Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.09.2009, 15:34:42
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Minunatul sfantul ioan rusul

Buna ziua ma numesc Simona, si sunt fericita ca va pot povesti despre minunea care a facut-o sfantul ioan rusul cu mine. In urma cu aproape doua luni copilul meu a loat hotararea gresita de a pleca de langa parintii lui care ii vor doar binele.de aproape o luna nu mai stiam nimic de el. Eu de ceva timp citesc acatistul si paraclistul sfantului ioan rusul. Rugandu-ma din suflet sa-mi lumineze copilul sa ma sune si sa-l intoarca acasa.intr-o seara deschid cartea sa-mi fac rugaciunile si o deschid exact la pagina unde se povesteste una dintre minunile sfantului cu o mama a carei copil o loase pe cai gresite ,i-si lovea mama si se instrainase de ea.in urma rugaciunilor mamei sfantul ia intors copilul la mama lui cu dragoste si intelegere. Dupa doua zile de la citirea minunii copilul meu ma cautat , lam vazut la calculator,inca nu sa intors acasa dar sunt sigura ca bunul Dumnezeu si Sfantul Ioan Rusul il vor lumina si il vor aduce pe calea cea buna intorcandul acasa. Multumesc din tot sufletul Bunului Dumnezeu Maicii Domnului si Sfantlui ioan Rusul.Doamne-ajuta

Last edited by simona; 21.09.2009 at 15:55:33.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.09.2009, 08:58:33
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

M-a emotionat povestea ta, Simona. Trebuie ca ati trecut prin clipe groaznice, de nesiguranta, de indoiala.

Povestea ta este o invatatura pentru noi toti, pentru ca nu trebuie sa deznadajduim cand avem probleme, ci din contra, sa ne rugam si sa ne pastram nadejdea intreaga..Iti multumim ca ne-ai dat o asa vie pilda


Domnul nostru Iisus Hristos pentru rugaciunile Maicii Lui si ale Sfantului Ioan Rusu sa iti aduca acasa copilul, sanatos si mai intelept decat atunci cand a plecat!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.09.2009, 14:45:11
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Multumesc mult!

Multumesc mult,inseamna mult pentru mine faptul ca va rugati pentru copilul meu!incerc sa nu-mi pierd cumpatul ,sa ma rog si sa am rabdare.Am primit deja un semn, pot numi minune faptul ca am citit despre minunea Sfantului Ioan Rusul si imediat mi-am vazut copilul,.BUNULUI DUMNEZEU, MAICUTEI DOMNULUI, SI SFANTULUI IOAN RUSUL, MA RUG SA-MI LUMINEZE COPILUL SA MA CAUTE SI SA-L INTOARCA ACASA, AM AVUT BUCURIA SA-L VAD , SI SUNT SIGURA CA VA VENI , DAR NU CAND VREAU EU , CI CAND VA HOTARA BUNUL DUMNEZEU. DOAMNE-AJUTA TUTUROR.Sper ca cei care au necazuri si cred in bunul IISUS HRISTOS, MAICUTA DOMNULUI, SI SFANTUL IOAN RUSU. Sa citeasca:VIATA,ACATISTUL SI PARACLISTUL SFANTULUI IOAN RUSU.DOAMNE-AJUTA.

Last edited by simona; 22.09.2009 at 23:37:28.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.10.2009, 15:45:32
linistea's Avatar
linistea linistea is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 53
Implicit

asa este sf ioan rusul face minuni!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minuni - Sfantul Ioan Rusul Carmen FUNIERU Moaste 12 02.06.2014 13:09:37
Sfantul Ioan Rusul 27 mai eduardd Diverse Sarbatori 4 02.07.2009 03:06:03
Pelerinaj la sfantul ioan rusul plecare pe 24 mai 2009 agriniotour Pelerinaje la locuri Sfinte 1 18.06.2009 22:56:24
Pelerinaj la Sfantul Ioan Rusul 2009 agriniotour Generalitati 0 17.11.2008 17:17:17