Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.08.2015, 18:31:36
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit Caut o metoda sa inving anxietatea si sa am puterea sa accept moartea cuiva drag!

Azi am avut o zi grea,ganduri despre neajunsuri si boala tatalui m.au intristat iar,fiecare om are probleme dar eu chiar pun poate prea mult suflet!Ma chinui tare,simt ca nu am nici un rost in viata,vreau din tot sufletul sa gasesc o metoda sa pot iesi din aceasta stare,sa pot accepta totul ca pe ceva normal si daca va fi sa il pierd pe tata,sa pot trece omeneste!Nu stiu ce voi face daca nu va mai fi tata si daca voi ramane orfana!Ma gandesc ca nu va mai fi in viata mea,nu il voi mai revedea niciodata,eu imi voi vedea de viata mea iar el sa srea in pamant,si la cativa metri de noi cimintirul,ma gandesc si ma simt vinovata ca nu i.am facut viata mai frumoasa,ca nu l.am vizitat mai des si ca al meu sot la urat toata viata de cand e cu mine,sentimente de vinovatie imi vin in gand,putea fi altfel s.au eu cum sa traiesc viata si el sa nu mai existe,,,,,cum sa merg la casa parinteasca si taicutul meu sa nu mai existe!!!!!!Offfffffffffffff...........Mai bine nu imi spunea mama ca ia ghicit femeia aia in cafea si sa ne spuna ce va fi......nu m.as fi gandit,nu as fi crezut.o dar tuturor care le.a ghicit in decursul timpului li sa intamplat intocmai.....Doamne am nevoie de putere,am nevoie sa se intample ceva in viata mea sa ma linistesc si sa prind speranta sa fiu mai bine!Ma lupt cu cea mai grea boala anxietatea s.au poate chiar depresia!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.08.2015, 14:31:04
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

florentina, ortodoxia nu se pupa deloc cu ghicitul, fie el in cafea sau orice altceva. De fapt, ca si crestin, nu prea ai ce cauta la ghicitoare si vrajitoare pentru ca alea-s lucruri necurate in opinia cam oricarei religii.

Tu ai nevoie de un duhovnic si de un psiholog.
Ai probleme si de credinta si de viata in general, care ar fi bine sa le rezolvi; te vad destul de confuza.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare