Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.12.2014, 03:43:37
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.017
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raulito93 Vezi mesajul
...
Am incercat sa caut si prin credinta. De ce nu ? Incercarea moarte nu are.
Asta crezi tu că-i credință?

Dumnezeu nu dă cu zarul.
(Eistein)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.12.2014, 08:36:18
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Dumnezeu nu dă cu zarul.
(Eistein)
Ce legatura are fizica cuantica cu probleme adolescentine? :))
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.12.2014, 12:02:08
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

raulito. s-ar putea sa ai ceva soi de alergie la alcool daca zici ca iti ies pete pe fata si de la 2 pahare de vin cu cola...
Alea oricum la majoritatea oamenilor ies (petele) dar, de obicei dupa o cantitate mare de alcool (e tot o reactie alergica a corpului de la alcool) si probabil la tine e mai pronuntata.

De transpiratii, ce pot sa iti zic...e nasol, dar macar esti barbat; nu e asa groaznic.
Am si eu o problema cu transpiratia excesiva, dar m-am obisnuit in timp, asa ca mereu am in geanta un sapunel, servetele umede si uscate si un deodorant. Ajuta mult si cu timpul te obisnuiesti c\u turina de a face ture pe la baie in scopul de a improspata din punctul asta de vedere (cel putin in zonele mai sensibile).
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.12.2014, 12:18:36
Raulito93 Raulito93 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2014
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
raulito. s-ar putea sa ai ceva soi de alergie la alcool daca zici ca iti ies pete pe fata si de la 2 pahare de vin cu cola...
Alea oricum la majoritatea oamenilor ies (petele) dar, de obicei dupa o cantitate mare de alcool (e tot o reactie alergica a corpului de la alcool) si probabil la tine e mai pronuntata.

De transpiratii, ce pot sa iti zic...e nasol, dar macar esti barbat; nu e asa groaznic.
Am si eu o problema cu transpiratia excesiva, dar m-am obisnuit in timp, asa ca mereu am in geanta un sapunel, servetele umede si uscate si un deodorant. Ajuta mult si cu timpul te obisnuiesti c\u turina de a face ture pe la baie in scopul de a improspata din punctul asta de vedere (cel putin in zonele mai sensibile).
2-3 guri, nu 2-3 pahare. Nu pot sa nu beau ca acuma e varsta si mai ies cu prietenii iti dai seama @Hartford. E groaznic crede-ma, nu m ar deranjat sa transpir numai la subbrat sau pe tot corpul .. dar transpir asa la cap, pe frunte si se vede, si plus de asta e FOARTE EXCESIV, adica zici ca am jucat fotbal o ora. Nici atunci nu transpir asa ..
Reply With Quote
  #15  
Vechi 27.12.2014, 14:59:14
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Pai in primul rand du te la doctor si vezi ce zice.
Daca doctorul sau doctorii te pot ajuta ,multumeste-i lui Dumnezeu ,si urmeaza ce zic doctorii
Daca doctorii nu te pot ajuta , du-te la masluri ,si roaga-te pentru sanatate
Sunt o multime de boli care doctorii nu le gasesc leac,si doar credinta in Dumnezeu ramane singura speranta
Nu pt o rezolvare miraculoasa si punctuala ,ci pentru sentimentul de nedreptate si frustrare care il simtim ca nu suntem ca ceilalti.
Credinta nu rezolva punctual probleme medicale ,si nu cred ca exista rugaciuni departajate pe diferite boli. E o stare de bine generala , in care lasam deoparte neajunsurile creaturii ,si ne indreptam toata speranta catre Creator
Reply With Quote
  #16  
Vechi 27.12.2014, 15:23:30
Raulito93 Raulito93 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2014
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Pai in primul rand du te la doctor si vezi ce zice.
Daca doctorul sau doctorii te pot ajuta ,multumeste-i lui Dumnezeu ,si urmeaza ce zic doctorii
Daca doctorii nu te pot ajuta , du-te la masluri ,si roaga-te pentru sanatate
Sunt o multime de boli care doctorii nu le gasesc leac,si doar credinta in Dumnezeu ramane singura speranta
Nu pt o rezolvare miraculoasa si punctuala ,ci pentru sentimentul de nedreptate si frustrare care il simtim ca nu suntem ca ceilalti.
Credinta nu rezolva punctual probleme medicale ,si nu cred ca exista rugaciuni departajate pe diferite boli. E o stare de bine generala , in care lasam deoparte neajunsurile creaturii ,si ne indreptam toata speranta catre Creator
Eu oricum ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt asa si nu sunt mai grav, dar ma gandeam ca poate pot rezolva :)
Reply With Quote
Răspunde