Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.03.2012, 22:15:23
tinutza tinutza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria

Am auzit ca Par Ciprian Gradinaru de la Sihastria ar fi un Preot vazator cu Duhul. Asa este ?

Primeste la spovedanie si pe enoriasi, nu doar pe cei din cinul monahal? Sau ii primeste doar pt a le raspunde la intrebari,pb, etc ? Cum se intra la D-lui: cate unul sau mai multi, in chilie sau in Biserica ?

Multumesc!

PS: Am facut o pauza cam mare, nu am mai intrat pe forum din diferite motive (lipsa timpului, etc). Asa ca imi cer scuze, daca e cazul, fata de anumite persoane.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.03.2012, 10:18:23
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tinutza Vezi mesajul
Am auzit ca Par Ciprian Gradinaru de la Sihastria ar fi un Preot vazator cu Duhul. Asa este ?

Primeste la spovedanie si pe enoriasi, nu doar pe cei din cinul monahal? Sau ii primeste doar pt a le raspunde la intrebari,pb, etc ? Cum se intra la D-lui: cate unul sau mai multi, in chilie sau in Biserica ?

Multumesc!

PS: Am facut o pauza cam mare, nu am mai intrat pe forum din diferite motive (lipsa timpului, etc). Asa ca imi cer scuze, daca e cazul, fata de anumite persoane.
Este un topic intitulat "Mesaj de la părintele Ciprian de la Sihăstria". Acolo găsești răspuns la toate întrebările și altele despre părintele duhovnic Ciprian Grădinaru.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.03.2012, 14:37:43
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Este un topic intitulat "Mesaj de la părintele Ciprian de la Sihăstria". Acolo găsești răspuns la toate întrebările și altele despre părintele duhovnic Ciprian Grădinaru.
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...E3stria&page=4
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.03.2012, 23:11:48
tinutza tinutza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit

Multumesc mult pt dirijare, cand am cautat eu pe google numai tineam minte tot textul: mesaj de la..., ci am scris doar Par Ciprian Gradinaru Man Sihastria. Si nu m-a dat la linkul d p crestinortodox. Oricum, e bine sa fie si aici un link, la vedere pt toata lumea, caci se incadreaza in randul marilor duhovnici, nu?

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.12.2015, 00:16:56
cristinaionescu10 cristinaionescu10 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.12.2015
Mesaje: 1
Implicit Parinte Ciprian Gradinaru

In Bucuresti, la Biserica "Bucurie si Speranta din Inima", langa Catedrala Mantuirii Neamului slujeste o persoana deosebita, parintele Ciprian Gradinaru. Pe langa sfaturile duhovnicesti cu care ajuta comunitatea romaneasca, Dansul se implica in actiuni de caritate, donare de sange, ajutarea persoanelor sarace cu alimente, haine, medicamente, a copiilor si batranilor aflati in centre institutionalizate deoarece promoveaza principii morale si mila crestina inseamna fapte, nu doar vorbe.
Dansul se remarca prin bunatate, smerenie, rabdare si intelegere a enoriasilor, fiind alaturi de ei multe ore pe zi. De asemenea, Arhimandritul Ciprian Gradinaru este model pentru fii duhovnicesti si este medicul sufletelor multor persoane pe care le-a ajutat sa treaca peste problemele vietii.
Predicile sunt deosebite, cu incarcatura intelectuala, pline de intelepciune si cu multe raspunsuri la intrebarile credinciosilor.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 09.04.2017, 17:07:55
mada.lina82 mada.lina82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.12.2016
Mesaje: 2
Implicit Programul Parintelui Ciprian

Ii rog pe cei care au mai fost la dansul, sa-mi spuna cand se poate vorbi cu Parintele. Am inteles ca vine foarte multa lume, se asteapta cateva ore si intreb pentru ca as vrea sa vin in timpul saptamanii si sa imi iau o zi libera de la serviciu.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mesaj de la Pr Ciprian de la M-rea Sihastria i.razvan Stiri, actualitati, anunturi 176 01.05.2017 15:28:12
Parintele Ciprian ksandra Intrebari utilizatori 1 02.08.2012 18:00:38
Parintele Varsanufie de la Man.Sihastria ailed24 Generalitati 1 12.06.2012 16:28:44
Sfantul Ciprian. simona Generalitati 0 22.03.2011 15:26:38
rugaciunea SF Ciprian ovidiu1983 Rugaciuni 7 25.03.2009 07:11:24