Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.01.2010, 22:26:09
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit azi gripa maine altceva...

de ceva tot murim; ca doar n-om ramane vesnic aici. e ceva curios: de 30 de ani nu am mai fost consultat de un doctor... si am trecut prin fel de fel de boli. totusi, boala pleaca din interior, din suflet. medicii, farmacistii, nu au facut altceva decat sa aplice rezultatul observatiilor facute in timp. sa tratezi un dezechilibru sufletesc cu mijloace materiale nu e decat o amagire... ea, boala, e o manifestare energetica si doar restabilirea echilibrului interior rezolva problema.
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.01.2010, 08:44:20
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

ce sa zic...e dur virusul dar e dura si viata asta pamanteasca....ce o vrea Dumnezeu....un tanar nu are cum sa se realizeze...aici...asa ca nu mai pretuiesc nimic....
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.01.2010, 10:11:58
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai ma hotarasem sa merg la farmacie ori la medic sa iau niste hapuri pentru gripa. Dar n-aveam timp de mine ca trebuia sa fac pregatirile de Craciun. Asa ca am facut o pasta de argila si am pus-o mai intai pe o folie din plastic ( o punga) si apoi am aplicat-o seara pe spate. A doua seara mi-am aplicat acelasi tratament pe piept ( ca sa respire pielea spatelui si sa obtin un efect mai bun). Si am repetat procedura, dupa care ma simteam ca si dupa o cura prelugita cu antibiotice.

Asa ca am intrerupt cu argila si am luat niste tinctura de rasina preparata de mine. Dupa vreo trei zile m-am plictisit de tinctura de rasina si am continuat cu o improvizatie de bitter suedez preparat tot de mine. Am imbunatatit reteta cu afinata preparata cu miere, dar si cu rasina, propolis si rostopasca, si simt o ameliorare considerabila. Rostopasca e periculoasa doar in cantitati mari. Doza maxima admisa este o jumatate de lingurita de planta maruntita pe zi!

Nu ma vaccinez nici eu. Am deja o imunitate scazuta si nu cred ca as face fata efectelor adverse ale vaccinului.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.01.2010, 11:41:18
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
ce sa zic...e dur virusul dar e dura si viata asta pamanteasca....ce o vrea Dumnezeu....un tanar nu are cum sa se realizeze...aici...asa ca nu mai pretuiesc nimic....
de ce ai o atitudine atat de negativista?zborul
trebuie sa pretuiesti fiecare lucru la valoarea lui.incepe cu lucrurile simple:fosnetul padurii, susurul ploii, mirosul florilor, zborul pasarelelor,voiosia(ca sa nu zic galagia)copiilor si o sa observi ca viata are multe lucruri frumoase, trebuie doar sa le vedem si sa ne bucuram de ele.
iar Hristos e cel acre le da valoare tuturor.
deci, fruntea sus...:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.01.2010, 12:12:02
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

De ce credeti ca atatia medici si asistente refuza sa se vaccineze?Pentru ca stiu ca respectivul vaccin este un real pericol,real.
Am discutat personal cu medici care mi-au confirmat acest lucru,chiar nu sunt basme.
Iar media se foloseste de decesul unui om,intamplator un actor cunoscut,pentru a manipula populatia sa se vaccineze.
La orice stire legata de decesul sau inmormantarea lui,evident urmau "stiri" alarmante despre cate victime a mai facut gripa purcelului zburator si despre cum numarul vaccinarilor creste.
Asa ca,cel mai bun antidot impotriva gripe porcine este sa ...schimbam postul!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.01.2010, 12:20:19
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
In loc de vaccin mai bine as manca 3 cepe...macar stiu sigur ce contin
Plus cativa catei de usturoi. :d
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.01.2010, 12:38:41
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai putini cei care se vaccineaza.Consultati si site-ul nuvaccinurilor.blogspot.com.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.01.2010, 12:39:05
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Apropo de usturoi,acum doi ani am gasit in Formula As o reteta impotriva gripei.Trei catei de usturoi consumati zilnic,timp de 3 saptamani.Anul trecut,in septembrie,am pus in practica reteta si pana acum a dat rezultate,nu mi-a curs nasul nici macar de "proba"tinand seama ca lucrez destul de mult la temperatura exterioara.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.01.2010, 12:50:36
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Langu Vezi mesajul
Apropo de usturoi,acum doi ani am gasit in Formula As o reteta impotriva gripei.Trei catei de usturoi consumati zilnic,timp de 3 saptamani.Anul trecut,in septembrie,am pus in practica reteta si pana acum a dat rezultate,nu mi-a curs nasul nici macar de "proba"tinand seama ca lucrez destul de mult la temperatura exterioara.
Daca ai probleme cu racelile iti recomand spirulina.
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #30  
Vechi 08.01.2010, 12:57:37
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vlad90 Vezi mesajul
Daca ai probleme cu racelile iti recomand spirulina.
Multumesc mult!Se pare ca am scapat.Acum am probleme cu tendonul umarului drept.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Gripa porcina sau gripa porceasca? iulyaan Generalitati 38 18.11.2009 17:16:56
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17