Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.09.2013, 21:00:13
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

Ba, eu cred ca amploarea tragica a fenomenului merita nu doua ...ci trei ,patru, topice !!!
Fiecare are libertatea sa viziteze ce topic vrea ,si sa posteze unde vrea !!!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.09.2013, 21:22:20
b.mihaela b.mihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2013
Mesaje: 9
Implicit Mai mult suflet pentru oameni ca sa evitam aceste nenorociri

Imi pare foarte rau de ce s-a intamplat cu baietelul dar totusi trebuie sa gandim .Nu cred ca doar oamenii cu probleme de adaptare interumana indragesc animalele iar cainii de pe srada doar pentru faptul ca sunt maidanezi trebuie sa fie condamnati IN MASA la moarte .In tarile civilizate cainii maidanezi sunt ridicati ,sterilizati ,deparazitati si supusi unor teste speciale .In urma testelor cainii agresivi sunt EUTANASIATi cei blanzi ( CASTRATI si DEPARAZITATI - ma repet sa intelega si cei FARA probleme interumane )sunt fie dati spre adoptie ,fie eliberati .Nu trebuie ca pentru inconstienta celor din PRIMARII si ORGANIZATII de ECARISAJ care au stiut sa cheltuiasca banii in scopuri proprii (ca la ROMANI ) sa fie eutanasiati TOTI CAINII .Cum ar fi daca intr-o comunitate de OAMENI exista un NEBUN sa zici ca toti oamenii din acea comunitate sunt NEBUNI .
E TARE GREU ce s-a intamplat dar in lumea aceasta plina de lucruri neprevazute cu oameni fara CARACTER , lipsa de RESPECT si BUN SIMT o intreb pe saraca BUNICA ( care are sufletul sfasiat ,stiu si o inteleg ) cum a putut stea pe banca linistita sa astepte cand a vazut ca copiii s-au departat de ea mai mult de 3 metri si nu-i mai vede .Dar DOAMNE fereste se putea intampla orice ,puteau sa cada in plasa unui nebun sau sa ajunga in fata unei masini ,mai grav micutii au ajuns prada animalelor .E tare dureros si nu pot sa cred ca intr-o tara civilizata pot fi lasate in libertate animale TURBATE .

Last edited by b.mihaela; 05.09.2013 at 21:31:53.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.09.2013, 22:01:40
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de b.mihaela Vezi mesajul
Imi pare foarte rau de ce s-a intamplat cu baietelul dar totusi trebuie sa gandim .Nu cred ca doar oamenii cu probleme de adaptare interumana indragesc animalele iar cainii de pe srada doar pentru faptul ca sunt maidanezi trebuie sa fie condamnati IN MASA la moarte .In tarile civilizate cainii maidanezi sunt ridicati ,sterilizati ,deparazitati si supusi unor teste speciale .In urma testelor cainii agresivi sunt EUTANASIATi cei blanzi ( CASTRATI si DEPARAZITATI - ma repet sa intelega si cei FARA probleme interumane )sunt fie dati spre adoptie ,fie eliberati .Nu trebuie ca pentru inconstienta celor din PRIMARII si ORGANIZATII de ECARISAJ care au stiut sa cheltuiasca banii in scopuri proprii (ca la ROMANI ) sa fie eutanasiati TOTI CAINII .Cum ar fi daca intr-o comunitate de OAMENI exista un NEBUN sa zici ca toti oamenii din acea comunitate sunt NEBUNI .
E TARE GREU ce s-a intamplat dar in lumea aceasta plina de lucruri neprevazute cu oameni fara CARACTER , lipsa de RESPECT si BUN SIMT o intreb pe saraca BUNICA ( care are sufletul sfasiat ,stiu si o inteleg ) cum a putut stea pe banca linistita sa astepte cand a vazut ca copiii s-au departat de ea mai mult de 3 metri si nu-i mai vede .Dar DOAMNE fereste se putea intampla orice ,puteau sa cada in plasa unui nebun sau sa ajunga in fata unei masini ,mai grav micutii au ajuns prada animalelor .E tare dureros si nu pot sa cred ca intr-o tara civilizata pot fi lasate in libertate animale TURBATE .
Dvs. cred ca faceti o gresala cand comparati pe oameni cu cainii, si in general aveti un discurs justificator in directia cauzei maidaneze ! Imi pare rau sa va spun !
Insa ,v-as ruga sa ma lamuriti intr-o privinta,asupra careia m-am intrebat indelung si nu am reusit in totalitate sa-i dau de capat !!!

Am observat ,ca de cele mai multe ori caini sunt aparati, ingrijiti si iubiti in mare majoritate de catre femei !
Din ce cauza, femeile sunt mult mai sensibile sau mai atasate, de caini ?
Ce fel de relatie e aceasta ,intre femeie si caine ???
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.09.2013, 22:03:36
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Intrebare !

Se poate observa cu ochiul liber, ca in marea majoritate a luarilor de pozitie pro-maidanezi, in general femeile au fost persoanele cele mai vocale, hotarate si pasionale (daca pt folosi termenul) !

De unde aceasta pasiune,suspecta, a femeilor pentru caini ???
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.09.2013, 22:05:46
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.705
Implicit

Iar e de vina bunica, sau copilul ca s-a dus unde nu trebuie. In tarile civilizate se eutanasiaza, nu li se dau drumul, ai inteles gresit. Cei care sunt gasiti agresivi sunt eutanasiati imediat, ceilalti sunt pastrati pentru a fi adoptati o perioada, apoi sunt si ei eutanasiati. Depinde de adapost, unele din fonduri private ii pastreaza mai mult. Dar in niciun caz nu sunt dati pe strazi, unde ai vazut caini pe strazi?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.09.2013, 22:05:53
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit intrebare !

exista oare un psiholog, sau psihanalist competent,capabil sa emita o ipoteza plauzibila si coerenta !!!

Ma gandesc ,ca totdeuna unde exzista o exagerare desantata, e si ceva dubios la mijloc !!!

Ce parere aveti ???
Reply With Quote
  #17  
Vechi 05.09.2013, 22:07:15
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit precizare !!!

trebuie sa corectez, si sa spun ca e vorba doar de unele femei, si nu de toate, deci rog sa fiu scuzat de generalizarea pripita !!!

multumesc !
Reply With Quote
  #18  
Vechi 05.09.2013, 22:08:17
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Iar e de vina bunica, sau copilul ca s-a dus unde nu trebuie. In tarile civilizate se eutanasiaza, nu li se dau drumul, ai inteles gresit. Cei care sunt gasiti agresivi sunt eutanasiati imediat, ceilalti sunt pastrati pentru a fi adoptati o perioada, apoi sunt si ei eutanasiati. Depinde de adapost, unele din fonduri private ii pastreaza mai mult. Dar in niciun caz nu sunt dati pe strazi, unde ai vazut caini pe strazi?
Dar tu nu intelegi,ca unii semeni de-ai nostri,in general un mare numar dintre ei ,femei, iubesc cainii mai mult decat pe noi ???
Din ce cauza ?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.09.2013, 22:45:21
b.mihaela b.mihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.07.2013
Mesaje: 9
Implicit Fara titlu

O mie de vorbe nu rezolva nimic .

Last edited by b.mihaela; 05.09.2013 at 22:55:12.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 05.09.2013, 23:27:27
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
exista oare un psiholog, sau psihanalist competent,capabil sa emita o ipoteza plauzibila si coerenta !!!

Ma gandesc ,ca totdeuna unde exzista o exagerare desantata, e si ceva dubios la mijloc !!!

Ce parere aveti ???
Femeile sunt mai miloase in general, in plus acestea din cazul d-voastra sunt multe cu probleme mentale, singure si necasatorite.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare