise consecutive sa o ia pe Fecioara Maria in casatorie sau altii pomeniti in Biblie care au avut vise profetice.

Noi nu suntem chemati la astfel de vise trimise de la Dumnezeu si nu trebuie sa dam atentie la ce visam. Fac o paranteza, la mine unele din vise s-au adeverit, asta prin perioada liceului, apoi la examene etc.
Reply With Quote
Răspunde