Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.04.2012, 17:45:19
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Cred ca noi vorbim si ea e deja acolo ... Macar a incercat sa faca ceva concret,chiar daca trebuia probabil sa anunte acolo ca se duce. Imi plac oamenii care,satui sa se lamenteze,actioneaza ,chiar prost sau insuficient.
E asa simpluu,trebuie doar sa iesi din lene ,si sa vrei ,si sa ti se iveasca astfel de probleme sociale ,si sa stii ce sa faci...:) totusi,parca nu e asa simplu...
Nu e suficient sa vrei sa faci ceva. important e sa te si informezi un pic inainte.
Lucrul facut in pripa poate naste probleme mari.
Oricum, daca e minora si fara acordul parintilor nu poate fi primita in centru. Problemele care le-ar implica o astfel de decizie ar fi foarte mari(in special cele ce vizeaza Directia ptr protectia copilului).
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.04.2012, 18:13:40
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Cred ca noi vorbim si ea e deja acolo ... Macar a incercat sa faca ceva concret,chiar daca trebuia probabil sa anunte acolo ca se duce. Imi plac oamenii care,satui sa se lamenteze,actioneaza ,chiar prost sau insuficient.
E asa simpluu,trebuie doar sa iesi din lene ,si sa vrei ,si sa ti se iveasca astfel de probleme sociale ,si sa stii ce sa faci...:) totusi,parca nu e asa simplu...
Nu e acolo, e inca in Bucuresti, iar fata, e de fapt majora. Detaliile acestea au fost omise din anuntul de inceput, deci cine poate sa recomande o fundatie sau cunoaste un centru pentru adulti care poate sa o ia pe tanara in primire, sa-i scrie pe privat doamnei Chrisu.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.04.2012, 19:04:32
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

:) Mai,parca simt un aer ,mai spre concret asa...informatii exacte. Asa mult ma bucura ca nu ne limitam la vorbe,si ca vedem ca nu e asa greu sa trecem la fapte
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.04.2012, 19:23:17
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Cred ca noi vorbim si ea e deja acolo ...
A fost o farsa. User-ul Chrisu este in realitate o fata, pusa pe glume. Eu unul m-am intepat.

Chiar vreau sa anunt admin pentru acest abuz. Nu stiu insa cum.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.04.2012, 20:04:43
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit cum dau de admin?

Cum pot lua legatura cu administratorul forumului? Este suficient un mesaj catre user-ul "admin"? Stie cineva?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.04.2012, 20:07:36
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cum ți-ai dat seama că-i o farsă? A încercat să te pună pe drumuri inutil?
Pentru că și eu am comunicat cu ea pe privat și mi-a făcut impresia unei persoane timide, care nu prea se descurcă.
Nu pot înțelege cum se poate amuza pe așa o temă. E un fel de a te distra sunând la 112?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.04.2012, 20:08:31
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Cum pot lua legatura cu administratorul forumului? Este suficient un mesaj catre user-ul "admin"? Stie cineva?
Poți raporta o postare a userului, explicând motivul.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.04.2012, 20:15:03
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Cum ți-ai dat seama că-i o farsă? A încercat să te pună pe drumuri inutil?
Pentru că și eu am comunicat cu ea pe privat și mi-a făcut impresia unei persoane timide, care nu prea se descurcă.
Nu pot înțelege cum se poate amuza pe așa o temă. E un fel de a te distra sunând la 112?
160 km, o zi de lucru pierduta, trei persoane implicate etc...
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.04.2012, 20:45:17
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
160 km, o zi de lucru pierduta, trei persoane implicate etc...
Pai adica ai venit din alt oras sa le duci ,si nu era real?
Las ca Dumnezeu va vedea gestul tau ,caci intentia conteaza.
Eu nu inteleg totusi de ce sunt asa de rare aceste cazuri?
Ca de aia nu se poate institutionaliza cumva acest ajutor care am fi dispusi sa il dam ,caci sunt prea sporadice aceste cazuri .Si de multe ori sunt tzepe . De aici vedem valoarea anchetelor sociale ,si ca treaba nu trebuie facuta dupa ureche.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.04.2012, 20:53:14
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Eu nu inteleg totusi de ce sunt asa de rare aceste cazuri?
Ce cazuri sunt rare? De oameni ai străzii adevărați? Sau de persoane care să semnaleze problemele lor? Pentru că amărâți sunt la tot pasul, cel puțin în zona în care m-am mutat de vreun an (Militari). Vreo 3-4 au petrecut iarna (zi și noapte) în fața unui bloc, încălzindu-se la focul făcut din te-miri-ce.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Incendiu la asezamantul de la Valea Plopului Veniamin Stiri, actualitati, anunturi 2 17.12.2011 21:08:01
Copiii din Valea Plopului Florin-Ionut Generalitati 34 05.03.2011 15:01:27
2% pentru copiii de la Valea Plopului gigelchiazna Stiri, actualitati, anunturi 1 04.10.2009 20:12:07
2 % catre Aosiatia Provita Valea Plopului georgeval Generalitati 3 30.03.2009 21:11:32
2 % din impozit pt copiii de la Valea Plopului florina.stan Stiri, actualitati, anunturi 3 07.01.2009 21:16:46