Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 03.07.2010, 02:18:13
manu72's Avatar
manu72 manu72 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

Ce faptura minunata... Cat de frumoasa si inteligenta a creat-o Dumnezeu!...
Attached Images
File Type: jpg 100_5467.jpg (27,6 KB, 12 views)
File Type: jpg 100_5432.jpg (26,1 KB, 13 views)
File Type: jpg 100_5436.jpg (28,1 KB, 14 views)
Reply With Quote
  #182  
Vechi 03.07.2010, 08:51:43
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

E admirabil gestul tau Manu72!Sufletul nu ne pacaleste niciodata,deci,crede-ma ca ai facut bine ca ai salvat puiutii.In rest,selectia naturala si-a facut intr-adevar treaba si cel mai rezistent a trait.
Voi posta cazul tau pe animale.ro si o sa urmaresc sa vad ce sfaturi imi dau cei care se pricep la pasari de acolo.
PS:Daca mi-ai spune in ce oras esti,poate aflu un cabinet veterinar la care sa il poti duce.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 03.07.2010 at 09:05:47.
Reply With Quote
  #183  
Vechi 03.07.2010, 11:00:16
manu72's Avatar
manu72 manu72 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

Multumesc. Am supravegheat-o toata noaptea. Astept raspuns. Am fost la un cabinet veterinar si au cam dat din umeri (mi-au dat mancare pentru canari, iar ea nici nu se uita la aceasta mancare-crede ca e nisip si se scalda in ea- am pus foto), iar la alt cabinet mi-au spus ca nu se pricep decat la caini si pisici. Deci...
Mai nou nu mai vrea sa stea in cuibusorul ei. Am observat ca trage spre caldura. A stat in palma mea si a adormit. Acum doarme pe umarul fetitei mele (are parul lung si e cald acolo). Oare ii era frig???
Attached Images
File Type: jpg 100_5465.jpg (27,3 KB, 12 views)
File Type: jpg 100_5479.jpg (30,1 KB, 8 views)
File Type: jpg 100_5463.jpg (28,6 KB, 13 views)
Reply With Quote
  #184  
Vechi 03.07.2010, 11:59:41
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de manu72 Vezi mesajul
Multumesc. Am supravegheat-o toata noaptea. Astept raspuns. Am fost la un cabinet veterinar si au cam dat din umeri (mi-au dat mancare pentru canari, iar ea nici nu se uita la aceasta mancare-crede ca e nisip si se scalda in ea- am pus foto), iar la alt cabinet mi-au spus ca nu se pricep decat la caini si pisici. Deci...
Mai nou nu mai vrea sa stea in cuibusorul ei. Am observat ca trage spre caldura. A stat in palma mea si a adormit. Acum doarme pe umarul fetitei mele (are parul lung si e cald acolo). Oare ii era frig???
Mannu,nu mi-ai spus din ce oras esti.Sa incerc sa intreb ce medic vet putem gasi care sa se priceapa la pasari.
Si eu astept raspunsuri,am deschis deja doua topicuri acolo pentru randunica,inca n-am primit nici un raspuns.
Eu zic ca tot un veterinar priceput ar salva situatia.
Din ce stiu eu este foarte important sa aiba caldura,dar in acelasi timp poate fi si semn de boala daca doarme exagerat de mult.
Astept raspunsul tau.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #185  
Vechi 03.07.2010, 12:57:04
manu72's Avatar
manu72 manu72 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

Sunt din Iasi. Pana la ora asta nu a mancat nimic. Nici macar apa nu mai vrea. Este vioaie, dar ma sperie ca nu mananca. Oare ele nu mananca zilnic?
Reply With Quote
  #186  
Vechi 03.07.2010, 13:52:27
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de manu72 Vezi mesajul
Sunt din Iasi. Pana la ora asta nu a mancat nimic. Nici macar apa nu mai vrea. Este vioaie, dar ma sperie ca nu mananca. Oare ele nu mananca zilnic?
Esti din Iasi?Fugi cu ea la facultatea de medicina veterinara.Incerc sa aflu un medic ok acolo.
Evident ca nu este in regula ca nu mananca.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #187  
Vechi 03.07.2010, 14:00:14
manu72's Avatar
manu72 manu72 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 15
Implicit

Am mai fost acolo acu vreo cativa ani cu o pisica pe care am iubit-o enorm si n-au reusit sa o salveze.
Au sa ma ia in ras...
Puiul a mancat putin. Este stricat la burta. Iese apos. Cauta caldura.
Reply With Quote
  #188  
Vechi 03.07.2010, 14:44:46
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Iti trimit id-ul meu de mess pe privat si vorbim acolo,ca sa nu transformam acest topic in unul de genul animale.ro.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #189  
Vechi 04.07.2010, 02:45:12
VasilePr's Avatar
VasilePr VasilePr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2010
Locație: Neamț.
Religia: Ortodox
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de manu72 Vezi mesajul
Multumesc. Am supravegheat-o toata noaptea. Astept raspuns. Am fost la un cabinet veterinar si au cam dat din umeri (mi-au dat mancare pentru canari, iar ea nici nu se uita la aceasta mancare-crede ca e nisip si se scalda in ea- am pus foto), iar la alt cabinet mi-au spus ca nu se pricep decat la caini si pisici. Deci...
Mai nou nu mai vrea sa stea in cuibusorul ei. Am observat ca trage spre caldura. A stat in palma mea si a adormit. Acum doarme pe umarul fetitei mele (are parul lung si e cald acolo). Oare ii era frig???
Doamne ajută!
M-am minunat de d-voastră, "manu"! Sunteți mai mult decât "fantastică", în sensul bun al cuvântului! Spun asta fiindcă, cred că mulți dintre noi ar fi lăsat puiuții acolo să moară, sau la voia soartei... Asta denotă faptul că aveți un suflet nobil, și acea "noblețe duhovnicească" de care vorbește minunat Părintele Paisie Aghioritul. Întradevăr sunt niște păsări minunate rândunelele, și spun asta fiindcă eu am la geam vreo patru cuiburi, dar din fericire sunt foarte bine adăpostite având un acoperiș mare și larg, și nu ajunge nimic și nimeni la ele, și le urmăresc mereu evoluția, dar ce M-A MINUNAT cel mai mult, este faptul că dimineața EXACT la ora 4,30 (dar nu mai mult sau mai puțin...!!!), încep să ciripească, și "gânguresc" ele acolo pe limba lor..., este un lucru extraordinar și minunat! Și am remarcat faptul ăsta de peste zece ori, fiindcă de multe ori stau noaptea până pe la 4, 5..., dimineața și mai citesc. Parcă ar avea acolo un ceas să le trezească! Cum spunea Părintele Cleopa (are o carte scrisă "Minunile lui Dumnezeu din zidiri"), MINUNAT ESTE DUMNEZEU ÎNTRU TOATE...!
Măicuța Domnului și Sf. Parascheva de la Iași să vă ajute la toate, și să rânduiască cele bune și pt. d-voastră și pt. puișorii d-voastră! (inclusiv pt. fetiță..., care este tot un "puișor")
Numai bine și HRISTOS A ÎNVIAT!
__________________
un păcătos

Last edited by timtimpui; 04.07.2010 at 02:49:38.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 04.07.2010, 13:36:20
manu72's Avatar
manu72 manu72 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2010
Mesaje: 15
Implicit randunica

Multumesc pentru cuvintele frumoase. E mai bine puiul de randunica. A inceput sa dea din aripi ca si cum ar vrea sa-si ia zborul. E foarte inteligent si tare as vrea sa o vad zburand. Cand il deranjez ma ciupeste si ma cearta, iar daca e bine dispus vine dupa noi si se asaza in palma. Sper sa reusesc. Minunate fapturi a facut Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O primavara minunata! heaven Generalitati 21 08.03.2015 22:59:56
De la lume adunate, si-napoi la lume date... ucenic Generalitati 27 28.06.2012 22:50:26
O minune minunata! icamilin Intamplari adevarate 3 27.09.2010 11:23:12
Despre lume si lepadarea de lume buiacu gabriel Intrebari utilizatori 12 10.08.2010 11:27:11