Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 11.01.2010, 21:41:36
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Minciuna nr. 3 - Vaccinurile care au fost elaborate de marile concerne internationale precum Baxter, Novartis etc. ne protejeaza impotriva gripei porcine

Vaccinul ce a fost, zice-se, elaborat impotriva gripei porcine si despre care se afirma ca protejeaza in mod sigur impotriva gripei porcine nu este in realitate catusi de putin sigur. Cu toate acestea, se afirma ca acest vaccin protejeaza impotriva gripei porcine si aceasta este cea mai mare minciuna dintre toate, pe care mijloacele mass-media o promoveaza fara incetare.
Exista numeroase argumente care dovedesc ca vaccinurile ce au fost elaborate impotriva gripei nu sunt deloc asa de sigure cum se sustine. Virusul gripei se modifica rapid - chiar si fara ajutorul ingineriei genetice pe care, la porunca elitei francmasonice, o folosesc in laborator unii cercetatori lipsiti de constiinta, pe care ii putem numi pe buna dreptate criminali - iar vaccinul s-ar parea ca tinteste doar tulpinile specifice.
De asemenea, la ora actuala se afirma cu viclenie ca vaccinarea antigripala nu asigura protectie permanenta si trebuie, tocmai de aceea, sa fie repetata anual; se stie ca astfel de vaccinuri sunt dificil de produs in masa, iar unele tulpini nu se dezvolta deloc in laborator. Numeroase studii demonstreaza ca vaccinurile antigripale protejeaza de cele mai multe ori foarte putin, uneori deloc si nu exista la ora actuala motive suficiente ca sa credem ca vaccinul, despre care se spune ca a fost elaborat impotriva gripei porcine, ar fi in vreun fel mai bun. Efectele utilizarii vaccinurilor de acest gen asupra sanatatii au fost imposibil de analizat stiintific, deoarece studiile nu contin suficiente informatii si, totodata, la ora actuala lipsesc standardizarile necesare pentru a fi accesibila putina informatie existenta in aceasta directie.

Un studiu efectuat pe un lot de 800 de copii suferind de astm a aratat ca cei care au fost vaccinati antigripal au trebuit dupa aceea sa mearga foarte des atat la doctor, cat si la serviciile de urgenta, datorita complicatiilor si efectelor secundare care au aparut la scurt timp dupa aceea. Acest studiu a fost confirmat de un raport stiintific din anul 2009, care arata ca copiii cu astm care au fost vaccinati cu vaccinul FluMist au prezentat totusi in mod paradoxal un risc de trei ori mai mare de spitalizare.
S-a constat, de asemenea, ca vaccinurile impotriva gripei obisnuite sunt la fel de nefolositoare, atat pentru adulti si cat si pentru batrani, conferind o protectie foarte redusa sau chiar inexistenta impotriva unei game de afectiuni, printre care si pneumonia.

Ca studiu de caz poate fi luata situatia din 1976: in acel an s-au inregistrat cateva cazuri de gripa porcina in randurile soldatilor de la Fort Dix, New Jersey si numai unul dintre ei a decedat, s-ar parea ca mai degraba din cauza eforturilor fizice, decat din cauza imbolnavirii de gripa. Aceasta a dus la declansarea vaccinarii in masa a peste 40 de milioane de persoane, impotriva unei asa-zise pandemii, care nu s-a materializat niciodata. O multime de complicatii si probleme de sanatate au aparut la sute de mii de fiinte umane dupa aceea vaccinare si mii de oameni au cerut dupa aceea despagubiri. Mai mult decat atat, cel putin 25 de fiinte umane au murit si peste 500 au paralizat in urma campaniei de vaccinare.
Statistic vorbind, probabilitatea ca americanii sa fie loviti de fulger este de 40 de ori mai mare decat sa fie salvati prin intermediul vaccinului fabricat impotriva gripei porcine.

Minciuna nr. 4 - Vaccinurile ce au fost fabricate in laborator pentru cazurile de gripa sunt sigure

La ora actuala, cinci companii farmaceutice care actioneaza la nivel planetar au contracte pentru a produce vaccinul impotriva gripei porcine: Baxter International, GlaxoSmithKline, Novartis, Sanofi-Aventis si AstroZeneca.
Baxter a fost prima companie farmaceutica ce a produs un vaccin impotriva virusului AH1N1, intr-un timp suspect de scurt de la declansarea asa-zisei pandemii de gripa porcina (exista destule indicii ca virusul gripei porcine a fost realizat la comanda elitei francmasonice in laborator). Companiei farmaceutice i s-a permis sa introduca pe piata vaccinul AH1N1 la sfarsitul lunii iulie si inceputul lunii august 2009, in ciuda faptului ca aceasta companie a fost implicata intr-o serie de actiuni in mod evident criminale, care aveau ca scop declansarea unor pandemii. Se cunoaste la ora actuala pe intregul glob ca in decembrie 2008, o filiala Baxter din Austria a vandut in 18 tari un vaccin uman antigripal ce era contaminat cu o tulpina virala letala H5N1 de gripa aviara. In Cehia, testele pe cobai s-au soldat cu moartea tuturor animalelor de laborator in care a fost injectat asa-zisul vaccin. Tot compania Baxter este responsabila de un caz de epidemie a gripei porcine, ce s-a produs datorita fisurarii suspecte a unei fiole destinate unui laborator de cercetare, intr-un tren Intercity, in Elvetia.

Novartis, o alta firma de produse farmaceutice, a anuntat in 13 iunie 2009 ca a produs un vaccin impotriva gripei porcine utilizand si adjuvantul MF59. Acest adjuvant este de natura uleioasa si contine substantele Tween80, Span85 si squalena. Studiile ce au fost efectuate pe cobai in laborator au aratat ca adjuvantii uleiosi fac sa apara probleme motorii grave si declanseaza chiar paralizia. Substanta squalena s-a constatat ca a indus artrita severa la cobai, iar in cazul subiectilor umani s-a constatat ca administrarea de squalena cuprinsa intre 10 si 20 ppm (parti pe miliard) conduce la aparitia unor tulburari grave ce survin la nivelul sistemului imunitar si totodata face sa apara anumite maladii autoimune.
Compania Novartis a provocat si ea un mare scandal in anul 2008, ca urmare a testelor clinice cu vaccinul H5N1 ce au fost realizate in Polonia. Testarea a constat in administrarea vaccinului la 350 persoane (vagabonzi) fara adapost de catre unele asistente medicale si de catre unii medici polonezi, experiment care a condus la moartea a 21 dintre cei testati si a condus la aducerea personalului medical in instanta de catre politia poloneza.

Vaccinul ce a fost produs de compania GlaxoSmithKline contine adjuvantul AS03, care a fost aprobat nu se stie de ce de catre UE, impreuna cu vaccinul anti-gripa aviara H5N1, in anul 2008. Conform Raportului European Public de Evaluare, AS03 contine squalena (doza la un vaccin fiind la 10,68 miligrame), DL-alfa-tocoferol (11,86 miligrame) si polisorbat 80 (4,85 miligrame). Vaccinul H5N1 contine, de asemenea, 5 miligrame din substanta thiomersal (care este un derivat ce provine din mercur) per doza de vaccin, polisorbat 80, octoxynol 10 si alte diferite saruri anorganice cu efecte nocive pentru sanatate. Compania respectiva promoveaza agresiv diferite sisteme de adjuvanti toxici pe post de "adjuvanti avantajosi" , pentru a reduce in felul acesta cantitatea de vaccin care se administreaza intr-o doza.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 11.01.2010, 21:42:10
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Minciuna nr. 5 - Vaccinul impotriva gripei porcine si a gripei aviare nu este obligatoriu

Am auzit cu totii aceasta minciuna sfruntata, ce este repetata tot timpul: vaccinarea antigripala este voluntara, spun oficialitatile. Dar acest lucru nu este deloc adevarat; cei care sunt angajati la anumite companii o stiu pe pielea lor. Cu toate acestea, aceasta minciuna continua sa fie repetata si sunt o multime de naivi care sunt gata sa o creada. Milioane de americani, in special cei care lucreaza in domeniul medical si chiar profesorii, aud acum de la angajatorii lor ca, in cazul in care nu vor sa se vaccineze, vor fi cu siguranta concediati de la locurile lor de munca. Sa nu uitam in aceasta directie ca vaccinarile sunt programate sa inceapa si in Romania in lunile noiembrie - decembrie 2009.

Minciuna nr. 6 - Vaccinarea impotriva virusilor gripei aviare si gripei porcine contribuie la mentinerea sanatatii noastre

In realitate, este binecunoscut la ora actuala faptul ca unele vaccinuri de acest gen fac mai mult rau decat bine. Potrivit expertului in virusi dr. Marc Lipsitch de la Universitatea din Harvard (SUA), rata reala a mortalitatii datorata infectiei cu virusul gripei porcine este estimata a fi atat de scazuta, incat se situeaza in jurul cifrei de 0.007 %. Aceasta inseamna ca gripa porcina H1N1 omoara mai putin de o persoana din 100.000. Daca vaccinul are o eficienta de 10%, ar trebui vaccinati un milion de oameni pentru a preveni o singura moarte ce este cauzata in cazul fiintelor umane care s-ar putea imbolnavi eventual de gripa porcina. Efectele secundare ale vaccinarii unui milion de fiinte umane ar crea insa grave probleme de sanatate pentru sute de mii dintre acestia si este cu putinta chiar sa ucida mai multe sute dintre ei! Acest aspect este insa trecut sub tacere. Oare de ce? Riscul de deces creste simtitor odata cu vaccinarea impotriva gripei porcine. Lasam la o parte alternativa ca este cu putinta ca atunci cand suntem vaccinati, de fapt sa ni se transmita cu acea ocazie chiar virusul respectiv, care apoi sa va provoace boala specifica, pe care altfel nu am fi avut-o niciodata.

Minciuna nr. 7 - Vaccinul impotriva gripei aviare si impotriva gripei porcine nu este alcatuit din "virusi activi atenuati"

Cand vaccinurile impotriva gripei porcine au fost prezentate pentru prima data, ele au fost descrise ca fiind realizate din "virusi activi atenuati". Acest aspect a fost mentionat in mod direct in documentele CDC din SUA (Centers for Disease Control and Prevention, Centrele pentru prevenirea si controlul imbolnavirilor). Mentiunea respectiva a speriat presa americana si de atunci informatia respectiva a fost cenzurata, fiind cenzurata din orice discutie legata de vaccinare. Pentru cei care sunt naivi si ignoranti si inghit atat de usor orice "gogoasa", jurnalistii sunt pregatiti si vor sustine cu nerusinare in continuare ca vaccinurile impotriva gripei aviare si impotriva gripei porcine nu contin deloc virusi activi atenuati. Dar cu toate acestea, cei care sunt corect informati stiu cu exactitate ca vaccinurile respective sunt intr-adevar elaborate pe baza unor "virusi activi atenuati". De fapt, un virus de acest gen se elaboreaza astfel: se iau virusi activi, li se slabeste virulenta (sunt "atenuati" ca efect specific), iar apoi sunt injectate fiintele umane care accepta sa se vaccineze. Dincolo de minciunile care se spun la ora actuala, acesta este purul si cutremuratorul adevar.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 11.01.2010, 21:43:03
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Minciuna nr. 8 - Spalati-va, spalati-va, spalati-va cat mai des pe maini

Aceasta idee cretina de a ne spala intr-un mod aproape obsesiv pe maini, poate chiar si de sute de ori pe zi, se bazeaza pe presupunerea ca am putea, in felul acesta, sa evitam expunerea la virusul gripei porcine. Dar cu toate acestea, ceea ce ni se spune nu este nici real si nici practic. Virusul se poate raspandi si transmite prin aer si prin urmare este o tampenie sa credem ca el se transmite numai prin astfel de modalitati (atingerea a ceva care a fost contaminat). Aceasta idee de a evita asa-zisa expunere la virusul gripei porcine este un nonsens evident. Cu toate acestea, exista fiinte umane ignorante care cred orbeste aceasta tampenie care ni se repeta la nesfarsit. Iar modalitatea cea mai sigura de a supravietui, si anume mentinerea unui sistem imunitar puternic si sanatos, nici nu este pomenita in cadrul modalitatilor de prevenire a contaminarii cu acest virus.
Bineinteles, spalatul mainilor are sens atunci cand lucram intr-un spital. Unele stiri recente insinueaza ca doctorii sunt prea ocupati si chiar uita sa isi mai spele mainile, astfel ca, tocmai datorita "amneziei" lor se raspandesc tot felul de microbi prin spitalele din intreaga lume.

Minciuna nr. 9 - Copiii sunt mult mai vulnerabili la contaminarea cu virusul gripei porcine decat adultii

Aceasta este o alta minciuna sfruntata, ce ne este servita pe fata si care totodata vinde foarte bine vaccinurile. In momentul de fata, vaccinarile vizeaza in primul rand scolarii. Adevarul este, insa, ca virusul gripei porcine se manifesta mult mai bland la copii, in conformitate cu opinia doctorului Marc Lipsitch de la Universitatea Harvard (SUA). Agentia de presa Reuters a avut chiar curajul sa anunte aceasta stire, dar majoritatea canalelor de stiri inca mai raspandesc minciuna gogonata ca cei mai vulnerabili la virusul gripei porcine sunt de fapt copiii.

Minciuna nr. 10 - In cazul in care ne-am imbolnavit de gripa aviara sau porcina nu avem alta posibilitate de vindecare, decat sa ne vaccinam sau sa ne tratam cu Tamiflu

Este important sa avem mereu in vedere faptul ca mijloacele mass-media mint cu o nerusinare aproape incredibila. Propaganda desantata a acesteia actioneaza la comanda elitei francmasonice, care dicteaza din umbra ceea ce trebuie sa se scrie si sa se difuzeze si impune cenzurarea oricarei stiri care pomeneste despre folosirea vitaminei naturale D si a produselor naturale ce contin vitamina D, a ceaiurilor sub forma de pulbere (ce pot fi administrate de 4 ori pe zi sublingual, in doze de cate 3 grame, cu efect antiviral) sau a multor altor remedii naturale care ne pot proteja intr-un mod chiar de sute de ori mai eficient decat vaccinurile criminale fabricate in laboratoarele lor. Daca studiem cu atentie stirile din mass-media, descoperim ca din punctul lor de vedere, in cazul in care ne imbolnavim, exista numai doua optiuni: vaccinurile si Tamiflu. Asta e tot. Nu mai exista nicio alta optiune, iar daca cumva cineva incearca sa vorbeasca despre aceasta, este pus la zid, ridiculizat, defaimat, santajat, prigonit etc. Si se afirma cu tupeu ca toate aceste alternative naturale sunt ineficiente sau chiar aberante.
Ne intrebam de ce se teme la ora actuala mass-media atat de mult sa spuna adevarul? Rapoartele despre gripa porcina, care vorbesc despre modalitati naturale de vindecare, nu pot vedea lumina zilei tocmai pentru ca mentioneaza, printre altele, anumite plante de leac, vitamina D si chiar lumina soarelui, care sunt niste remedii gratuite, ce ne vin de la Dumnezeu si care sunt foarte eficiente in cazul imbolnavirii de gripa porcina. Este un lucru evident ca francmasoneria mondiala si marea industrie farmaceutica sunt in cardasie si ca ele detin monopolul asupra mass-mediei, astfel incat nicio stire adevarata despre gripa porcina sau gripa aviara nu poate fi publicata.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 11.01.2010, 21:53:00
bmadalin bmadalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 126
Implicit

Jamaica, urasc cand scriu pe vreun forum, si lumea de acolo imi sare in cap:
- cauta mai inainte
- deja s-a discutat
- nu asa! altfel.
Lucrurile astea ma face sa ma simt prost.

Cu toata blandetea si prietenia te sfatuiesc ca pe viitor un link e suficient:
http://forum.romedic.ro/prod/Zece_mi...na_034485.html

Cine vrea citeste, cine nu, nu...
E mai optim si mai bine.
Iar Mike Adams, mie-mi zice absolut nimic. Mie mi-ar place sa stiu opinia lui Mihaltan care e shefu spitalului de plamani, ca sa ma exprim mai popular, in care spital nu prea se pune nici un diagnostic inainte ca doctorii sa se consulte cu el.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 11.01.2010, 22:22:59
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

http://apologeticum.wordpress.com/20...pune-in-garda/
Reply With Quote
  #106  
Vechi 11.01.2010, 22:38:42
bmadalin bmadalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 126
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Dar noi vb de al nostru. Dr RUSSELL L. BLAYLOCK, M.D vb de al lor.
Sunt 2 lucruri diferite, ei nu au cumparat o reteta in 10 pasi de a face vaccinul care la sfarsit iese identic cu al lor cu mercur si alte alea.

Ci ei au cumparat virusul izolat, pe care l-au prelucrat dupa metodele pe care le-au stiut ai nostrii, cum faceau si pana acum cu vaccinurile gripale sezoniere.

Deci tre sa ne informam de la romani.
Si sunt destul doctori romani care nu-l sustin.
Tre sa ne zica mai mult.

D-aia, daca vreti sa ajutati, sunati-va fiecare medicul de familie si intrebati-l:
- care este riscul de a-l face. Cum argumenteaza asta.
- este adevarat ce vuieste internetul? Sau al nostru e diferit?
- care e riscul de a fi bolnav? Cat de usor te vindeci.
- cat de usor se ia? Daca e unul in metrou si stranuta, o iei si tu?
Apoi postati aici. Asa o sa cunoastem mai mult.

Aveti un medic de familie!!! Daca-ti iese o galma pe picior, cauti pe net despre galme?
Daca ai febra goagalu nu ajuta.

Eu am sunat 2 si v-am zis ce zic ei. Incercati si voi.
Altfel discutam discutii.

Last edited by bmadalin; 11.01.2010 at 22:41:07.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 12.01.2010, 13:28:57
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Fara sa cunosti nimic stiintific, toti am avut gripa, de mii de feluri, doar ca noi o chemam pur si simplu gripa. S-a murit de gripa de-a lungul timpului, dar intotdeauna cand gripa era combinata cu altceva: valul de gripa din Spania cel mai cunoscut din istorie - combinat cu lipsurile pe care le-a lasat razboiul mondial.
Nu-ti trebuie nici un vaccin atat timp cat ai cele mai elementare notiuni de igiena, si o nutritie adecvata.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 12.01.2010, 13:50:48
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

eu nu fac vaccinul. este o facatura.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 12.01.2010, 14:03:34
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
eu nu fac vaccinul. este o facatura.
De acord, o facatura cap coada ...
Reply With Quote
  #110  
Vechi 12.01.2010, 14:45:41
anamarialungeanu anamarialungeanu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2009
Mesaje: 7
Implicit Ce a declarat fratele lui Toni Tecuceanu

Preluat de pe www.romania-vorbeste.ro

Romanii au o vorbă: “mortul de la groapă nu se mai întoarce”. Așa este, oricât de mult mi-aș dori, nu îl voi mai vedea niciodată pe fratele meu în aceasta lume. Acest gând este trist, dureros, sfâșietor, însa trebuie să-l accept. și ăl accept, dar tot nu am liniște. De când fratele meu a părăsit această lume, îmi vin în minte tot felul de întrebări… “De ce Toni nu s-a dus din timp la doctor?”, “De ce, când speram că își revine, a murit?”, “De ce Dumnezeu a vrut să-l ia de lângă mine atât de devreme?”. Niciun răspuns…

Încerc sa fiu tare, însă sunt neliniștit. Îmi amintesc exact toate vorbele pe care medicii mi le-au spus în cele 11 zile în care Toni a fost internat la terapie intensivă, la Institutul “Matei Balș”. Ceva nu se leagă! Informațiile pe care le-am primit se bat cap în cap. Profesorul Adrian Streinu-Cercel afirma răspicat: “Toni Tecuceanu a murit de gripa porcină”. Degeaba, nu am liniște.
Fratele meu a fost internat la spital în noaptea de 24 spre 25 decembrie 2009 în stare gravă. Plămânii i-au fost afectați aproape în totalitate. Doar vârfurile plămânilor mai erau sănătoase. Medicii au spun încă de atunci că șansele de supraviețuire sunt mici, iar după simptome erau convinși că este vorba de gripă porcină.

I s-au făcut două teste, iar rezultatele au fost negative. Abia după ce i s-a luat a treia oară din secreție, rezultatul a fost pozitiv. Inițial, medicii mi-au spus că Toni avea virusul AH1N1 în organism de opt zile. Apoi, profesorul Adrian Streinu-Cercel a anunțat că acest virus se instalase în organismul fratelui meu de trei zile. Mai mult, uneia dintre ”bebelușele” de la Cronica Cârcotașilor i s-a spus, de către medici: “Toni Tecuceanu nu are gripă porcină”. Ciudat, nu? Asta nu e tot! Răcit fiind, Toni a petrecut foarte mult timp alături de cârcotași. Oana Ioniță chiar a mâncat din mâncarea lui. Au mâncat unul după altul. Au respirat același aer. Au mers în aceeași mașină. Totuși, niciunul dintre ei nu s-a îmbolnăvit, deși medicii au anunțat ca în lume este pandemie și că gripa porcină are contagiozitate foarte mare. În plus, cu câteva zile înainte de a fi internat la spital, Toni a acordat un interviu unui jurnalist de la Adevărul timp de trei ore. Întâlnirea a avut loc în casa fratelui meu, care nu se simțea deloc bine. Cu toate acestea, ziaristul respectiv nu a contractat nici el boala. Nimeni dintre cei ce au intrat în contact direct cu el, în perioada de trei zile de când zicea profesorul Adrian Streinu-Cercel că Toni contactase virusul, nu a fost infectat cu virusul AH1N1.
Pe parcursul zilelor în care Toni a fost internat la terapie intensivă la “Matei Balș”, medicii mi-au spus ca, în afara plămânilor, celelalte organe ale fratelui meu nu sunt afectate. Apoi, după necropsie, m-au anunțat că toate organele i-au fost afectate. Alta ciudățenie, nu? Si, totuși, lucrurile bizare nu se opresc aici. În ziua în care fratele meu a încetat din viață, doctorii mi-au spus ca a murit, cel mai probabil, din cauza unui infarct. Apoi, după efectuarea necropsiei, am întrebat: “Care a fost cauza decesului?”. Mi s-a răspuns că încă nu se știe cu exactitate și că în foile oficiale au trecut ”Insuficienta cardio-respiratorie acută, bronhopneumopatie acută bilaterală și obezitate-gradul II”. Am întrebat de infarct… “Cauza decesului o puteți afla peste trei săptămâni, după ce vom analiza totul la microscop. Daca a fost vorba de infarct, vom vedea la microscop”, a fost răspunsul, cel puțin ciudat, care mi-a fost oferit.

Acum, după moartea lui Toni, toți romanii dau navală la spitale pentru a se vaccina. Se vorbește de “Fenomenul Tecuceanu”…Oare e un fenomen sau doar o manipulare fără scrupule? Nu știu…

Profesorul Streinu-Cercel susține că vaccinul nu are efecte secundare. Eu am aflat, din surse medicale, că acest vaccin nu este prea indicat, că după un an începe sa atace organismul. Probabil, nu voi primi niciodată răspunsuri la aceste nedumeriri, însa nu vreau ca moartea fratelui meu să fie folosită în scopuri murdare. Eu nu am putere, însă sunt convins că Bunul Dumnezeu va face lumină în acest caz. (Paul Tecuceanu)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Gripa porcina sau gripa porceasca? iulyaan Generalitati 38 18.11.2009 17:16:56
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17