Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.06.2008, 18:17:55
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
cozia, despre ce manipulare a mass-mediei vorbesti?
Pai aia Ancah, in mijlocul careia ne aflam si de care nici nu ne dam seama.

Dupa modelul flooding-ului de stiri controversate "predat" cu precizie de scoala CNN, acestea ca valurile ne vor coplesi nu mai stim de capul nostru si ...in final vom uita asa cum a fost "clasificata" si uitata si cacialmaua de la 911.

Asteapta un pic pina incep sa creasca preturile vertiginos din cauza carburantilor si sa vezi daca o sa-i mai pese cuiva de ereziile BOR.

Nu tu ne spuneai de vindecarea" memoriei, ai uitat...?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.06.2008, 18:35:22
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
cozia... o simpla intrebare... ce fel de cercetare mai este necesara cand in poze se vede clar ca e cu potirul in gura?
Ispita, cunosc copii in clasa a treia cere iti pot face si tie digital o poza PERFECTA impartasindu-te cu Papa.

Mi se pare prea perfecta poza mai ales cu privirea satisfacuta, diavoleasca a celui din spatele lui, de zici ca este poster pentru urmatorul film "Indiana Jones si tradarea Patriarhului"
hai mai... sa fim seriosi... vreau si eu o copie perfecta, dar in care sa fie patriarhul Daniel... si vorbesc foarte serios!

sa presupunem prin absurd ca fotografia este trucata si ca toti cei care au fost prezenti la acel eveniment au mintit.
dar ce parere ai de faptul ca el insusi, mitropolitul, a recunoscut? a zis ca a dus potirul la gura, dar de fapt nu s-a impartasit (?!)...
spunea un catolic, pe un forum catolic "oare vaporii vinului se considera impartasanie? ca daca nu, a scapat".........

bun... hai sa presupunem prin absurd ca a fost un gest simbolic (desi, chiar si asa, ar fi fost un gest acuzabil). sa presupunem ca nu a gustat din vin. dar ostia a mancat-o. trupul primit de la catolici l-a mancat in fata a 2500 de persoane, deci s-a impartasit acolo. acest lucru cum mai poate fi negat?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.06.2008, 20:30:57
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

eu cred cu mana pe inima ca P Iustin putea sti daca e adevarata treaba asta si fara sa fi avut ucenici in Banat...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 04.06.2008, 23:55:17
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

mai bine sa subscriem toata lumea la scrisoarea parintelui IUSTIN PIRVU,pe ortodoxmedia.com ,caci ce s-a intimplat e ,cred eu ..o ..regizare pt a fi testata reactivitatea masei de credinciosi ortodocsi ..si e f.f posibil ca acest ierarh sa fie in slujba unor forte antiortodoxe romine.Asa ca nu mai e stat pe ginduri ,tre sa demonstram acestor forte ca nu le va merge cu noi ca avem REACTIVITATE IN CAZZUL IN CARE SE VA INCERCA a ni se baga pe git ANUMITE CHESTII ..Care nu tin de dreapta credinta ortodoxa!:dozingoff:
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
Despre Parintele Iustin Parvu !!! bodo1222 Generalitati 6 29.11.2010 20:06:17
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
PR. IUSTIN PARVU SI ARSENIE PAPACIOC orthodoxis Stiri, actualitati, anunturi 14 05.06.2008 18:11:07