Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.07.2011, 01:52:01
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Parintii ma ajuta,apoi imi reproseaza orice ajutor,chiar si faptul ca ma duc cu masina la scoala!!!nu mai pot!mama rade de mine ca nu am prieten si nu crede cand ii spun ca ma doare piciorul!eu am credinta in Dumnezeu si in Sf Nectarie,Sfanta Paraschiva,si Sf gheorghe ca vor mijloci ca el sa mi dea o sansa!!!mama tot imi baga in cap ca el poate are alta prietena si eu nici macar nu tiu si de asta am atacuri de panica,si ziua si noaptea viseez ca e cu alta fata!!!!!!mama zice ca nu am dreptul sa fiu cu el pt ca el e sanatos si eu nu!!!!!!eu stiu ca atata timp cat nu e casatorit Dumnezeu il poate face sa mi dea o sansa.m am saturat sa mi tot zica mama ca nu voi fi cu el pt ca sunt bolnava.ma tine ca in inchisoare mama,a zis ca nici daca as fi fost sanatoasa nu m ar fi lasat sa ies din casa decat la scoala!!!!!!!!!!ajuta ti ma ca nu mai pot!!!
Ooof, Dumnezeu are un plan cu fiecare si El singur stie de ce ingaduie ca unii sa treaca prin atatea suferinte. Daca va fi voia Domnului, daca iti va fispre mantuire, vei fi cu alt baiat, daca nu, inseamna ca are alt plan pentru tine, mult mai bun.
Poate ca mama ta vrea sa te faca sa renunti la el, ca sa nu suferi si mai mult mai tarziu... Tu multumeste-i lui Dumnezeu ca nu ai si sufletul bolnav...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.07.2011, 01:59:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Poate ca mama ta vrea sa te faca sa renunti la el, ca sa nu suferi si mai mult mai tarziu...
Nu, nu justifica comportamentul.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 10.07.2011, 14:45:45
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Dumnezeu sa te ajute, Andreea Maria! Sunt convinsa ca dupa atata suferinta vei primi si alinarea mult asteptata. Nu te-a uitat Dumnezeu fii sigura, doar mai asteapta momentul potrivit!
Multa rabdare, credinta si nadejde iti doresc!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 11.07.2011, 01:08:17
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
Parintii ma ajuta,apoi imi reproseaza orice ajutor,chiar si faptul ca ma duc cu masina la scoala!!!nu mai pot!mama rade de mine ca nu am prieten si nu crede cand ii spun ca ma doare piciorul!eu am credinta in Dumnezeu si in Sf Nectarie,Sfanta Paraschiva,si Sf gheorghe ca vor mijloci ca el sa mi dea o sansa!!!mama tot imi baga in cap ca el poate are alta prietena si eu nici macar nu tiu si de asta am atacuri de panica,si ziua si noaptea viseez ca e cu alta fata!!!!!!mama zice ca nu am dreptul sa fiu cu el pt ca el e sanatos si eu nu!!!!!!eu stiu ca atata timp cat nu e casatorit Dumnezeu il poate face sa mi dea o sansa.m am saturat sa mi tot zica mama ca nu voi fi cu el pt ca sunt bolnava.ma tine ca in inchisoare mama,a zis ca nici daca as fi fost sanatoasa nu m ar fi lasat sa ies din casa decat la scoala!!!!!!!!!!ajuta ti ma ca nu mai pot!!!
Nu stim noi care este voia lui Dumnezeu pentru tine. De obicei, cand Dumnezeu ingaduie sa se impietreasca inimile celor dragi, ori este vorba despre o lucrare a vrajmasului, ori despre un plan al lui Dumnezeu pentru cel in cauza. Participarea cuiva din familie la niste Sfinte Masluri si o sfestanie in casa ar fi benefice.

Oricum, ca sa-ti fie primita rugaciunea, iarta-i pe toti cei care ti-au gresit si multumeste-i lui Dumnezeu pentru toate: si pentru prieteni si pentru dusmani si pentru sanatate si pentru boala, si pentru bucurii si pentru necazuri, si pentru castig si pentru paguba. Alunga deznadejdea, care este cea mai perfida arma a diavolului. Roaga-te lui Dumnezeu sa-ti arate El voia Sa. Problemele de sanatate ne pot scuti uneori de ispite mai mari.

Mama ta prin vorbele respective cred ca isi mascheaza deznadejdea in care cel rau a aruncat-o. Tie ti se incearca rabdarea atat prin boala cat si prin ispitele care iti vin de la cine nu te astepti. Spune-I lui Iisus asa: ,,Doamne, Iisuse Hristoase, trimite-i mamei mele liniste sufleteasca si ganduri bune si ajut-o sa faca voia Ta.''
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53