Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 10.01.2022, 14:17:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Da-da si ei recunosc ca varianta omicron e ca un vaccin natural.

La ce le-o folosit vaccinarea, rapelul si busterul?... si vor sa ne oblige si sa ne santajeze emotional cu certificatul verde brontorok sa ne autotzepuim ca si preotii lui baal-amUc... de frica cometzii Stalinskaya.
E clar ca comicronul e defapt cel mai bun vaccin natural anti la toate variantele de covid mai agresive si mortale. Pana si Beatrice recunoaste.

La noi nu e numai comicron ci e si delta sau deltacronu asa ca nu poti sa te risti sa te autocontaminezi.

Bravos Novax, ai invins sistemul ipocrit mondial!!! Cu Dumnezeu inainte!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #82  
Vechi 13.01.2022, 11:10:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
E clar ca comicronul e defapt cel mai bun vaccin natural anti la toate variantele de covid mai agresive si mortale. Pana si Beatrice recunoaste.

La noi nu e numai comicron ci e si delta sau deltacronu asa ca nu poti sa te risti sa te autocontaminezi.

Bravos Novax, ai invins sistemul ipocrit mondial!!! Cu Dumnezeu inainte!
Uite aici ca mai sunt oameni slabi cu atitudini de protest la insistentele duhului intunerilumii conduasa de teroristi
si slugarnicita de handicapati mental condusi pe caprarii de scapoSS.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.01.2022 at 11:16:29.
Reply With Quote
  #83  
Vechi 19.01.2022, 20:13:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Uite aici ca mai sunt oameni slabi cu atitudini de protest la insistentele duhului intunerilumii conduasa de teroristi
si slugarnicita de handicapati mental condusi pe caprarii de scapoSS.
Fratilor am invins, vorba lui Dinescu la revolutia in direct din 89, certificatul verde kkniu cu care voiau sa ne reboteze ca pe fiare a fost lepadat si ingropat de guvern la insistenta si lupta celor de la AUR.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #84  
Vechi 25.01.2022, 19:28:11
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit Starețul din Neamț (cel cu solzi pe corp de la vaccin si etc)

https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...vYGMoHCypHBfnE

Sper ca staretul sa inteleaga gravitatea situatiei! Doamne ajuta, sa fie sanatos!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #85  
Vechi 25.01.2022, 22:33:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...vYGMoHCypHBfnE

Sper ca staretul sa inteleaga gravitatea situatiei! Doamne ajuta, sa fie sanatos!
Pai daca vaccinurile astea ARN mesager comunica la nivel genetic cu tine, atunci chiar s-ar putea sa-ti apara solzi de sharpe lup pe piele sau cine stie ce. S-ar putea chiar ca sistemul tau sa se bazeze pe comunicatia externa si sa nu mai comunice el cu sistemul genetic si sa nu mai produci anticorpi decat pe baza de vaccin. Daca invata sistemul ca altcineva il comanda prine mesagerul ARN si nu propriul sistem s-ar putea sa se bazeze pe asta si sa se auto-tzepuiasca intrand in hibernare dupa formula, dormiti linistiti ca pfizer si Jonson&Jonson lucreaza pentru linistea si odihna voastra.

N-a mintit staretul ortodox ci a dat dovada de intelepciune si de paza duhovniceasca cand a declarat ceea ce a declarat chiar daca a fost batjocurit si acuma a facut si el Covid. E normal sa se molipseasca la nivelul asta de contaminare, cand unul din trei romani are covid, si sa faca tratament medical corespunzator cu antivirale si vitamine si ce se mai poate da.

Nu e normal sa fie persiflat de tot felul de neomarxisti vaccinisti care cred ei ca le stiu ei mai bine pe toate... sustina ei slugarnicind la hUE si la globalismul mondial ca e bine sa ne vaccineze sistemul chiar daca refuzam, chiar daca suntem silniciti, santajati si fortati calcandu-ni-se drepturile si libertatile de a decide asupra actelor medicale facute asupra propriul corp.

Da vine mai rau, ca baga astia de la hUE numarul unic european de identificare a persoanei si asa in fiecare continent se face similar si fara el nu o sa mai poti cumpara sau vinde si face absolut nimic in lume fiind haituit si santajat de politia mondiala si dat in urmarire generala in inter-pol ca un paria daca esti incomod si nu te supui. Insa daca primesti numarul unic european si mondial si rebotezarea asta de om o sa fi socotit cetatean exemplar si de mare morala, cinste si onoare omeneasca lumeasca, un suflet bun si nobil, de incredere, punandu-ti-se medalie pe mana dreapta si pe frunte sub forma de CIP ascuns sau vizibil ca sa te poata gasi cu RFDIul si cu GPSul baietii destepti si sa te poata apara sistemul ca pe un vrednic de-al lor, ca pe o fiara buna, un caine lup credincios sistemului ce crede in sefii lumii inrolat in legiunea straina de Dumnezeu ca un soldatel muncitor vrednic in care armele nu pot trage caci sunt setate si programate sa ai pace-pace cu sistemul asa ca orice om vrednic.... (de lume si de focul gheenei, dar asta nu o sa iti spuna, nu o sa stii ca o sa ajungi in iad si o sa te chinui mult, fiindca o sa-ti stearga memoria si adevarul Adevarat cu filme pacatoase si jocuri si cazinouri si cu multe reclame din minut in minut si cu foarte multa politica si propaganda intretinuta de massmedia pentru rating pana la exasperare.)

Vin deci zile grele pentru ortodocsi si pentru crestinii adevarati mai ales pentru faptul ca dupa razboi il vor autointrona pe un fel de fals mesia si vor rezolva si treaba cu Raiul si cu crestinismul. Se ocupa baietii ”destept” de toate problemele, rar vei gasi un om cu Credinta adevarata in Dumnezeul cel adevarat care ne-a creat. Ajutorul insa si biruinta va veni de la Dumnezeu prin adevaratul Mesia, prin Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu, prin Domnul Iisus cel de acum 2000 de ani care va reveni din Cer pe pamant exact asa cum s-a inaltat si rapit de nori de la credinciosii ascultatori din Biserica iubirii de la inceput, cand toate erau afeirosite Domnului si de obste si toti fiii erau frati si lucrau ca niste albinute in stup crescand impreuna pe toti fiii aciuiati din orice semintie, in Credinta si in Har duhovnicesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.01.2022 at 23:09:22.
Reply With Quote
  #86  
Vechi 25.01.2022, 23:07:33
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
E normal sa se molipseasca la nivelul asta de contaminare, cand unul din trei romani are covid, si sa faca tratament medical corespunzator cu antivirale si vitamine si ce se mai poate da.
Oricum covidutzul se trateaza si fara vaccin, multe tratamente, remedii prin zona. Doar sa fie mai precaut el sa nu mai contacteze.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #87  
Vechi 25.01.2022, 23:22:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Când vorbea părintele de solzii de pește de care făceau mișto închipuiții, evident se referea la leziuni cutanate, a fost mai demult o știre, (de fapt două dar o preiau pe cea mai puțin impactantă) cu o astfel de reacție adversă pe active news - fiind o singură sursă o tratez cu precauție:

https://www.activenews.ro/stiri/Au-a...reptate-167637

Singurul argument cu care s-ar putea combate reacția asta, e că ar fi rară, că nu știm la câte pers apare, poate e una dintr-un milion, din zece milioane șamd, dar pe cine pică măgăreața nu îi este deloc ușor și nu-l încălzește cu nimic că e ceva rar.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #88  
Vechi 05.02.2023, 02:42:22
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
https://www.hotnews.ro/stiri-esentia...vYGMoHCypHBfnE

Sper ca staretul sa inteleaga gravitatea situatiei! Doamne ajuta, sa fie sanatos!

Referitor la solzi, există o reacție adversă rară de tip șoc anafilactic
https://www.activenews.ro/stiri/Pove...iserica-179463
„Medicii au descoperit că petele nu erau doar pe fața mea dar de asemenea și pe organe. Am avut o serie de atacuri de cord și corpul mi-a paralizat de la mijloc în jos. Soțului i s-a spus că am 50% șanse să mă refac” - Ella, victimă a vaccinurilor și a mass media din România

Am făcut a treia doză - booster - cu Pfizer, pe 4 decembrie, pentru că fiul meu a specificat că vrea vaccinul Pfizer cel mai mult dintre toate, așa că l-am făcut amândoi pe acesta.

(...)

Pe 12 februarie am început să am mâncărimi pe piele, care mă țineau trează toată noaptea. Am încercat medicamente antihistaminice și nurofen pentru migrenă, dar pentru mine n-au mai funcționat.

A doua zi am mers la Urgență în spitalul municipal (probabil Ploiești - n.n.) - nu puteam merge drept și nu dormisem deloc. Aveam angiodem și șoc anafilactic cu umflături sub piele care pot afecta respirația și pot amenința viața.

După două ore de așteptare am fost consultată și mi-au prescris anti-histaminice mai puternice și steroizi corticali înainte de a mă trimite acasă. Medicația mi-a folosit, m-am simțit mai bine dar tot n-am putut să dorm din cauza mâncărimii și a durerilor.

Pe 14 m-am dus la București cu speranța că voi găsi un tratament mai bun într-un spital privat. Medicii s-au alarmat la vederea mea - pielea era albă, galbenă și roșie cu pete peste tot. Mi-au făcut teste de sânge și de inimă, care au artătat că limfocitele erau foarte ridicate și aveam aritmie (bătăi neregulate de inimă).”

restul e în link.
____________________
O tânără româncă de 39 de ani, sănătoasă până la inocularea cu serul minune, iată că a ajuns în Jab Injuries Global , pare neverosimil să fie și din România sincer să fiu.


Nu știu dacă e ok să reiau reacțiile adverse, dar nu există săptămână să nu citesc ba despre morți subite la persoane de până-n 45 de ani, ba de cancer reactivat la oameni care l-au depășit sau de avc-uri, ieri parcă am văzut o doamnă care a lucrat în tv, care a avut avc și nu s-a vaccinat, tot până-n 39 de ani, nu știu ce e parcă e o epidemie de așa ceva.

Tânăr de 24 de ani să cadă de avc, pompier bănuiesc cu toate analizele făcute înainte să fie încadrat în post.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 05.02.2023 at 02:45:12.
Reply With Quote
  #89  
Vechi 06.02.2023, 13:42:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Daca n-ai avut nimic o saptamana dupa vaccin-ser, n-ai simtit niciun efect nu cred ca vaccinul ti-a influentat bolile ulterioare. Vaccinul-serul a avut rolul doar sa comunice cu sistemul imunitar ca proteina spike de pe microorganismele ce patrund in sistem sunt ispite dand astfel posibilitate limfocitelor T sa marcheze virusii vicleni imbracati in proteine spike pentru a fi distrusi si opriti de la inmultirea lor de catre sistem impreuna cu celulele infectate ce produc virusi pentru a fi inlocuite de sistem.

In cazul unor persoane pot sa apara reactii adverse, alergii, shocuri anafilactice care pot da peste cap intregul organism deregland sistemele care reactionand anapoda te poate sinucide in dorinta pripita de a elimina "otrava" si a-ti asigura supravietuirea.

Este si in micro un efect la minciuna vicleana. Daca satana reuseste sa-ti pacaleasca mintea sau sistemul interior de aparare sau sufletul sau iubirea, atasamentul si credinta ta puternica, pripita, reactioneaza si atunci esti capabil in pripeala si prostie oaraba, asociat cu barna din ochiul cel drept, sa-ti urasti parintii sau fratii cei buni, sa-i lovesti, sa le vorbesti cu trufie si deznadejde, sa-ti ucizi sotia, sa sari in cap de pe bloc,sa bei, sa fumezi, sa injuri porceste, sa invoci organul, sa dai la draci, sa blestemi, sa vrajitoresti, sa urasti pe preotul tau sau pe Hristos, sa te lepezi de credinta sau sa faci orice nebunie si orice pacat grav ca un naiv nestiutor de ceea ce faci, ca un tepuit iresponsabil.

De aceea fiecare trebuie sa se pazeasca pe sine, persoana proprie si pe sufletul sau, lipeala inimii si tot cuvantul desert si necredincios pe care-l propaga si-l urmeaza asa cum sfatuieste Dumnezeu, pentru ca nu cumva sa fie lui mai rau si in viitor dar si in vesnicie.

Neascultatorii, netiitorii de porunci sfinte, nesabuitii si nechibzuitii, miserupistii si nepasatorii, grozamândra-coolii, ispititorii si taratorii la sclavia rautatii, la desfranarea cu frumosul istârfur viclean, vor dormi asa cum si-au asternut si vor pieri asa ca pasarea prea obraznica si indrazneata care pe limba si pe incantarea ei piere.

"vaccin"? (teina, nicotina, cofeina, cocaina, scopulamina, adrenalina, heroina, dopamina, botox, sulimeneli, labordelatorie sateica, una mica, slugarnicie istorica la bataus, la terorist, la antihrist, la frumosul pacatos si mandru, la sistem, la justitia legii faradelegii si razboaiele lumesti, la muncile blestemate ale hulei, ale urii, ale vicleniei barfei si rautatii, la zidirea babilonului putanaist, gastronomic, gospodaresc, la stiinta si vrajitoria stintifica moderna, la cezarii politruci, la sistemele globaliste de viclenit pentru profit, la shopingul semet si luxiferic, la cinism, promiscuitate si exchibitionism, la is-pita cea de toate zilele, la sarcasm si gLume, la inbogatirea in lucruri si vremelnicii, la ererere, recidiva, recadere si redistrugere, etc)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.02.2023 at 16:01:18.
Reply With Quote
  #90  
Vechi 06.05.2023, 20:18:45
speedfirero speedfirero is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.05.2023
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit

Doamne ajuta, sa fie sanatos! Tânăr de 24 de ani să cadă de avc, pompier bănuiesc cu toate analizele făcute înainte să fie încadrat în post. Pompierii fac analize periodic..
__________________
Extinctoare - SpeedFire.ro
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare