Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.12.2013, 23:59:09
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
mie mi-a placut documentarul,prezinta ororile comunismului satanist si dictatorial,orice om normal nu are cum sa regrete un sistem satanist,o ciuma rosie,o crima continua.

-teroarea securista si comunista a existat pana in 1989 ,nu cum zice Florinvs care e indobitocit de comunismul satanist
Iar altii sunt indobitociti (folosesc termenul tau, geniule vajnic luptator pe internet) de antiecumenism, anti-masonerie, anti-satanism, si alte obsesii de pusti nematurizat. Suna bine, crestinule fara "s"? Ai probabil cele mai imature si obsesive postari; sunt doar copy/ponta, nothing more. Daca nu esti capabil de analize mature, obiective, ale unei perioade, oameni sau stari de lucruri, reincarneaza-te ca larva neotenica.
Ceausescu interzisese avortul, si bine facuse; ca o facea tot la ordinele P2 in care fusese initiat, pentru ca atunci "sefilor" sai (care i-au devenit mai tirziu calai mai mult sau mai putin directi) le convenea sa fie Romania o "dictatura de dezvoltare" (iar intr-o dictatura de dezvoltare intotdeauna e cruciala cresterea rapida si constanta a populatiei, nu din motive spiritual-religioase, ci pur practice). Interzicerea avortului e buna, oricare e motivatia social-economica sau politica. Dar tu...tu mai ai citeva exuvii de dat jos ca sa ajungi sa intelegi concepte. Deocamdata, doar le postezi. Ei bine, afla ca sunt si softuri care pot face asta. :))
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Familia in regimul comunist florinbrasov0 Generalitati 40 11.09.2016 23:24:09
Fiara bolșevică, Holocaustul roșu, Genocidul comunist doctor_faustus Generalitati 28 12.02.2013 09:39:16
Imi cer iertare ca am laudat fostul regim ateisto-comunist mihailt Generalitati 44 29.09.2010 15:33:34
Profetii despre romania IonelS Intamplari adevarate 74 22.09.2010 13:46:09
Materiale despre Romania coralina Generalitati 15 12.10.2009 09:23:01