Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 04.12.2010, 23:19:11
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Rock on!

Eu rock mai mult ascult:Nightwish,Slipknot ,disturbed,greenday,evanescence,metallica si de pe la noi:Iris,Phoenix,proconsul,holograf, Ducu Bertzi,
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
  #172  
Vechi 04.12.2010, 23:59:43
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Muzica

Sincer mai ascult cateodata muzica lumeasca dar fara rock,house,si manele
oricum si celelalte tot lumesti sunt
oricum muzica bizantina si crestineasca imi place f mult
oricum cu ajut lui dumnezeu vreau sa las de muzica lumeasca si stiu cas e poate
  #173  
Vechi 07.12.2010, 21:03:57
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Un superb colind al lui Fuego:
Are si o tenta trista..
http://www.youtube.com/watch?v=pxu_ILTuY8E
  #174  
Vechi 12.12.2010, 18:43:51
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Smile

ascult colinde cit pot de mult.....chiar acum un superb colind a lui Hrusca.....imi alina sufletul....
  #175  
Vechi 13.12.2010, 02:23:03
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit am primit pe mail un link...

poate va place si voua :)

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=2539741

a venit si cu cateva detalii:
"Stand by me"- versiune fabuloasa !Chiar merita ascultata!!! Un superb "remix". O exceptionala varianta in care fiecarui cantaret ii e alocat un canal de inregistrare, fiind ulterior "mixati" in studio. Profesionisti ai inregistrarilor, au colindat lumea si au reusit aceasta performanta superba.

Interpretii acestei cunoscut hit " Stand by me " sunt cantareti stradali, necunoscuti, chiar vagabonzi, oameni saraci, unii fara dinti in gura, altii orbi sau chiar membri din triburi departate, oameni de pe tot mapamondul . ARTISTI cu A mare, care ....... reusesc incredibilul.

De fapt, in viata , Dumnezeu iti poate da o voce extraordinara, un fizic si un talent iesit din comun, dar daca nu ai pe cineva ( sau un "inger pazitor ) care sa te sprijine si sa te ajute sa fie....."stand by me" cand ai nevoie , totul e inutil . Inutil pentru el , muzicantul stradal dar nu si pentru noi care ne bucuram de "fiorul" muzicii sale !

Last edited by mirelat; 13.12.2010 at 02:26:56. Motiv: explicatie
  #176  
Vechi 13.12.2010, 06:53:54
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Eu rock mai mult ascult:Nightwish,Slipknot ,disturbed,greenday,evanescence,metallica si de pe la noi:Iris,Phoenix,proconsul,holograf, Ducu Bertzi,
Metalica canta muzica demonica, sa nu o mai asculti.
  #177  
Vechi 13.12.2010, 14:09:34
Maria_Maria Maria_Maria is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Post Buna

Si eu sunt noua pe acest forum si ma bucur ca am gasit acest site minunat in care putem vorbi deschis despre dragostea de Dumnezeu... Si ca sa-ti raspund la intrebare, eu ascult foarte mult muzica Clasica ( o ador ) si muzica Crestina indiferent de la ce religie provine aceasta...
  #178  
Vechi 13.12.2010, 15:08:39
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medusa Vezi mesajul
Metalica canta muzica demonica, sa nu o mai asculti.
Metallica muzica demonica:)))) Macar ai ascultat versurile lor? De ex de la melodia 'One' in care se vorbeste despre suferintele pe care le provoaca un razboi? Sau 'Sad but true' unde se abordeaza tema constiintei umane. Libertatea, in 'Shortest straw', dar si politica in 'And justice for all'. Oricat de agresive ar fi versurile, sau oricat de agresiva ar suna muzica, aceasta nu instiga la violenta, ci doar incearca sa arate fatza urata a societatii in care traim. Mi se face greata cand aud 'rock=satanism', cand aud oameni care critica fara sa cunoasca. Stiu ca acuma unii vor sari pe mine si stiu ca nu pot sa o scot la capat cu ei, insa am simtit nevoia sa spun asta. Uneori ma gandesc la ce imi spunea o prietena: 'nu are rost sa te tot certi pe forumul ala, iti faci nervi degeaba. Nu poti schimba parerea unui om ce are peste 20 de ani'
  #179  
Vechi 13.12.2010, 15:34:16
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_andrei Vezi mesajul
Metallica muzica demonica:)))) Macar ai ascultat versurile lor? De ex de la melodia 'One' in care se vorbeste despre suferintele pe care le provoaca un razboi? Sau 'Sad but true' unde se abordeaza tema constiintei umane. Libertatea, in 'Shortest straw', dar si politica in 'And justice for all'. Oricat de agresive ar fi versurile, sau oricat de agresiva ar suna muzica, aceasta nu instiga la violenta, ci doar incearca sa arate fatza urata a societatii in care traim. Mi se face greata cand aud 'rock=satanism', cand aud oameni care critica fara sa cunoasca. Stiu ca acuma unii vor sari pe mine si stiu ca nu pot sa o scot la capat cu ei, insa am simtit nevoia sa spun asta. Uneori ma gandesc la ce imi spunea o prietena: 'nu are rost sa te tot certi pe forumul ala, iti faci nervi degeaba. Nu poti schimba parerea unui om ce are peste 20 de ani'
acela nu e rock, ce asculti tu, ci death-metal. cu totul altceva si da, promoveaza ura (kill'em all, l-ai ascultat ?)
  #180  
Vechi 13.12.2010, 19:04:39
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=nxjidk8GmjA&translated=1

Aseara pe inserate-Veta Biris
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Muzica elena20 Generalitati 20 09.12.2013 21:50:52
Muzica tudor2012 Muzica Bisericeasca 40 12.07.2011 19:51:20
muzica petrubarko Generalitati 3 23.12.2008 02:50:24